Zalety i wady programów partnerskich płatnych ankiet. Cz. 2


Programy partnerskie płatnych ankiet. Cz.2: Jakie mają zalety i wady?

Zapraszam do 2 z 3 części serii omawiającej programy partnerskie płatnych ankiet. W tej części przyjrzymy się zaletom i wadom programów polecających.

Jakie są plusy i minusy programów partnerskich płatnych ankiet.
Jakie są plusy i minusy programów partnerskich płatnych ankiet.

Udział w programach partnerskich to jeden ze sposobów na efektywniejsze zarabianie na ankietach. Istnieją jednak zalety i wady, które należy wziąć pod uwagę przed przystąpieniem do programu partnerskiego / polecającego. Przyjrzyjmy się bliżej, jakie plusy i minusy mają takie programy partnerskie. Zapraszam do lektury.

Przewodnik składa się z serii 3 postów:

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Uwaga: Niektóre z linków w tym artykule, to linki partnerskie. Jeśli zapiszesz się do opisywanej usługi (poprzez link z artykułu), to otrzymam niewielką prowizję (bez kosztów dla Ciebie). Przeczytaj więcej.


Płatne ankiety online
Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.

Zalety: Jakie są zalety programów partnerskich płatnych ankiet? Co najbardziej mi się podoba?

Zalety: Jakie są zalety programów partnerskich płatnych ankiet? Co najbardziej mi się podoba?
Zalety: Jakie są zalety programów partnerskich płatnych ankiet? Co najbardziej mi się podoba?

Zaleta nr 1: Dodatkowe źródło dochodu (w wolnym czasie): Programy partnerskie płatnych ankiet do niczego Cię nie zobowiązują:

Nie musisz rezygnować z pracy, aby zarabiać w Internecie. Możesz dorabiać w wolnym czasie. Oczywiście kwota, jaką zarobisz, będzie zależeć od programu partnerskiego, w który jesteś zaangażowany. Niektóre płacą więcej a inne mniej. Ale najważniejsze jest to, że zarobisz pieniądze bez konieczności rezygnacji z normalnej pracy. Więc jeśli szukasz metod na zarobienie dodatkowej gotówki, rozważ zarabianie w programach partnerskich.


Zaleta nr 2: Międzynarodowe programy partnerskie:  możesz je promować wśród internautów na całym świecie, aby zarabiać więcej:

Niektóre programy partnerskie płatnych ankiet — otwarte są na użytkowników z całego świata (np. ySense, Greenpanthera, MarketAgent, TimeBucks) — więc możesz promować je — wśród internautów na całym świecie. Oznacza to, że wolno zapraszać ludzi ze wszystkich zakątków świata do przyłączenia się do programu i zarabiania na ankietach. Dzięki globalnemu zasięgowi zwiększa się liczba Twoich potencjalnych poleconych, których możesz zaprosić do programu i otrzymywać prowizje. Czy to nie wspaniale? Dlaczego więc nie wykorzystać globalnego zasięgu, aby zwiększyć zarobki?

Dostęp do milionów potencjalnych poleconych:

Portale społecznościowe, zagraniczne fora dyskusyjne, Youtube — gromadzą miliony użytkowników z całego świata (w tym również użytkowników interesujących się zarabianiem przez Internet). Dlatego mają duży potencjał reklamowy i są potężnym narzędziem marketingowym. Dzięki nim dotrzesz do tysięcy ludzi o podobnych zainteresowaniach do Twoich (lub więcej; jeśli się tylko postarasz). Możesz tworzyć angielskojęzyczne blogi, strony www i kanały YouTube, aby dotrzeć do ludzi z całego świata.


Zaleta nr 3: Łatwe do promowania programy partnerskie, ponieważ zaproszona osoba nic nie musi kupować ani wpłacać:

Programy partnerskie płatnych ankiet są prawdopodobnie najłatwiejsze do promowania, ponieważ nie wymagają żadnych wpłat, opłat ani zakupów od osób dołączających do panelu.

Przystąpienie do paneli ankietowych (jak i samo uczestnictwo) jest darmowe. Dlatego łatwiej jest zaprosić kogoś do darmowego, legalnego i wypłacalnego od lat programu zarobkowego niż takiego, który na dzień dobry wymaga wpłat czy abonamentów.

