Ankietowe programy partnerskie. Cz.1: Czym są i jak działają

Czym są, jak działają i dlaczego warto zarabiać w ankietowych programach partnerskich: Przewodnik część 1 z 3:


Niektórzy ludzie lubią wypełniać ankiety. Inni wolą programy partnerskie i afiliację. A co jeśliby połączyć to razem?  Dzięki połączeniu tych dwóch metod: płatnych ankiet i programów partnerskich — zarobisz szybciej, więcej i łatwiej w panelach ankietowych.

Czym są ankietowe programy partnerskie i jak działają?
Czym są ankietowe programy partnerskie i jak działają?

Czym są programy partnerskie płatnych ankiet? Jak w nich zarabiać?

Jeśli te pytania sprawiają, że drapiesz się teraz po głowie, nie martw się — nie jesteś sam. Wiele osób nie wie, czym są ankietowe programy partnerskie / polecające ani jak mogą z nich korzystać, aby zarabiać więcej. Dlatego jestem tutaj, aby Ci to wyjaśnić! 🙂

Znam temat ankietowych programów partnerskich od podszewki, ponieważ interesuję się nim od ponad 11 lat. Chętnie podzielę się swoim doświadczeniem. Zapraszam Cię do 1 części przewodnika po ankietowych programach partnerskich / polecających.

Jest to szczegółowy przewodnik po tym, co musisz wiedzieć, jeśli chodzi o programy partnerskie witryn ankietowych. Zawiera wskazówki dla początkujących, informacje, przydatne linki. Przeczytaj serię postów na blogu, aby zarabiać więcej:

Przewodnik będzie składał się z serii 3 postów:

https://m-zarabianie.com/2023/08/marketing-afiliacyjny-dla-bystrzakow.htmlCzytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Uwaga: Niektóre z linków w tym artykule, to linki partnerskie. Jeśli zapiszesz się do opisywanej usługi (poprzez link z artykułu), to otrzymam niewielką prowizję (bez kosztów dla Ciebie). Przeczytaj więcej.


Płatne ankiety online
Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.

# 1. Czym są ankietowe programy partnerskie (systemy polecające)?

Ankietowe programy partnerskie to legalne systemy, nagradzające za zaproszenie nowych użytkowników, chcących zarabiać dodatkowe pieniądze za wypełnianie ankiet.

Czym są programy partnerskie płatnych ankiet i jak działają?
Czym są programy partnerskie płatnych ankiet i jak działają?

Większość stron z płatnymi ankietami — oprócz zarabiania na ankietach — udostępnia program partnerski, czyli prowizyjny system wynagradzający za zaproszenie nowych użytkowników.

1.1. Jak działają ankietowe programy partnerskie?

Po dołączeniu do panelu ankietowego otrzymasz dostęp do specjalnego linku polecającego (z Twoim unikalnym numerem referencyjnym). Link udostępniasz osobom zainteresowanym płatnym wypełnianiem ankiet. Jeśli osoba zarejestruje się za pomocą Twojego linku polecającego (i spełni wymagania aktywności) — otrzymasz automatycznie naliczoną prowizję.

Niektóre programy partnerskie ankiet płacą jednorazową prowizję — za rejestrację użytkownika a inne dożywotnią prowizję — za każdą ankietę, którą ukończy zaproszona osoba. Zaproszeni użytkownicy (tzw. poleceni) muszą spełnić też wymagania aktywności określone w regulaminie danego panelu ankietowego (np. wypełnić określoną liczbę ankiet itp.).

Wróć do spisu treści.


# 2. Dlaczego warto zarabiać w ankietowych programach partnerskich?

Dlaczego warto zarabiać w programach partnerskich płatnych ankiet?
Dlaczego warto zarabiać w programach partnerskich płatnych ankiet?

Odpowiedź jest prosta — aby zarabiać więcej, szybciej i pasywniej na stronach z ankietami (czyli z mniejszym nakładem pracy). Panele ankietowe to nie tylko nudne dłubanie w ankietach, ale również dodatkowe możliwości zarabiania w programach partnerskich, czyli na polecaniu witryn z ankietami.

