Porównanie najkorzystniejszych rachunków bankowych — ranking kont osobistych

W dzisiejszych czasach bankowość stała się nieodłącznym elementem naszego życia codziennego. W związku z tym wybór właściwego rachunku osobistego jest kluczowy, jeśli chcemy cieszyć się korzystnymi warunkami finansowymi i uczynić nasze bankowe aktywności jak najbardziej komfortowymi.

Konto osobiste ranking.
Konto osobiste ranking: Na co zwrócić uwagę w rankingu kont osobistych przy zakładaniu pierwszego konta bankowego?

Zwłaszcza że każdy z banków oferuje różne usługi, które mają przyciągnąć do siebie możliwie jak najwięcej klientów. To sprawia jednak, że znalezienie najlepszego dla siebie rachunku bankowego może być trudne i czasochłonne.

Kontomaniak.pl

Na co zwrócić uwagę w rankingu kont osobistych przy zakładaniu pierwszego konta bankowego?

Każdy, kto zamierza założyć swoje pierwsze konto bankowe, może znaleźć się w obliczu szerokiej gamy ofert na rynku. Zanim wpiszesz w wyszukiwarce konto osobiste ranking, aby wybrać najlepszą dla siebie opcję, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, które dla Ciebie opracowaliśmy:

Brak opłat i prowizji

Jednym z podstawowych elementów mających wpływ na atrakcyjność konta osobistego jest brak opłat i prowizji. W przypadku studentów bądź młodych osób poniżej określonego wieku wiele instytucji finansowych proponuje takie rozwiązania. Szczególną uwagę należy zwrócić na:

  • Brak opłaty za otwarcie konta.
  • Brak miesięcznych opłat za prowadzenie konta.
  • Darmowe przelewy internetowe.
  • Darmowe wypłaty z bankomatów.

Dostęp do dogodnych usług elektronicznych

Platformy elektroniczne to niezbędne narzędzie do zarządzania finansami. Warto sprawdzić, jak przedstawia się propozycja danej instytucji finansowej pod kątem:

  • Przejrzystości i intuicyjności aplikacji mobilnej oraz serwisu internetowego.
  • Możliwości zawarcia umowy przez Internet lub za pośrednictwem kuriera.
  • Funkcjonalności pozwalających przyspieszyć np. wykonanie przelewu: szybkie przelewy, krajowe, zagraniczne oraz ekspresowe dotarcie przelewu do odbiorcy.

Na jakie dodatkowe aspekty warto zwrócić uwagę, analizując konto osobiste w dostępnych rankingach?

Nie sposób tutaj wymienić wszystkie funkcje, jakie oferują obecnie banki (ta lista jest zmienna), natomiast bezdyskusyjnie do kluczowych należą:

Oprocentowanie rachunku

Chociaż konta osobiste rzadko oferują wysokie oprocentowanie, warto zwrócić uwagę na tę funkcję. Dodatkowy zarobek nawet niewielkich kwot może okazać się na plus dla klientów.

Szeroka dostępność bankomatów i placówek bankowych

Warto mieć w swojej pobliżu punkt dostępowy swojego banku, aby uniknąć ewentualnych problemów związanych z korzystaniem z usług bankowych. Szczególnie ważne jest to dla osób niepełnosprawnych czy starszych, dla których dostęp do placówek i bankomatów będzie kluczową kwestią.

Zniżki i programy promocyjne

Często instytucje finansowe proponują specjalne rabaty bądź cashback (zwrot części pieniędzy wydanych za pomocą karty) za korzystanie z kart płatniczych. Ciekawą opcją mogą być także pakietowe oferty, w ramach których, osoba korzysta ze zniżek nie tylko na swoje konto, ale również usługi dodatkowe np. ubezpieczenie czy lokaty.

Dobra obsługa klienta

Warto zwrócić uwagę na opinie dotychczasowych użytkowników oraz historię kontaktów banku z klientami. Banki mają funkcję świadczenia wsparcia swoim klientom i dobrze jest sprawdzić, jak reagują na różne sytuacje.

Oprócz powyższych porad warto też po prostu wziąć pod uwagę Twój styl życia, czy często podróżujesz, czy będzie Ci potrzebne konto walutowe, czy jesteś osobą lubiącą bardziej gotówkę, czy płatności kartą lub Blikiem i wiele innych kwestii.


  • Autor artykułu Porównanie najkorzystniejszych rachunków bankowych — ranking kont osobistychArtykuł gościnny opracowany przez stronę partnerską (KontoManiak.pl).
  • Ostatnia aktualizacja artykułu: 2023-09-04.
  • Kopiowanie treści blogu zabronione.

Przeczytaj także:

Czy warto wybrać konto osobiste w mBanku.

Kategorie postów:

Angielskojęzyczne (18) Banki (13) Baza wiedzy o płatnych ankietach (12) Blogowanie (23) Cytaty (3) Dobre programy (44) Najlepsze programy (3) Nowe i Testowane (3) Pod znakiem zapytania (9) Polskojęzyczne strony (42) Procesory płatności (5) Programy partnerskie (17) Płatne ankiety (68) Płatne maile (15) Płatne reklamy (23) Recenzje programów (46) SCAM — nie polecam (12) Wpisy gościnne (42) ySense: posty i artykuły (11) Zarabianie (149)

Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.
Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.

Dodaj komentarz