Uwaga: Łatwe porównując do innych programów partnerskich (spoza branży ankietowej), ale zarabianie w nich też wymaga pracy i zaangażowania. Najwięcej zarabiają osoby pracowite i kreatywne.


Zaleta nr 4: Polecony (zaproszona osoba) również otrzymuje pełną kwotę zarobków za wypełnianie ankiet:

Twój polecony także otrzymuje pełną kwotę zarobków na swoje konto — za wypełnianie ankiet i również może zarabiać w programie partnerskim. To witryny z ankietami wypłacają Ci prowizje, a nie zaproszone osoby — ze swoich zarobków.


Zaleta nr 5: Legalne zarabianie: Nie są to „piramidy” ani programy pseudo inwestycyjne:

Programy partnerskie płatnych ankiet — należą do legalnych, zarejestrowanych firm — działających w branży badań ankietowych od lat.  Wiele z nich przeprowadza badania ankietowe — dla największych światowych marek, instytutów, uniwersytetów i uczelni.

Zarabianie na ankietach jest legalne w Polsce (i na świecie), więc płatne ankiety (i programy partnerskie witryn z ankietami) są legalnymi metodami na zarobienie dodatkowej gotówki. Nie są to programy pseudo inwestycyjne, piramidy itp. Polecam też post na podobny temat:  Czy płatne ankiety internetowe są bezpieczne i legalne?


Zaleta nr 6: Niższe minimum wypłaty: Więc szybciej wypłacisz zgromadzone pieniądze:

W porównaniu z innymi programami partnerskimi (spoza branży ankietowej) minimalna wypłata jest niska. Dzięki temu szybciej uzyskasz możliwość wypłaty swoich zarobków.

Przykładowo minimalna wypłata w panelu Opinie.pl to zaledwie 40 zł (na konto bankowe). A w ySense to tylko 5 USD, jeśli używasz procesora płatności Skrill.  Ponadto panele ankietowe oferują wiele sposobów wypłaty zarobków np.: PayPal, doładowanie telefonu lub karty podarunkowe. Natomiast w programach partnerskich (spoza branży ankietowej) i reklamowych minimalna kwota to często 100 zł lub więcej. Np. w Google AdSense pieniądze wypłacisz dopiero od 300 zł.


Zaleta nr 7: Wypłacalność: Większość witryn z ankietami płaci bezproblemowo od lat:

Dowody wypłat z paneli ankietowych pojawiają się regularnie w Internecie — na blogach i forach dotyczących zarabiania online.  Panele ankietowe i ich programy partnerskie / polecające to wypłacalne programy zarobkowe (pod warunkiem że trzymasz się regulaminu i przestrzegasz zasad, aby nie stracić konta). Pisałem o tym tutaj: ban w panelach ankietowych.


Zaleta nr 8: Stała, dożywotnia prowizja (zapewniająca stały dochód, tak długo, jak aktywne są zaproszone osoby):

W niektórych panelach ankietowych otrzymasz stałą, dożywotnią prowizję — od każdej ankiety ukończonej przez zaproszoną przez Ciebie osobę. Więc lepiej niż w wielu programach partnerskich spoza branży ankietowej gdzie często otrzymujesz tylko jednorazową prowizję np. za zakup czy rejestrację. Prowizje dożywotnie są korzystniejsze niż jednorazowe, ponieważ zapewniają stały, nawet pasywny strumień dochodów.


Zaleta nr 9: Zarabianie prawie pasywne: Najczęściej nie jest wymagana żadna aktywność oprócz zalogowania się co pewien czas:

Często zdarza mi się zarobić trochę dodatkowej gotówki w czasie, gdy smacznie śpię. W panelach ankietowych nie musisz być aktywny codziennie, aby otrzymywać prowizje od poleconych. Nie musisz wypełniać ankiet, ofert, zadań ani każdego dnia się logować. Wymagane jest jedynie okresowe logowanie (szczegóły znajdziesz w regulaminach poszczególnych programów partnerskich). Jeśli nie zalogujesz się co pewien czas (określony w regulaminie), to Twoje konto zostanie uznane za nieaktywne, a saldo zresetowane.