Przeglądając fora i blogi o zarabianiu trafiam czasami na opinie, że w panelach ankietowych nie warto zarabiać, ponieważ:  „zarabia się grosze” i że lepiej zarabiać typowych w programach partnerskich / na afiliacji. Warto więc przypomnieć, że panele ankietowe to również programy partnerskie i „afiliacja”.

Lwia część witryn z ankietami, oprócz zarabiania na wypełnianiu ankiet — oferuje program partnerski / polecający, dzięki któremu zarobisz więcej, szybciej i z mniejszym nakładem pracy. 

Dzięki ankietowym programom partnerskim możesz wielokrotnie pomnożyć swoje zarobki w panelach ankietowych. Dlaczego nie spróbować, zamiast ciągle narzekać, że samotne wypełnianie ankiet, to nisko płatne zarabianie online?

2.1 Czy ankietowe programy partnerskie są łatwe w promowaniu i dobre dla początkujących?

Na pewno łatwiejsze niż programy partnerskie spoza branży ankietowej. Kto próbował zarabiać na typowej afiliacji (spoza branży ankietowej),  np. w bankowych programach partnerskich (ale też wielu innych), ten wie, że nie jest to łatwy zarobek, chociażby ze względu na potężną konkurencję (z wielkimi budżetami na reklamę i SEO) — okupującą najlepsze wyniki wyszukiwarek.

Aby odnieść sukces w wielu branżach afiliacji — musisz mieć spory budżet na reklamę i SEO, przemyślaną strategię marketingową i być w stanie wygenerować duży ruch na swojej stronie. Bez tych rzeczy prawdopodobnie nie zobaczysz zadowalających rezultatów.

Jakie są najłatwiejsze programy partnerskie?
Jakie są najłatwiejsze programy partnerskie?

Natomiast programy partnerskie płatnych ankiet są prawdopodobnie najłatwiejsze do promowania, ponieważ witryny ankietowe możesz promować wieloma darmowymi metodami. Darmowe metody opisałem w tym poście: Darmowe metody zdobywania poleconych.

Poza tym panele ankietowe — nie wymagają żadnych opłat ani zakupów. Więc łatwiej jest zaprosić nowego użytkownika do darmowego programu niż do usługi wymagającej na dzień dobry wpłat, abonamentów czy zakupów.

Myślę, że to dobre programy partnerskie dla początkujących afiliantów (ale nie tylko). Znam wiele osób, które swoją przygodę z prawdziwymi programami partnerskimi i afiliacją zaczynało od ankietowych / mailowych/ reklamowych programów partnerskich.

2.3. Dochód prawie pasywny w panelach ankietowych?

Dochód pasywny w panelach ankietowych?
Dochód pasywny w panelach ankietowych?

Programy partnerskie dadzą Ci dodatkowe korzyści — prowizje i bonusy za zapraszanie nowych klientów. Dzięki temu zarobisz szybciej i bardziej pasywnie — nawet bez konieczności wypełniania ankiet.

Żeby otrzymywać prowizje, nie musisz być codziennie aktywny. Nie musisz wypełniać ankiet ani codziennie się logować. Masz obowiązek tylko zalogować się co jakiś czas (podany w regulaminie). Jeśli tego nie zrobisz, to Twoje konto zostanie uznane za nieaktywne, saldo zostanie zresetowane i nie otrzymasz prowizji za polecanie.

Nie jest to zarabianie całkiem pasywne. Dlaczego? Ponieważ sam proces zapraszania i utrzymania poleconych, budowania zaplecza (blogów, stron www itp.) też wymaga nakładu pracy i czasu. Przynajmniej na początku jest to pracochłonne. Natomiast, gdy już będziesz miał odpowiednie zaplecze, to dzięki programowi partnerskiemu da się zarabiać efektywniej: więcej i szybciej. Jednocześnie przy mniejszym nakładzie pracy i czasu (niż w przypadku samotnego wypełniania ankiet). 

Wróć do spisu treści.


# 3. Ile zarobisz w ankietowych programach partnerskich? Jakie wynagrodzenie za polecanie?

Zarobki i prowizje nie są tak duże, jak w typowych programach partnerskich (spoza branży ankietowej), ale to jedne z najłatwiejszych do promowania programów partnerskich.

