Porównywarka lokat bankowych — szybkie porównanie ofert

Lokaty bankowe — szybki i łatwy sposób na porównanie lokat terminowych


Porównywarka lokat bankowych to narzędzie, dzięki któremu w łatwy sposób możesz porównać i wybrać korzystną dla siebie opcję lokaty bankowej terminowej (spośród ofert prezentowanych w porównywarce). 

Poniższa porównywarka pokazuje  oferty popularnych lokat — ich oprocentowanie w skali roku oraz zysk — już po odjęciu podatku Belki.

Kliknij obrazek powyżej i porównaj oferty lokat.


Porównywarka lokat bankowych — szybkie porównanie ofert.
Lokaty bankowe.

Uwaga: Niektóre z linków w tym artykule, to linki partnerskie. Jeśli zapiszesz się do opisywanej usługi (poprzez link z artykułu), to otrzymam prowizję. Przeczytaj więcej.


Jaka jest obecnie najlepsza lokata? Który bank w Polsce oferuje najwyższe oprocentowanie lokat? Gdzie można znaleźć lokaty z dużym oprocentowaniem?

Jeśli zadajesz sobie takie lub podobne pytania, jeśli szukasz dobrej lokaty bankowej, to z pomocą mogą Ci przyjść wszelkiego rodzaju porównywarki, rankingi, zestawienia i kalkulatory zysków.

Dzięki nim możesz szybko i łatwo porównać (w jednym miejscu) wiele ofert lokat bankowych i wybrać najkorzystniejszą opcję dla siebie.

Jeszcze do niedawna podczas poszukiwań korzystnych lokat musiałbyś się przebić przez całą masę ofert lub odwiedzić wiele banków.  Dzisiaj mogą to zrobić za Ciebie porównywarki ofert.


Lokaty bankowe: Z poniższego wpisu dowiesz się także:

 1. Na czym polega lokata terminowa w banku?
 2. Na jakie mniej-więcej oprocentowanie możesz liczyć w 2019 roku?
 3. Ile możesz zyskać, deponując przykładowo 5 000 zł  na lokacie terminowej (na 3 miesiące; na lokacie dla nowych klientów) ?
 4. Jakie są zalety i wady lokowania pieniędzy na lokatach bankowych terminowych?
 5. Jak korzystać z porównywarki lokat bankowych?
 6. Jak założyć lokatę terminową w banku?
 7. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze najlepszych lokat w porównywarce?

➤ 8. Porównywarka popularnych lokat bankowych.


1. Na czym polega lokata terminowa w banku?

Lokata terminowa: Lokata terminowa polega na ulokowaniu pieniędzy w banku — na określony w umowie termin i oprocentowanie w skali roku. Umowę zawiera bank i klient wpłacający pieniądze.

Bank wynagrodzi Cię dopisaniem odsetek: Za ulokowanie pieniędzy na określony termin (lokata terminowa) — bank wynagrodzi Cię dopisaniem odsetek — zgodnie ze stopą procentową zawartą w umowie.

Lokaty mogą być odnawialne i nieodnawialne:  Lokata odnawialna — po upływie określonego terminu lokata automatyczne się odnawia. Lokata nieodnawialne — po upływie określonego terminu kapitał plus odsetki zostają zwrócone klientowi.

REKLAMA

2. Na jakie oprocentowanie lokat możesz liczyć w 2019 roku?

Przejrzałem oferty najbardziej popularnych banków w Polsce. Oprocentowanie, jakie banki najczęściej oferują w 2019 roku, waha się od około 1% do 4% w skali roku, czyli  jest czasami niższe lub niewiele wyższe od rocznej inflacji w Polsce, która na przykład w 2017 roku wyniosła 2%.

Więc zysk z lokat terminowych jest niewielki, szczególnie przy deponowaniu małych kwot, ale za to jest to pewna i bezpieczna forma ulokowania pieniędzy. 


3. Ile możesz zyskać, deponując 5 000 zł  na lokacie terminowej (na trzy miesiące)?

Dane z 2019 roku (aktualizacja 2024 wkrótce):

Na przykład wybierając ofertę lokaty dla nowych klientów w mBanku — otrzymasz 3,5% w skali roku. Jest to oferta lokaty terminowej na 3 miesiące wraz z nowym rachunkiem.