Zaleta nr 10: Korzystne programy partnerskie na blogi i strony www o małym ruchu: 

Jeśli prowadzisz mały blog lub stronę internetową, możesz się zastanawiać, jak na nim zarabiać. W końcu masz tyle przestrzeni reklamowej do sprzedania, ale mało kto jest zainteresowany kupnem reklam na Twoim blogu. Na szczęście istnieją programy partnerskie np. płatnych ankiet, które mogą pomóc Ci zarabiać pieniądze, nawet jeśli masz mały ruch.

  Na małym blogu zarobisz prawdopodobnie więcej, pisząc dobrą recenzję panelu ankietowego, promując ją, pozycjonując i oferując zapis z reflinku — niż chociażby w popularnym Google AdSense. 

Witryny z płatnymi ankietami zawsze szukają nowych respondentów (użytkowników chcących wypełniać płatne ankiety) i są gotowe zapłacić pieniądze za polecenia. Możesz stworzyć recenzję, poradnik, samouczek, top-listę wypłacalnych programów — na swoim blogu, stronie internetowej, YouTube itp., dodać linki partnerskie i zarabiać dzięki nim prowizje. Jeśli więc szukasz metod na zarabianie na swoim blogu lub stronie internetowej, rozważ też programy partnerskie witryn z ankietami. To jeden ze sposobów na zarabianie pieniędzy bez konieczności polegania na sprzedaży reklam.


Zaleta nr 11: Ciągłe zainteresowanie takim modelem zarabiania (bez wpłat i inwestycji):  

Na świecie jest prawie 8 miliardów ludzi (źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_and_dependencies_by_population) z tego mnóstwo zainteresowanych zarabianiem bez inwestycji, więc liczba potencjalnych poleconych jest ogromna.


Zaleta nr 12: Brak limitów zaproszonych poleconych: to ważny atut dla umiejących zapraszać ich wielu: 

Strony z płatnymi ankietami zawsze szukają nowych respondentów do swoich badań ankietowych, więc jeśli zaprosisz ich dużo, wyświadczysz im przysługę. W zamian zrekompensują Twoje wysiłki prowizją. Większość programów partnerskich płatnych ankiet — nie stawia ograniczeń co do liczby zaproszonych poleconych — to ważny atut dla tych, którzy potrafią zapraszać ich wielu.

Zobacz, jak zapraszać poleconych.


Zaleta nr 13: Zarabianie bez inwestycji: zaczniesz z zerowym kapitałem:

Programy partnerskie płatnych ankiet to dobra metoda na zarabianie dodatkowych pieniędzy przy ograniczonym budżecie na inwestycje. Możesz zacząć od zera i skorzystać z darmowych metod promowania. Twoją inwestycją będzie tylko czas i praca, poświęcone na promowanie witryn z ankietami.


Zaleta nr 14: Nie musisz być ekspertem, aby zacząć zarabiać:

Jeśli potrafisz czytać i obsługiwać komputer w stopniu podstawowym, możesz zarabiać w programach partnerskich płatnych ankiet. Nie potrzebujesz specjalistycznych umiejętności ani szkoleń, a programy partnerskie są dostępne dla wszystkich członków panelu ankietowego. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć wypłacalny panel ankietowy, zarejestrować się, pobrać unikalny link polecający i promować. Możesz zacząć od najprostszych metod promowania i z czasem poszerzać swoje umiejętności.


Zaleta nr 15: Elastyczność i wygoda: poprowadzisz swoje działania marketingowe z dowolnego miejsca na świecie, gdzie masz dostęp do Internetu:

Dzięki programom partnerskim możesz pracować z dowolnego miejsca: w domu, w biurze, w kawiarni, w pociągu, w metrze, na zewnątrz itp. Wszędzie gdzie masz komputer, laptop lub smartfon z dostępem do Internetu. I możesz pracować w dowolnym czasie, o każdej porze dnia. Nie potrzebujesz szefa i zwierzchników.

Wróć do spisu treści


Wady: Jakie są wady programów partnerskich płatnych ankiet? Co najbardziej mi się NIE podoba?

Wady: Jakie są wady programów partnerskich płatnych ankiet? Co najbardziej mi się NIE podoba?
Wady: Jakie są wady programów partnerskich płatnych ankiet? Co najbardziej mi się NIE podoba?