W niektórych ankietowych programach partnerskich można zarobić całkiem przyzwoite kwoty. Pisałem na ten temat w poniższych postach:

Na pewno ankietowe programy partnerskie mają większy potencjał zarobkowy niż samotne wypełnianie ankiet. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zarabiać na wypełnianiu ankiet i oprócz tego — aktywnie korzystać z programów partnerskich / polecających. Ja skutecznie łączę jedno z drugim.

Na filmie moje przykładowe zarobki w panelu ankietowym ySense:

Przykładowe zarobki w panelu ankietowym ySense.

Powyżej widać moje łączne zarobki: za samodzielne wypełnianie ankiet + za korzystanie z programu partnerskiego. Oczywiście większa część zarobków, to prowizje z programu partnerskiego (dziękuję poleconym).

Przeczytaj pełną recenzję panelu ankietowego ySense (wady i zalety).

Wróć do spisu treści.


# 4. Jak zarabiać w ankietowych programach partnerskich?

Programy partnerskie / marketing afiliacyjny — to jeden z najstarszych i najpopularniejszych sposobów zarabiania w Internecie. To prosta koncepcja: promujesz jakiś produkt lub usługę i otrzymujesz zapłatę / prowizję — gdy ktoś kliknie Twój link i dokona rejestracji lub spełni inną aktywność (określoną w regulaminie programu partnerskiego).

Jak zarabiać w ankietowych programach partnerskich.
Jak zarabiać w programach partnerskich paneli ankietowych
Jak zarabiać w programach partnerskich paneli ankietowych.
Jak zarabiać w ankietowych programach partnerskich.
 1. Zapisz się: Zarejestruj się w dowolnych, wypłacalnych witrynach z ankietami (udostępniających dobry program partnerski).
 2. Zapoznaj się z panelem: Przeczytaj regulamin, FAQ serwisu, przetestuj samodzielnie zarabianie na ankietach, aby w razie potrzeby pomagać swoim poleconym (czyli osobom, które zaprosiłeś do programu).
 3. Promuj: Pobierz link polecający i promuj witrynę (link do polecania znajdziesz zwykle w zakładce: „Program partnerski”, Affiliate Program; „Zaproś przyjaciela” itp.).
 4. Zarabiaj: Gdy ktoś dokona pełnej rejestracji, klikając Twój link partnerski, spełni wymagania aktywności (określone w regulaminie programu partnerskiego np. wypełni określoną liczbę ankiet) otrzymasz automatyczną prowizję na swoje saldo w programie.
 5. Wypłacaj: Po zgromadzeniu minimum środków niezbędnych do wypłaty będziesz mógł wypłacić pieniądze. Najlepsze programy partnerskie płatnych ankiet, które warto wypróbować.

Wróć do spisu treści.


# 5. Gdzie promować swoje linki partnerskie?

Gdzie promować swoje linki partnerskie?
Gdzie promować swoje linki partnerskie?

Istnieje wiele miejsc, gdzie możesz promować swoje linki partnerskie. Kilka popularnych opcji to:

Pamiętaj tylko, że zaproszone osoby nie mogą mieć takiego samego IP, jak Twoje, ponieważ większość paneli ankietowych tego zabrania; grozi za to ban w panelu ankietowym. Nie wolno tworzyć podwójnych kont, multikont. Jeśli koniecznie chcesz zaprosić członka rodziny z takim samym IP, to napisz do działu obsługi panelu i poproś o zgodę, aby nie zostać posądzonym o tworzenie multikont.

Jeśli masz witrynę lub blog, możesz tworzyć recenzje, poradniki, top-listy itp. i dodać do swoich treści linki partnerskie i materiały promocyjne.

5.3. Na forach dyskusyjnych online (najlepiej tych związanych z Twoją niszą; czyli zarabianiem przez Internet):

Publikuj linki partnerskie (wraz z własnym opisem) w odpowiednich działach i wątkach na forum, w których uczestniczysz. Pamiętaj, aby wcześniej zapoznać się z regulaminem forum, aby wiedzieć, na jakich zasadach można publikować reflinki.

Zobacz, jak promować swoje linki polecające na forach.

