Kalkulator oszczędności – oblicz ile możesz zyskać odkładając


Kalkulator oszczędności — co to jest za narzędzie?


Kalkulator oszczędności to narzędzie, dzięki któremu bardzo łatwo możesz obliczyć, jak wiele zyskasz — systematycznie oszczędzając, odkładając pieniądze. 

Na poniższym kalkulatorze obliczysz szybko i precyzyjnie, jaką sumę oszczędności zgromadzisz przy założeniu systematycznych, comiesięcznych wpłat i comiesięcznej kapitalizacji odsetek.

Kalkulator oszczędności - oblicz ile możesz zyskać, odkładając.

Kliknij obrazek i oblicz ile możesz zyskać, jak wiele odłożyć pieniędzy systematycznie oszczędzając
.

Uwaga: Niektóre z linków w tym artykule, to linki partnerskie. Jeśli zapiszesz się do opisywanej usługi (poprzez link z artykułu), to otrzymam prowizję. Przeczytaj więcej.


Dlaczego lepiej jest oszczędzać pieniądze, zamiast je pożyczać?

Systematyczne oszczędzanie pieniędzy — na przykład na jakiś konkretny cel lub zakup jest dosyć trudne, szczególnie w czasach, gdy tak wiele banków i instytucji pozabankowych zasypuje nas i kusi ofertami atrakcyjnych kredytów i
pożyczek.

Jednak warto pamiętać, że branie kredytów i pożyczek wiąże się z takimi konsekwencjami i niedogodnościami, jak na przykład:

 • Obowiązek płacenia odsetek od kredytu,
 • Konieczność oddania sumy dużo większej niż pożyczyliśmy.
 • Istnieje też ryzyko wpadnięcia w pułapkę kredytową, polegającą na braniu
  coraz to nowych kredytów, aby spłacać kredyty zaciągnięte wcześniej.
 • Branie kredytów i pożyczek to też spore koszty i ryzyko.
Płatne ankiety online
Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.

Właśnie dlatego taniej i bezpieczniej jest oszczędzać, odkładać pieniądze niż je pożyczać:

Znacznie tańsze i bezpieczniejsze jest systematyczne oszczędzanie pieniędzy. Nawet z niewielkich kwot — odkładanych systematycznie na koncie co miesiąc — po pewnym czasie uzbiera się całkiem niezła sumka.

Ważne, tylko aby wyrobić sobie nawyk regularnego, systematycznego, comiesięcznego odkładania pieniędzy.


Jak korzystać z kalkulatora oszczędności?

 • Wybierz wysokość miesięcznej składki: Wybierz, jaką kwotę chcesz odkładać co miesiąc (np. na swoim koncie bankowym, oszczędnościowym lub lokacie).
 • Wybierz okres oszczędzania: Wybierz przez ile lat, zamierzasz systematycznie oszczędzać.
 • Wybierz stopę zwrotu w skali roku (z uwzględnianiem podatku Belki lub bez): Czyli wybierz oprocentowanie w skali roku Twojego konta osobistego, oszczędnościowego lub lokaty, na którym zamierzasz odkładać pieniądze.
 • Kliknij czerwony przycisk „Oblicz”: Kalkulator oszczędności pokaże Ci takie wyniki jak: Wartość zgromadzonego kapitału na koniec okresu oszczędzania, sumę wpłat oraz wysokość odsetek.

Wróć na górę

Kalkulator na blogu ma oczywiście charakter poglądowy, informacyjny i oferuje wyniki przybliżone. Wszelkie dane, wyliczenia oraz informacje przedstawione na blogu mogą się różnić od ostatecznych wyliczeń banków.


 • Autor wpisu: m-Zarabianie.com.
 • Ostatnia aktualizacja wpisu: 2024-01-01.
 • Kopiowanie treści blogu zabronione.

Kategorie postów:

Angielskojęzyczne (18) Banki (13) Blogowanie (23) Cytaty (3) Dobre programy (43) Najlepsze programy (3) Nowe i Testowane (3) Pod znakiem zapytania (9) Polskojęzyczne strony (42) Procesory płatności (5) Programy partnerskie (17) Płatne ankiety (67) Płatne maile (15) Płatne reklamy (23) Recenzje programów (46) SCAM — nie polecam (12) Wpisy gościnne (42) ySense: posty i artykuły (11) Zarabianie (148)

Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.
Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.

Dodaj komentarz