Wada nr 1: Popularność  / duża konkurencja: Czyli mniejsza szansa na zaproszenie poleconych:

Najlepsze panele ankietowe cieszą się popularnością — ta zaleta jest tutaj również wadą. Dlaczego? Ponieważ wielu użytkowników już ma konto w najlepszych panelach (takich jak np. ySesne lub Opinie.pl), więc zapraszanie nowych osób może okazać się trudne. Sporo użytkowników działa już aktywnie w programach partnerskich płatnych ankiet, a im większa konkurencja, tym mniejsze szanse na zaproszenie poleconego.


Wada nr 2: Pracochłonność / poziom trudności: Jeśli szukasz łatwego sposobu na zarabianie pieniędzy, nie masz szczęścia:

Pomimo że programy partnerskie płatnych ankiet to jedne z najłatwiejszych programów partnerskich do promowania, to pozyskanie setek poleconych i tak może okazać się trudne, ponieważ wymaga: zaangażowania, reklamy, kreatywności i zdolności.  Nagradzane są tutaj osoby pracowite — tak, jak w każdej innej dziedzinie życia.

Większość ludzi myśli, że jeśli zarejestrują się w programie partnerskim, mogą usiąść i patrzeć, jak pieniądze same rosną. Niestety, to tak nie działa. Jeśli chcesz mieć dużo poleconych, to wiąże się to z nakładem pracy. Przynajmniej na początku musisz poświęcić czas na zbudowanie zaplecza: np. blogu, strony www, napisanie ciekawych poradników, stworzenie filmików, wypromowanie itp.

Nie pozyskasz i nie utrzymasz dużo aktywnych poleconych — wrzucając gdzieś od niechcenia link polecający lub bezmyślnie spamując tym linkiem. Ale jeśli włożysz nieco wysiłku, to z pewnością istnieje potencjał na zarobienie fajnych pieniędzy.


Wada nr 3: Mniejszy potencjał zarobkowy niż w typowych, „prawdziwych” programach partnerskich (spoza branży ankietowej):

Tylko niektóre programy partnerskie płatnych ankiet oferują atrakcyjne, dożywotnie prowizje. Wiele spośród nich ma słaby program partnerski lub wymaga dodatkowych aktywności od zaproszonych użytkowników. Zdarza się też, że programy partnerskie pojawiają się tylko okresowo — w ramach cyklicznych akcji promocyjnych. Poza tym musisz mieć bataliony aktywnych poleconych, aby zarabiać kwoty czterocyfrowe.


Wada nr 4: Popsuty rynek przez niewypłacalne programy zarobkowe:

Niestety rynek programów zarobkowych skażony jest programami niewypłacalnymi, działającymi nieuczciwie. Dlatego internauci z wielkim dystansem i nieufnością podchodzą nawet do wypłacalnych od lat programów (takich jak np. Panel Opinie czy ySense). Utrudnia to skuteczne pozyskiwanie poleconych.


Wada nr 5: Popsuty rynek przez typowych spamerów oferujących łatwe i szybkie zarabianie na wypełnianiu ankiet:

  Czy kiedykolwiek natknąłeś się na reklamę obiecującą łatwe pieniądze za wypełnianie ankiet? Jeśli tak, to prawdopodobnie trafiłeś na reklamę spamera. Płatne ankiety nie są sposobem na łatwe i szybkie zarabianie! Jednak spamerzy koloryzują, zamiast przedstawiać rzetelne informacje (zalety i wady programów). Obiecują wielkie i łatwe zarobki za wypełnianie ankiet. Tanim kosztem i przy jak najmniejszym nakładzie pracy, próbują spamować reflinkami. Owocuje to później negatywnymi komentarzami w Internecie, ponieważ użytkownicy mogą być w takiej sytuacji rozczarowani, faktycznym potencjałem zarabiania na ankietach.


Wada nr 6: Brak ciekawych materiałów promocyjnych (tylko linki polecające i zaproszenia mailowe):

Najczęściej programy partnerskie płatnych ankiet oferują tylko link polecający i zaproszenia mailowe, społecznościowe. Nie udostępniają banerów reklamowych oraz innych ciekawych materiałów promocyjnych, wspomagających działania marketingowe.


Wada nr 7: Duża rotacja wśród zaproszonych użytkowników: Trzeba mieć szczęście jak na loterii, aby trafić na aktywnych respondentów:

Zaproszone osoby w dłuższej i krótszej perspektywie rezygnują z zarabiania na ankietach. Dlaczego rezygnują?

