Porównywarka kont osobistych – najtańsze konta osobiste 2022

Najnowsza aktualizacja wpisu: 2022-05-14 przez m-Zarabianie


Porównywarka kont osobistych —  co to jest za narzędzie?

Porównywarka kont osobistych — najtańsze konta osobiste 2020.

Porównywarka kont osobistych to narzędzie, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób możesz wybrać najtańsze, najlepsze i najbardziej dopasowane konto bankowe do swoich indywidualnych potrzeb. 

Bez porównywarki wybór najtańszego i najlepszego konta bankowego nie jest łatwy, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele banków, na dodatek każdy bank zapewnia, że to on jest najlepszy i najtańszy.

Jeśli szukasz dla siebie pierwszego konta bankowego, czy też kolejnego już konta (bo na przykład chcesz zamienić swoje drogie w utrzymaniu stare konto bankowe na nowe — lepsze i tańsze), to możesz mieć niemały problem z wyborem (i to raczej z nadmiarem ofert niż ich brakiem).

Znalezienie dobrego i taniego konta bankowego zależy też od Twoich preferencji, na przykład od tego ile przelewów chcesz robić w miesiącu, jak często będziesz wypłacał pieniądze z bankomatów, od tego, czy szukasz zwykłego konta bankowego, czy np. oszczędnościowego lub do celów firmowych.

Współczesne banki oferują również konta bankowe kierowane do określonej grupy, kategorii osób np.: konta dla młodzieży, studentów oraz dają tym osobom różne dodatkowe, atrakcyjne korzyści.

Mogą to być np. darmowe wypłaty z bankomatów, zwroty za transakcje, zero opłat za prowadzenie konta, atrakcyjne oprocentowanie itp.

Dlatego warto się zastanowić, jakiego konta tak naprawdę potrzebujesz i wszystko dobrze sobie skalkulować, obliczyć i porównać.

Tutaj na szczęście z pomocą przychodzą wszelkiego rodzaju internetowe porównywarki i rankingi najlepszych kont bankowych.


REKLAMA

Porównywarki kont bankowych:

Co to są konta osobiste?

Konta osobiste to bieżące rachunki, służące do codziennej bankowości. Są to najpopularniejsze, podstawowe, najchętniej i najczęściej wybierane konta bankowe.

Mogą służyć do deponowania wypłat, pensji, płacenia rachunków, zakupów internetowych, wypłat gotówki itp.

Oferują karty debetowe, kredytowe, wypłaty pieniędzy z bankomatów czy dostęp do kredytów i aplikacji mobilnych i wiele innych przydatnych funkcji.

Jak korzystać z porównywarki kont osobistych?

Poniżej przedstawiona jest aktualna porównywarka kont osobistych. Aby wybrać, jak najtańsze konto osobiste (dopasowane do Twoich preferencji),  uzupełnij w porównywarce rubryki:

 1. Liczba przelewów Online w miesiącu: Wpisz, jak często zamierzasz dokonywać przelewów internetowych.
 2. Liczba przelewów w oddziale, w miesiącu:  Wpisz, jak często zamierzasz dokonywać przelewów w oddziałach stacjonarnych banku.
 3. Liczba stałych zleceń w miesiącu: Wpisz, jak często zamierzasz dokonywać stałych zleceń (czyli np. automatycznie ustawionych stałych przelewów na jakichś innych rachunek).
 4. Liczba poleceń zapłaty w miesiącu: Chodzi tutaj, o stałe polecenie zapłaty np. za telefon, prąd, gaz itp.
 5. Liczba wypłat z bankomatów w miesiącu: Wpisz, jak często zamierzasz dokonywać wypłat z bankomatów.
 6. Kliknij „Pokaż Oferty”: Po uzupełnieniu rubryk kliknij przycisk „Pokaż oferty”, aby zobaczyć najlepiej dopasowane do Twoich preferencji oferty kont osobistych.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze konta w porównywarce?

Zwróć uwagę na następujące punkty:

 • Opłata za prowadzenie rachunku: Zwróć uwagę, czy za prowadzenie rachunku pobierane są jakieś stałe opłaty.
 • Money-back: Niektóre banki oferują usługę Money-back, czyli zwrot jakiegoś procentu wydatku (od przeprowadzonych transakcji). To oczywiście dodatkowa zaleta, więc fajnie, jeśli bank udostępnia taką opcję.
 • Oprocentowanie: Zwróć uwagę na oprocentowanie rachunku, oczywiście im większe, tym lepiej dla Ciebie.
 • Łączny koszt obsługi: A teraz spójrz na łączny koszt usługi, obliczony przez porównywarkę. Wybierz, oczywiście, jak najtańszą i najodpowiedniejszą opcję dla siebie.
 • Rekomendacje: Im więcej gwiazdek obok nazwy banku, tym lepiej.
 • Poczytaj opinie: Przed wysłaniem internetowego wniosku o konto osobiste warto też przejrzeć więcej opinii w internecie — na temat wybranego konta bankowego.

Porównywarka kont osobistych 2022:

Porównywarka kont bankowych osobistych <<-

Porównywarka na blogu ma oczywiście charakter poglądowy, informacyjny. Oferuje wyniki przybliżone i nie zobowiązuje Cię do skorzystania z przedstawionych w porównywarce kont osobistych. 

Wszelkie dane, wyliczenia oraz informacje przedstawione na blogu mogą się różnić od finalnej decyzji banku i nie stanowią oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.


 • Autor wpisu: m-Zarabianie.com.
 • Ostatnia aktualizacja wpisu: 2022-05-14.
 • Kopiowanie treści bloga zabronione.

Wypłacalne strony, z których wypłaciłem 15 698 zł

Dodaj komentarz