Porównywarka kont oszczędnościowych 2022, najlepsze konta

Najnowsza aktualizacja wpisu: 2022-05-14 przez m-Zarabianie


Porównywarka kont oszczędnościowych — co to jest?

Porównywarka kont oszczędnościowych 2020, najlepsze konta. Porównywarka kont oszczędnościowych to narzędzie, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób możesz wybrać najlepsze, najkorzystniejsze konto oszczędnościowe — dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Bez takich porównywarek wybór najlepszego konta oszczędnościowego nie jest łatwy, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele tego rodzaju ofert.

Na szczęście z pomocą przychodzą tutaj wszelkiego rodzaju internetowe porównywarki i rankingi najlepszych kont oszczędnościowych.

Sprawdź w porównywarkach:


REKLAMA


Do czego służą konta oszczędnościowe?

Jak sama nazwa wskazuje, służą do oszczędzania. Konta oszczędnościowe oferują zwykle trochę większe, atrakcyjniejsze oprocentowanie w sakli roku, niż zwykłe rachunki osobiste (które czasami oferują nawet zerowe oprocentowanie).

Warto dokładnie przeczytać opis i regulamin takiego konta oszczędnościowego, ponieważ niektóre z nich w zamian za większe oprocentowanie nakładają pewne ograniczania np. co do liczby wypłat lub transakcji, które możesz wykonać w każdym miesiącu.

Albo na przykład pierwszy przelew w miesiącu jest darmowy, a za każdy kolejny pobierana jest opłata (nawet do kilku złotych), aby zachęcić Cię do oszczędzania, a nie wydawania zgromadzonych na koncie bankowym pieniędzy.

Na przykład w mBanku — na koncie oszczędnościowym eMax plus — pierwszy przelew w miesiącu jest darmowy, a za każdy następny trzeba zapłacić 5 zł.

Dlatego konta oszczędnościowe najlepiej nadają się jako kolejny rachunek bankowy, na którym chcesz oszczędzać pieniądze, a nie do bieżących przelewów.

Jak korzystać z porównywarki kont oszczędnościowych?

Poniżej przedstawiona jest aktualna porównywarka kont oszczędnościowych. Aby wybrać, jak najlepsze konto oszczędnościowe (dopasowane do Twoich preferencji),  uzupełnij poniższe rubryki:

 1. Kwota: Wpisz kwotę, jaką zamierzasz zdeponować na rachunku oszczędnościowym.
 2. Okres oszczędzania:  Wpisz, na jak długo chcesz daną kwotę zdeponować na rachunku oszczędnościowym.
 3. Kliknij przycisk „Pokaż Oferty”: Po uzupełnieniu rubryk kliknij przycisk „Pokaż oferty”, aby zobaczyć najlepiej dopasowane do Twoich preferencji oferty kont oszczędnościowych.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze konta w porównywarce?

Zwróć uwagę na następujące punkty:

 • Oprocentowanie w skali roku: Zwróć uwagę na oprocentowanie konta, im większe, tym oczywiście lepiej dla Ciebie.
 • Naliczone odsetki po odjęciu podatku Belki: Im większe odsetki, tym oczywiście lepiej.
 • Poczytaj opinie: Przed wysłaniem internetowego wniosku o konto oszczędnościowe warto też przejrzeć więcej opinii w internecie — na temat wybranego konta.
 • Rekomendacje: Im więcej gwiazdek obok nazwy konta oszczędnościowego, tym lepiej.
 • Przeczytaj opis konta i regulamin: Warto dokładnie przeczytać opis i regulamin takiego konta oszczędnościowego, ponieważ niektóre z nich w zamian za większe oprocentowanie nakładają pewne ograniczania np. co do liczby wypłat lub transakcji, które możesz wykonać w każdym miesiącu.

Porównywarka kont oszczędnościowych 2022:

 
Porównywarka na blogu ma oczywiście charakter poglądowy, informacyjny. Oferuje wyniki przybliżone i nie zobowiązuje Cię do skorzystania z przedstawionych w porównywarce kont oszczędnościowych. 
 
Wszelkie dane, wyliczenia oraz informacje przedstawione na blogu mogą się różnić od finalnej decyzji banku i nie stanowią oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Wróć na górę

 • Autor wpisu: m-Zarabianie.com.
 • Ostatnia aktualizacja wpisu: 2022-05-14.
 • Kopiowanie treści bloga zabronione.

Czy płatne wypełnianie ankiet w Internecie to dobra praca?

Dodaj komentarz