  • Nie każdemu odpowiada taki model zarabiania przez Internet.
  • Niejednokrotnie ludzie przychodzą do paneli ankietowych, aby zarobić duże, szybkie pieniądze, a gdy okazuje się to niemożliwe, to rezygnują.
  • Czasami realia panelu ankietowego okazują się inne, od tego, co poleceni przeczytali w reklamie „promotora” (zapraszającego do panelu). Dlatego nie warto koloryzować i obiecywać nie wiadomo jak wysokich zarobków. Znacznie lepiej jest rzetelnie przedstawiać program i oprócz niewątpliwych zalet  — warto wymieniać również wszystkie wady. 

Wada nr 8: Tymczasowe programy partnerskie: Niektóre panele ankietowe udostępniają program partnerski tylko okresowo:

Istnieją panele ankietowe, które udostępniają program partnerski tylko podczas okresowych akcji promocyjnych. Np. zdarza się to w takich panelach jak:

Szkoda – ponieważ dodatkowe punkty z systemu poleceń – mobilizują użytkowników do udziału w panelach. Im więcej możliwości zdobywania nagród, tym panel jest atrakcyjniejszy dla użytkowników. Gdyby więcej paneli regularnie oferowało programy partnerskie / polecające, z pewnością doprowadziłoby to do większej liczby zaangażowanych respondentów. 


Wada nr 9: Specyficzne wymagania aktywności użytkowników: W większości paneli NIE otrzymasz prowizji bezpośrednio po dołączeniu zaproszonej osoby:

Samo zaproszenie użytkownika do panelu to jeszcze nie wszystko. Respondenci muszą spełnić określone w regulaminie warunki dotyczące aktywności.

Niektóre programy partnerskie płatnych ankiet wymagają przestrzegania rygorystycznych zasad — np. dotyczących aktywności zaproszonych osób, wypełnienia określonej liczby ankiet. W większości paneli NIE otrzymasz prowizji, bezpośrednio po dołączeniu zaproszonej osoby. Szczegóły doczytasz w regulaminach programów, w których uczestniczysz.

Więc programy partnerskie płatnych ankiet nie są tak łatwe, jak mogą się początkowo wydawać. 


Wada nr 10: Zarabianie na ankietach, nie jest odpowiednie dla każdego, więc musisz dotrzeć do odpowiedniej grupy docelowej: 

Ankiety mogą być czasochłonne i mało płatne, więc musisz dotrzeć do odbiorców, którym pasuje taki model zarabiania. Istnieje wiele ludzi, akceptujących powolne zarabianie na ankietach, ponieważ nigdzie im się nie spieszy, mają dużo wolnego czasu itp. Chociażby mamy na urlopie macierzyńskim lub emeryci, młodzież i studenci chcący dorobić sobie do kieszonkowego. Ludzie nudzący się w pracy na etacie, ale też wiele innych osób szukających dodatkowego zarobku w zaciszu swojego domu (sam do takich osób należę). To Twoi potencjalni poleceni.


Wada nr 11: Niegwarantowany / zmienny dochód / nieprzewidywalne zarobki:

Zarobki w programach partnerskich płatnych ankiet mogą zależeć nie tylko od Twojego zaangażowania i tytanicznej pracy, którą włożyłeś w promowanie, ale także od zleceniodawców — zależnie od tego, ile zamówią nowych badań ankietowych. Więc mogą się zdarzyć miesiące, okresy, że w panelu pojawi się mało ankiet dla respondentów, co automatycznie spowoduje, że zarobisz mniej.


Wada nr 12: Efekty programów partnerskich nie są natychmiastowe: Nie jest to metoda na błyskawiczne wzbogacenie:

Programy partnerskie (nie tylko z branży ankietowej) nie są sposobem na szybkie wzbogacenie się. Jest to bardziej metoda długoterminowa, przynosząca efekty dopiero po pewnym czasie.

Wszystkie programy partnerskie są przeznaczone dla osób, które chcą zainwestować swój czas i energię w promowanie produktu lub usługi. Ale jeśli jesteś cierpliwy i pracowity, w końcu zobaczysz wyniki. Pamiętaj tylko, że nie od razu Rzym zbudowano.