5.4. Płatne reklamy, kupowanie reklam np. takich jak Google AdWords lub Facebook Ads:

5.6. Myśl kreatywnie:

Bez względu na to, jaką metodę promowania wybierzesz — ważne jest, aby być kreatywnym i myśleć nieszablonowo — w końcu istnieje duża konkurencja. Znajdź to, co działa najlepiej dla Ciebie i Twoich odbiorców. Eksperymentuj z różnymi technikami i strategiami, aż znajdziesz coś, co działa dobrze dla Ciebie. I nigdy nie bój się spróbować czegoś nowego!

Wróć do spisu treści.


# 6. Na co warto zwrócić uwagę, zarabiając w ankietowych programach partnerskich?

Na co warto zwrócić uwagę, zarabiając w programach partnerskich płatnych ankiet?
Na co warto zwrócić uwagę, zarabiając w programach partnerskich płatnych ankiet?

6.1. Zapoznaj się z regulaminem ankietowego programu partnerskiego:

Dołączenie do programu partnerskiego jest jak wejście w związek. Przed podjęciem decyzji powinieneś uważnie przeczytać warunki, aby związek był owocny i udany.

Ankietowe programy partnerskie mają zasady i warunki, które warto poznać:

Na przykład mogą wymagać wypełnienia określonej liczby ankiet, zanim zaczniesz zarabiać prowizje. Inne mogą mieć ograniczenia dotyczące wysokości prowizji. A jeszcze inne mogą wymagać spełnienia określonych celów, zanim będziesz mógł otrzymać premię. Dlatego, zanim zarejestrujesz się w programie partnerskim, przeczytaj uważnie regulamin, aby poznać zasady. W ten sposób będziesz wiedział, czego się od Ciebie oczekuje i będziesz mógł zdecydować, czy program jest dla Ciebie odpowiedni.

6.2. Przeczytaj także zasady witryn i forów, na których chcesz promować swoje linki polecające:

Uwaga: Przed opublikowaniem linku polecającego w Internecie — przeczytaj koniecznie zasady witryn dotyczące promowania linków partnerskich. Niektóre witryny lub fora nie zezwalają na reflinki, podczas gdy inne mogą zezwalać tylko w określonych miejscach i działach. Upewnij się również, że Twoje linki polecające są istotne dla danej dyskusji i wnoszą wartość dla czytelników. Jeśli czytelnicy zobaczą link polecający bez opisu / wyjaśnienia (co to jest ani dlaczego powinni go kliknąć) prawdopodobnie go zignorują.

 • Nie zapisuj się z własnego reflinku.
 • Nie twórz multikont.
 • Nie zapraszaj członków rodziny z takim samym IP.
 • Nie spamuj reflinkiem.
 • Nie oferuj zapłaty za zapis (niektóre panele tego zakazują w swoich regulaminach).
 • Nie wprowadzaj w błąd — oferując szybkie i łatwe zarabianie.
 • Polecaj etycznie, wymieniaj zalety i wady paneli, które promujesz.
 • Więcej na podobny temat pisałem w poście pt.: Ban w panelu ankietowym? Zobacz, za co stracisz konto.

Wróć do spisu treści.


# 7. Często zadawane pytania (dotyczące ankietowych programów partnerskich):

7.1. Czy ankietowe programy partnerskie są legalne?

Tak, ankietowe programy partnerskie to legalny sposób zarabiania pieniędzy — należą do legalnych, wypłacalnych, zarejestrowanych firm, działających w branży badań ankietowych od lat.  Są one dość popularne, ponieważ coraz więcej firm szuka sposobów na zebranie opinii od swoich docelowych odbiorców.

Wiele z firm ankietowych przeprowadza badania ankietowe dla największych światowych marek, instytucji, uczelni, uniwersytetów. Prawo w Polsce (i na świecie) nie zabrania zarabiania na ankietach — dlatego płatne ankiety (i programy partnerskie płatnych ankiet) — są jak najbardziej legalne.

Nie są to programy pseudo inwestycyjne, piramidy itp. Polecam też post na podobny temat:  Czy płatne ankiety internetowe są bezpieczne i legalne?

7.2. Czy można zarabiać w ankietowych programach partnerskich i jednocześnie samodzielnie wypełniać płatne ankiety?

Statystyki zarobków z ySense.
Przykładowe zarobki w panelu ankietowym.