Czyli jeśli przykładowo zdeponowałbyś na takiej lokacie 5 000 zł, to po 3 miesiącach mógłbyś wypłacić 5 035,44 zł. A więc po 3 miesiącach zyskałbyś 35,44 zł (już po odjęciu podatku Belki; 19%).


4. Zalety i wady lokowania pieniędzy na lokatach bankowych

 Zalety — co lubię w lokatach terminowych?

➤ Bezpieczne ulokowanie pieniędzy: 

Bardzo ważną zaletą lokowania pieniędzy w bankach (np. na lokatach terminowych) jest bezpieczeństwo — bardzo niskie ryzyko utraty zdeponowanego kapitału.

Lokaty bankowe mają lepszą ochronę niż pieniądze przechowywane w domu — nie zachodzi wtedy ryzyko, że stracisz je w wyniku kradzieży lub na przykład pożaru domu. Lokaty bankowe są ubezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

➤ Proste narzędzie do generowania dochodu pasywnego: 

Wystarczy, że zdeponujesz pieniądze na lokacie terminowej, a będziesz otrzymywał gwarantowany w umowie dochód. Nie musisz znać się na inwestowaniu,  analizowaniu rynku itp. Zajmą się tym w Twoim imieniu eksperci finansowi.

REKLAMA

➤ Gwarantowana w umowie stopa procentowa: 

Umowa zawarta z bankiem gwarantuje Ci stopę procentową uzgodnioną w umowie.

➤ Często większe odsetki niż inflacja, stabilny wzrost kapitału: 

Dobre lokaty terminowe zapewniają odsetki przewyższające poziom inflacji w Polsce. Dzięki temu siła nabywcza Twojego kapitału nie tylko nie spada w wyniku wzrostu cen, ale również rośnie.

➤ Korzystniejsze oprocentowanie niż na zwykłych rachunkach:  

Lokaty terminowe oferują zwykle wyższe oprocentowanie w skali roku niż standardowe rachunki bankowe czy nawet rachunki oszczędnościowe.

Wady, minusy — czego nie lubię w lokatach terminowych? Wady — czego nie lubię w lokatach terminowych?

➤ Niewielki zysk z lokat bankowych: 

Oprocentowanie, jakie banki najczęściej oferują w 2019 roku, waha się od około 1% do 4% w skali roku, czyli  jest czasami niższe lub niewiele wyższe od rocznej inflacji w Polsce, która na przykład w 2017 roku wyniosła 2%

➤ Brak dostępu do ulokowanego kapitału: 

Żeby otrzymać gwarantowane w umowie odsetki, nie możesz wypłacić ulokowanych pieniędzy przed zakończeniem terminu zawartego w umowie.

Zwykle w nagłych przypadkach możesz wypłacić kapitał przed zakończeniem terminu zawartego w umowie, ale tracisz wtedy w całości lub w części gwarantowane odsetki.

➤ Czasami odsetki na lokacie są niższe niż inflacja: 

Niektóre słabe bankowe lokaty terminowe oferują oprocentowanie niższe niż inflacja w Polsce. Wtedy ulokowany kapitał traci na wartości, zmniejsza się jego siła nabywcza, zamiast wzrastać.

➤ Najlepsze oferty kierowane są do nowych klientów:

Często najlepsze, najwyżej oprocentowane oferty lokat kierowane są tylko dla nowych klientów banków. Są to oferty promocyjne typu "oferty na start"; "Tylko dla nowych klientów" itp.

5. Jak korzystać z porównywarki lokat bankowych?

Poniżej przedstawiona jest aktualna porównywarka popularnych w Polsce lokat bankowych. Korzystanie z porównywarki lokat jest bardzo proste.

Wpisz w odpowiednią rubrykę kwotę, jaką zamierzasz zdeponować na lokacie oraz okres, na jaki zamierzasz ulokować swoje pieniądze. Po kliknięciu przycisku "pokaż oferty"  ukażą Ci się oferty lokat bankowych terminowych.