Wada nr 13: Regulaminy, zakazy, ograniczenia: Nie wszędzie wolno promować linki partnerskie:

Jeśli chcesz zarabiać dodatkowe pieniądze, biorąc udział w programach partnerskich płatnych ankiet, musisz uważać na to, gdzie promujesz swoje linki referencyjne. Wiele forów i portali społecznościowych ma ścisłe zasady dotyczące publikowania linków partnerskich. Zostaniesz zbanowany, jeśli nie będziesz przestrzegał zasad i regulaminów tych portali. 

 Najlepszą metodą na uniknięcie kłopotów jest promowanie linku tylko w miejscach, w których będzie to mile widziane. Na przykład umieść link partnerski na swoim blogu, stronie internetowej lub YouTube, lub kup płatną reklamę.

Jeśli nie masz własnego blogu lub strony internetowej, to możesz go założyć.


Wada nr 14: Ograniczona baza znajomych: Żeby pozyskiwać dużo poleconych, musisz docierać do jak najliczniejszej grupy ludzi — zainteresowanych zarabianiem online:

Niestety liczba takich osób wśród znajomych i rodziny jest ograniczona. Rzadko kto ma kilkuset znajomych i więcej zainteresowanych zarabianiem przez internat, o rodzinie nie wspomnę. Dodatkowo — jeśli będziesz zbyt nachalny, to rodzina może Cię wydziedziczyć, wyeksmitować lub odesłać do domu wariatów. 

Więc jeśli chcesz zarabiać, promując witryny z płatnymi ankietami, bądź subtelny i docieraj tylko do osób interesujących się zarabianiem online. Promuj witryny ankietowe metodami, które nie przeszkadzają ani nie denerwują ludzi wokół Ciebie, a prawdopodobnie odniesiesz sukces.

Wróć do spisu treści


Podsumowanie wpisu o zaletach i wadach.
Podsumowanie wpisu o zaletach i wadach programów partnerskich płatnych ankiet.

Podsumowanie wpisu o wadach i zaletach programów partnerskich płatnych ankiet

To tyle w przypadku zalet i wad programów partnerskich płatnych ankiet. Mam nadzieję, że post okazał się pomocny. W następnej, 3 części tej serii postów — omówimy witryny ankietowe — udostępniające programy partnerskie / polecające.

 Upewnij się, że subskrybujesz blog, aby nie przegapić 3 części tej serii postów. A jeśli masz jakieś uwagi lub pytania dotyczące dzisiejszego wpisu, zostaw je w sekcji komentarzy poniżej. Co myślisz? Czy miałeś jakieś doświadczenia (pozytywne lub negatywne) z takimi programami partnerskimi? Daj znać w komentarzach poniżej!

Wróć do spisu treści


Przeczytaj pozostałe części tej serii postów o ankietowych programach partnerskich:

Nie zapomnij zasubskrybować blog, aby nie przegapić przyszłych postów.


  • Autor wpisu: m-Zarabianie.com
  • Źródło informacji: Własne doświadczenie (interesuję się tym tematem od ponad 11 lat).
  • Opracowanie graficzne: m-Zarabianie.com
  • Źródło grafiki: Canva.com
  • Najnowsza aktualizacja wpisu: 2024-04-09.
  • Kopiowanie treści blogu zabronione.

Przeczytaj także:

Jak skutecznie zarabiać na ankietach? 25 porad i wskazówek 🔗

Więcej postów z kategorii „Programy partnerskie”.

Przewodnik po Google AdSense — zarabianie na reklamach (umieszczonych na blogu).

Czy trzeba się rozliczyć z zarabiania na ankietach.

Kategorie postów:

Angielskojęzyczne (18) Banki (13) Baza wiedzy o płatnych ankietach (12) Blogowanie (23) Cytaty (3) Dobre programy (44) Najlepsze programy (3) Nowe i Testowane (3) Pod znakiem zapytania (9) Polskojęzyczne strony (42) Procesory płatności (5) Programy partnerskie (17) Płatne ankiety (68) Płatne maile (15) Płatne reklamy (23) Recenzje programów (46) SCAM — nie polecam (12) Wpisy gościnne (42) ySense: posty i artykuły (11) Zarabianie (149)

Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.
Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.

Dodaj komentarz