Jasne, nie ma z tym żadnego problemu, a nawet jest wskazane, ponieważ wypełniając ankiety samodzielnie — otrzymujesz praktyczną wiedzę na temat panelu, który polecasz. Na podstawie własnego doświadczenia — wiesz, ile przychodzi ankiet, jakiej wartości itp. Poznajesz panel od podszewki i w razie czego możesz pomagać swoim poleconym. Ja tak robię — zarabiam jednocześnie na samodzielnym wypełnianiu ankiet oraz w programach partnerskich, polecających płatnych ankiet. Myślę, że wielu doświadczonych, wieloletnich respondentów tak robi.

7.3. Czy mogę zarabiać tylko na płatnych ankietach, bez udziału w programach partnerskich?

Oczywiście możesz zarabiać tylko na wypełnianiu ankiet, programy partnerskie nie są obowiązkowe. Jednak warto promować panele ankietowe — w których uczestniczysz, aby zarabiać na ankietach — łatwiej, szybciej i więcej. Samodzielne wypełniania ankiet nie zapewni Ci tak dużych zarobków, jak programy partnerskie płatnych ankiet.

7.4. Czy mogę zarabiać tylko w ankietowych programach partnerskich, bez wypełniania ankiet?

Najczęściej tak — w większości przypadków nie spotkałem przeciwwskazań z tym związanych (w regulaminach paneli ankietowych). Szczegóły doczytasz w regulaminie danego programu polecającego. Pamiętaj, tylko aby zalogować się w panelu co jakiś czas (podany w regulaminie). Długi brak logowania prowadzić zwykle do dezaktywacji konta i utraty zgromadzonych zarobków.

7.5. Czy zaproszone osoby (poprzez ankietowy program partnerski) coś na tym tracą?

Nie. Zaproszone osoby nic na tym nie tracą i otrzymują pełną kwotę zarobków za wypełnianie ankiet. To firmy ankietowe wypłacają Ci prowizję, a nie ludzie, których zaprosiłeś. Więc nie musisz się martwic.

Dostęp do linków polecających (z Twoim unikalnym numerem referencyjnym) otrzymasz po rejestracji w panelach ankietowych. Linki do polecania programu — znajdziesz po zalogowaniu się do panelu — zwykle  takich w zakładkach jak:

 • „Program partnerski”,
 • „Affiliate Program”,
 • „Zaproś znajomego”,
 • „Poleć nas”,
 • „Narzędzia do polecania”,
 • „Polecaj Nas”,
 • „Poleć znajomym”
 • „Zaproś znajomych”
 • „Polecaj i zarabiaj”
 • „Zaprosić przyjaciela”
 • „Referral Links”,
 • „Banners & Links”,
 • „Referrals”
 • „Banners” itp.

7.7. Jakie są rodzaje programów partnerskich (oprócz ankietowych programów partnerskich)?

W dzisiejszym poście omówiliśmy tylko ankietowe programy partnerskie — oferujące prowizję za zapraszanie nowych użytkowników, chcących zarabiać dodatkowe pieniądze na wypełnianiu ankiet.

Istnieje jednak wiele rodzajów programów partnerskich. Na przykład:

 • Bankowe programy partnerskie umożliwiają zarabianie prowizji za polecanie klientów do banku.
 • Programy partnerskie dotyczące podróży pozwalają promować produkty i usługi związane z podróżami oraz zarabiać prowizję za wygenerowaną sprzedaż.
 • Programy partnerskie produktów cyfrowych — pozwalają promować produkty cyfrowe, takie jak e-booki, audiobooki, oprogramowanie, poradniki i zarabiać prowizję za każdą sprzedaż.
 • Programy partnerskie związane ze zdrowiem i fitnessem — płacą prowizje za promowanie produktów i usług związanych ze zdrowiem i fitnessem.
 • Sieci afiliacyjne — czyli serwisy, witryny — gromadzące w jednym miejscu programy partnerskie z wielu branż. Na przykład:
  • LeadStar — sieć afiliacyjna oferująca prawie 600 programów z różnych branż, wypłaty od 1 zł.
  • MyLead — sieć afiliacyjna, oferująca zarabianie w wielu programach partnerskich.
  • Money2money — sieć afiliacyjna oferująca programy partnerskie banków. Zarabianie polega na promowaniu produktów bankowych.
 • Itp., itd.

Istnieje też wiele innych programów partnerskich — oferujących produkty i usługi praktycznie z każdej branży.

7.8. Jakie są najlepsze ankietowe programy partnerskie?

Jaki jest najlepszy ankietowy program partnerski?

Faworytem od wielu lat — jest angielskojęzyczny ySense, oferujący świetny program partnerski, a wśród polskich paneli — Panel Opinie.pl. A czy oprócz tych dwóch faworytów są jeszcze jakieś inne witryny ankietowe z programem partnerskim? Owszem, ale opowiem o tym — w kolejnych częściach tej serii postów (już niedługo). Zasubskrybuj blog, aby nie przegapić kolejnych części. Dziękuję.

Część 2 z 3: Jakie są zalety i wady ankietowych programów partnerskich.
Część 3 z 3: Które panele ankietowe oferują najlepsze prowizje za polecanie.

Wróć do spisu treści.


# 8. Podsumowanie: Ankietowe programy partnerskie:

Płatne ankiety + programy partnerskie = większy i szybszy zarobek.
Płatne ankiety + programy partnerskie = większy i szybszy zarobek.
 • Chcesz zarabiać łatwiej i więcej w panelach ankietowych? Więc oprócz wypełniania ankiet — zarabiaj także aktywnie w programach partnerskich witryn z ankietami.  
 • Samotne wypełnianie ankiet (bez polecania, bez korzystania z programów partnerskich) zawsze będzie nisko płatnym sposobem na zarabianie pieniędzy w Internecie. 
 • Programy partnerskie, polecające, afiliacyjne nie są niczym złym, a co najważniejsze zarabianie dzięki nim jest całkowicie legalne (jeśli stosujesz etyczne i legalne metody promowania). Po to są programy partnerskie, żeby z nich korzystać i zarabiać więcej. 
 • Na całym świecie są miliony ludzi, szukający prostego, legalnego zarabiania online — niewymagającego wpłat, zakupów, inwestycji. To Twoi potencjalni poleceni. 
 • Dzięki połączeniu tych dwóch metod: płatnych ankiet i programów partnerskich — możesz legalnie zarabiać szybciej, więcej i łatwiej w panelach ankietowych.
 • Pamiętaj, że zarabianie w programach partnerskich nie jest sposobem na błyskawiczne wzbogacenie się, ale jeśli włożysz trochę pracy, zarobisz całkiem przyzwoite pieniądze. Powodzenia!

Już wkrótce kolejne części serii postów o ankietowych programach partnerskich:

Część 2 z 3: Jakie są zalety i wady ankietowych programów partnerskich.
Część 3 z 3: Które panele ankietowe oferują najlepsze prowizje za polecanie.

Nie zapomnij zasubskrybować blog, aby nie przegapić przyszłych postów.

Wróć do spisu treści.


 • Autor wpisu: m-Zarabianie.com
 • Źródło informacji: Własne doświadczenie (interesuję się tym tematem od ponad 12 lat).
 • Opracowanie graficzne: m-Zarabianie.com
 • Źródło grafiki: Canva.com, Pixabay.com.
 • Najnowsza aktualizacja wpisu: 2024-04-09.
 • Kopiowanie treści blogu zabronione.

Przeczytaj także:

Jak zarabiać na ankietach więcej? 25 praktycznych porad i wskazówek 🔗

Więcej postów z kategorii „Programy partnerskie”.

Przewodnik po Google AdSense — zarabianie na reklamach (umieszczonych na blogu).

Czy trzeba się rozliczyć z zarabiania na ankietach.

Kategorie postów:

Angielskojęzyczne (18) Banki (13) Blogowanie (23) Cytaty (3) Dobre programy (43) Najlepsze programy (3) Nowe i Testowane (3) Pod znakiem zapytania (9) Polskojęzyczne strony (42) Procesory płatności (5) Programy partnerskie (17) Płatne ankiety (67) Płatne maile (15) Płatne reklamy (23) Recenzje programów (46) SCAM — nie polecam (12) Wpisy gościnne (42) ySense: posty i artykuły (11) Zarabianie (148)

Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.
Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.

Dodaj komentarz