Aby wybrać jak najlepszą, najkorzystniejszą lokatę uzupełnij w porównywarce rubryki:

 1. Kwota lokaty: Wpisz, jaką kwotę zamierzasz zdeponować w banku.
 2. Okres lokaty:  Wpisz, na jaki okres chcesz ulokować pieniądze w banku.
 3. Kliknij "Pokaż Oferty": Po wprowadzeniu danych i kliknięciu przycisku "Pokaż oferty", zobaczysz oferty lokat bankowych.
 4. Sortowanie ofert:Oferty możesz również sortować (przycisk sortuj wg) według takich kryteriów jak: bank; oprocentowanie w skali roku; naliczone odsetki po odjęciu podatku Belki; "tylko dla nowych klientów"; rekomendowane.

6. Jak założyć lokatę terminową w banku? 

 ➤ Kliknij tutaj i wybierz interesującą Cię lokatę terminową w porównywarce.

Po kliknięciu tytułu wybranej lokaty zostaniesz przekierowany na oficjalną stronę banku, gdzie możesz zapoznać się z bardziej szczegółowym opisem wybranej lokaty.

Natomiast, jeśli chcesz już założyć lokatę, to kliknij przycisk "wyślij wniosek" ipostępuj według instrukcji podanej w formularzu.

Porównywarka na blogu ma oczywiście charakter poglądowy, informacyjny, oferuje wyniki przybliżone i nie zobowiązuje Cię do skorzystania z przedstawionych w porównywarce lokat.


7. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze najlepszych lokat w porównywarce?

Zwróć uwagę na następujące punkty:

 • Oprocentowanie (w skali roku): Zwróć uwagę na oprocentowanie konta, im większe, tym oczywiście lepiej dla Ciebie.
 • Naliczone odsetki (po podatku Belki): Im większe odsetki, tym więcej zyskasz.
 • Tylko dla nowych klientów: Oznaczone w ten sposób oferty promocyjne — kierowane są dla nowych klientów banku.
 • Tylko dla nowych środków: Oznaczane w ten sposób oferty promocyjne — kierowane są dla osób, które zdeponują na koncie nowe środki.
 • Rekomendowane: Im więcej gwiazdek obok nazwy banku, tym lepiej.

8. Lokaty bankowe: Porównywarka popularnych lokat bankowych 2024:

Zobacz porównywarkę lokat bankowych.

Porównywarka na blogu ma oczywiście charakter poglądowy, informacyjny. Oferuje wyniki przybliżone i nie zobowiązuje Cię do skorzystania z przedstawionych w porównywarce lokat.

Wszelkie dane, wyliczenia oraz informacje przedstawione na blogu mogą się różnić od finalnej decyzji banku i nie stanowią oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Wróć na górę


Przeczytaj także:

AttaPoll — jak zarabiać na ankietach za pomocą smartfonu.

Zobacz więcej aktualnych porównywarek.

Dlaczego lepiej jest oszczędzać pieniądze niż pożyczać?.

Na co zwrócić uwagę przy zakładaniu pierwszego konta bankowego.


Autor wpisu: m-Zarabianie.com.
Ostatnia aktualizacja wpisu: 2024-01-01.
Kopiowanie treści blogu zabronione.

Kategorie postów:

Angielskojęzyczne (18) Banki (13) Baza wiedzy o płatnych ankietach (12) Blogowanie (23) Cytaty (3) Dobre programy (44) Najlepsze programy (3) Nowe i Testowane (3) Pod znakiem zapytania (9) Polskojęzyczne strony (42) Procesory płatności (5) Programy partnerskie (17) Płatne ankiety (68) Płatne maile (15) Płatne reklamy (23) Recenzje programów (46) SCAM — nie polecam (12) Wpisy gościnne (42) ySense: posty i artykuły (11) Zarabianie (149)

Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.
Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.

1 komentarz do “Porównywarka lokat bankowych — szybkie porównanie ofert”

 1. Lokaty są coraz popularniejsze w dzisiejszych czasach. Polacy są bardziej oszczędni, więcej zarabiają i odkładają pieniądze. Część inwestuje w nieruchomości, akcje, a inni zostawiają swoje pieniądze na lokatach. To bezpieczna metoda na powiększenie swoich oszczędności regularnie. Warto skorzystać z porównywarek lokat, które wskażą nam najlepszą ofertę.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz