Zarabianie online: 9 wskazówek, dzięki którym zacznie działać


Czy chcesz dowiedzieć się, jak zarabiać online, zamiast tracić?


Zarabianie online naprawdę działa. Warto jednak trzymać się pewnych zasad i wskazówek, które spowodują, że od początku zaczniesz zarabiać, a nie tracić.

Dzięki poniższym wskazówkom masz szansę uniknąć błędów popełnianych często przez początkujących adeptów zarabiania online.

Oto 9 skutecznych wskazówek, dzięki którym zarabianie online naprawdę zacznie działać:


# 1. Nie oczekuj zbyt wiele (zacznij zarabianie online od małych kroków)

Zarabianie onlineWysokie oczekiwania to częsty błąd popełniany przez osoby, które chciałyby zarabiać online, ale nie zarabiają wcale.

To dobrze, jeśli cenisz swoją pracę i czas. Natomiast jeśli ustawisz poprzeczkę zbyt wysoko, to prawdopodobnie nigdy nawet nie zaczniesz zarabiać lub szybko zrezygnujesz.

Zacznij więc zarabianie online od małych, ale za to realistycznych celów. Na przykład ustal sobie początkowy cel w postaci 200 zł/mies. dodatkowych dochodów z Internetu i z czasem ten cel stopniowo powiększaj.

Rozpocznij od najprostszych metod zarabiania i w międzyczasie poszerzaj swoją wiedzę. Dużo czytaj, poznawaj coraz bardziej zaawansowane i skomplikowane metody zarabiania dodatkowych pieniędzy.

W taki sposób zarabianie online stanie się realne. Po pewnym czasie będziesz mógł spokojnie dojść do 1000 zł miesięcznie i więcej.

Stawiaj sobie coraz śmielsze cele, a na pewno zaczniesz zarabiać coraz większe pieniądze z Internetu.

 
 

# 2. Nie wierz w zarabianie online bez wysiłku

Każda metoda zarabiania online wymaga nakładu pracy i zaangażowania. Dotyczy to wszystkich popularnych metod, które znajdziesz w sieci.

Obojętnie, czy jest to afiliacja, programy partnerskie, zarabianie na blogu, zarabianie dzięki reklamom, płatne ankiety czy wykonywanie usług online (freelancer) itp.

Wszystkie te metody wymagają jakiegoś wysiłku. Bez żadnego wysiłku nie da się zarabiać w Internecie. Nawet metody zarabiania nazywane często „pasywnymi” wymagają początkowo nakładu pracy i zaangażowania.

Żeby zacząć zarabiać, musisz zainwestować czas lub pieniądze (i nie mam tutaj na myśli ryzykownych pseudoinwestycji).

Jeśli będziesz pracowity, systematyczny, cierpliwy i żądny wiedzy, to na pewno zaczniesz zarabiać dodatkowe pieniądze.


# 3. Bądź długodystansowcem, a nie sprinterem (nie licz na szybkie zarabianie online):

Zarabianie przez Internet.Nie ma legalnych metod, które pozwolą Ci na „dzień dobry” zarabiać bardzo szybko i łatwo w Internecie.

Każdy chciałby zarabiać szybko, dużo, łatwo, a najlepiej już na starcie.

Zarabianie online niestety tak nie działa. Każda legalna i popularna metoda zarabiania wymaga poświęcenia czasu, mądrej pracy i ciągłego poszerzania wiedzy. Nie da się tego osiągnąć szybko.

Niestety, często spotykam takie pytania:

„Jak można zarobić dużo hajsu w necie?”

„Gdzie mogę najszybciej i najwięcej zarobić?”

„Macie jakieś pomysły na zarabianie dużej kasy online?”

„Chciałabym kupić sobie nowego laptopa, dawajcie sposoby na szybki zarobek”.

A tutaj jest majstersztyk:

„Potrzebuję info, jak zarabiać dużo i szybko dodatkową kasę w necie lub poza netem. Z góry informuję i ostrzegam, że nie interesuje mnie roznoszenie ulotek, wyprowadzanie psów, wypełnianie ankiet online, oglądanie reklam, robienie zakupów chorej sąsiadce ani praca w sklepie.

Nie interesuje mnie prowadzenie bloga, zarabianie w programach partnerskich ani inne nudne i długotrwałe metody”.

Oczekiwania oczekiwaniami, ale rzeczywistość wygląda inaczej.

Potrzeba długich miesięcy, a czasami i lat, zanim zarabianie online zacznie przynosić sensowne pieniądze.

Tak to wygląda np. w przypadku zarabiania na blogu, w programach partnerskich, afiliacji czy reklamie.

Realne zarabianie online wymaga dużo cierpliwości, ale daje w zamian długoterminowe korzyści.

Jeśli jesteś gotowy na długą podróż, to zarabianie online da Ci (po pewnym czasie) zadowalające dochody. Jeżeli natomiast szukasz drogi na skróty, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że prędzej stracisz, niż cokolwiek zarobisz.


# 4. Pamiętaj, że idealne i cudowne metody zarabiania online nie istnieją

Przetestowałem już większość metod i wiem, że zarabianie online naprawdę działa. Natomiast wiem również, że idealne i cudowne metody zarabiania przez Internet nie istnieją. Wszystkie mają jakieś wady i zalety.

Ostrożnie podchodź więc do metod zarabiania, które:

 • Obiecują szybkie zarabianie online bez wysiłku: Bądź ostrożny i sceptyczny, jeśli ktoś oferuje Ci łatwe i szybkie zarabianie online bez wysiłku. Czerwona lampka powinna się zapalić, jeśli oferta wydaje się zbyt piękna, aby mogła być prawdziwa. Z dystansem podchodź do opisów irecenzji programów zarobkowych, które zawierają same superlatywy.Dobra recenzja powinna zawierać także wady produktu.
 • Wymagają obowiązkowych wpłat, zakupów lub inwestycji: uważaj, jeśli program zarobkowy wymaga obowiązkowych wpłat, zakupów, inwestycji lub abonamentów. Często takie programy okazują się oszustwem.

Nie twierdzę, że za każdym razem będzie to oszustwo, ale zachowaj w takich wypadkach szczególną ostrożność.


# 5. Nie słuchaj nieodpowiednich ludzi (nie wierz w każdą opinię o zarabianiu online)

Internet pełen jest sprzecznych, skrajnie różnych opinii i dezinformacji. Kogo więc słuchać?

Warto brać pod uwagę opinie dostępne w sieci, ale słuchać najlepiej samego siebie. Dobrze jest opierać się na własnych doświadczeniach i samemu testować różne metody zarabiania (oczywiście z zachowaniem dużej ostrożności).

Dopiero w następnej kolejności warto brać pod uwagę opinie innych ludzi. Najlepiej wyrobić sobie własne zdanie, a nie opierać się na opinii innych.

Zarabianie w Internecie

Opinie to tylko czyjeś poglądy. Nawet jeśli często powtarzają się w Internecie opinie na dany temat, to i tak nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość.

Ludzie bardzo chętnie pozostawiają w Internecie negatywne opinie, gdy są z czegoś niezadowoleni.

Natomiast mało komu chce się napisać bezinteresownie pozytywną opinię, gdy jest z danej usługi zadowolony.

A jeśli pojawiają się pozytywne opinie, to często są to treści komercyjne, promocyjne, reklamowe i pisane na zamówienie.

Dlatego opinie opiniami, ale warto mieć własne zdanie poparte doświadczeniami.

➤ Antyreklama:

Uważaj na ludzi, którzy stosują antyreklamę, i nie słuchaj ich. Zawsze znajdą się tacy, którzy powiedzą, że mają jedyny słuszny i działający system zarabiania, a wszystkie inne są oszustwem.

Wielu promotorów w Internecie stosuje antyreklamę. Krytykują oni jakąś metodę zarabiania (bardzo często niesłusznie), aby pozyskiwać więcej klientów do metody, w której sami zarabiają.

To, że dana metoda nie sprawdza się w ich przypadku, nie oznacza, że nie działa wcale.

➤ Internetowi milionerzy:

Internet pełen jest ludzi, którzy twierdzą, że zarabiają online tysiące, a nawet miliony bez żadnego wysiłku. Nie wierz bezkrytycznie w każdą taką ofertę.

Bardzo często jest to tylko reklama, marketing, oferta sprzedażowa lub zwykłe naciąganie.

Wiele w sieci jest reklam typu:

„odkryj tajemnice zarabiania milionów podczas snu”,

„Pani Lucynka pokazuje, jak zarobić łatwo drugą pensję”. Takie oferty często nie mają wiele wspólnego z normalnym, realnym zarabianiem online. Niejednokrotnie są oszustwem lub ofertą gier hazardowych.

Oczywiście istnieją ludzie, którzy dzięki Internetowi zarabiają naprawdę bardzo duże pieniądze, na przykład znani blogerzy, youtuberzy, liderzy w jakimś MLM czy przedsiębiorcy.

Z pewnością nie osiągnęli oni jednak sukcesu szybko i bez wysiłku. Często nawet powtórzenie ich sukcesów jest zwyczajnie niemożliwe.

Nie każdy ma takie cechy charakteru, predyspozycje, jak ci przykładowi liderzy. Dlatego warto podążać własną drogą i rytmem, nigdzie się nie spieszyć, a zarabianie online na pewno zacznie działać.

➤ „Zarabianie online nie działa”, to wszystko to oszustwo:

To oczywiście nieprawda. Niestety wielu jest niedowiarków i ignorantów, którzy każdą metodę zarabiania uważają za kolejne kłamstwo, naciąganie i marnowanie czasu.

To błąd, ponieważ w Internecie sporo jest legalnych metod, dzięki którym zarabianie online naprawdę działa.

Hejterzy, krytykanci:

Nie słuchaj też hejterów i ignorantów, rób swoje. Jeśli zarabiasz już jakieś pieniądze przez Internet (nawet niewielkie), to zarabiaj dalej. Nie przejmuj się tymi wszystkimi hejterami i krytykantami.

Zarabianie w Internecie.Zawsze znajdą się tacy, którzy stwierdzą, że nie zhańbiliby się nisko płatnymi metodami zarabiania.

Nie słuchaj ich. Zarabiaj i w międzyczasie się rozwijaj. Poznawaj coraz to nowe, bardziej skomplikowane i zyskowne metody.

Nie przejmuj się krytyką. Często ci hejterzy sami zarabiają niewiele w Internecie, ale zgrywają internetowych milionerów.

Traktuj każdy program zarobkowy indywidualnie. Nie słuchaj ludzi, którzy wszystkie programy wrzucają do jednego worka.


# 6. Trzymaj się z daleka od hazardu, kasyn i gier losowych

Hazard, kasyna internetowe to metody, które kuszą łatwym zyskiem bez wysiłku. Dlatego przyciągają tak wielu marzycieli. Wierzą oni, że dzięki grom losowym staną się z dnia na dzień bogaci lub zaczną zarabiać.

Oczywiście przy odrobinie szczęścia wygrane się zdarzają. W dłuższej perspektywie nie ma jednak co liczyć na skuteczne zarabianie online dzięki udziałowi w grach losowych.

Niestety tutaj wygrywają tylko nieliczni szczęśliwcy — większość traci. Jeśli nie wierzysz, to zapoznaj się z rachunkiem prawdopodobieństwa.

Albo zapytaj tych, którzy od hazardu są już uzależnieni i zadłużeni. Dlatego, jeśli chcesz zarabiać przez Internet (a nie tracić), to odpuść sobie gry losowe i kasyna.

Zarabianie online działa, ale na pewno nie dzięki braniu udziału w hazardzie. Tutaj zarabiają organizatorzy, większość graczy natomiast traci.

➤ Czy hazard i gry losowe są zawsze złe?

Nie zawsze. Nie są złe, jeśli traktujesz hazard jako rozrywkę, nie masz skłonności do uzależniania się (chociaż tego nigdy nie możesz być pewny) i zdajesz sobie sprawę, że częściej się tutaj traci, niż zyskuje.

W takich warunkach chyba nie zaszkodzi, jeśli raz na jakiś czas kupisz sobie los na loterii. Nic się nie stanie, jeśli zagrasz raz w roku w bingo w Internecie.

Jednak pod warunkiem, że na taką rozrywkę nie przeznaczasz swoich ostatnich pieniędzy. Pod warunkiem, że potrafisz ustalić sobie limity strat, po których przekroczeniu wycofujesz się z gry.

Hazard będzie natomiast zawsze złym wyborem:

Jeśli widzisz w nim swoją szansę na zarabianie online czy offline. Będzie złym wyborem, jeśli liczysz na poprawę materialną, na uzyskiwanie stałych dodatkowych dochodów.

W dłuższej perspektywie będziesz po prostu tracił i zadłużał się, a nie zarabiał.


# 7. Uważaj na kuszące oferty inwestycji w Internecie

Bardzo często okazują się ukrytymi piramidami finansowymi lub oszustwami. Nie wierz w te wszystkie internetowe reklamy, które oferują inwestorom bardzo wysokie zyski bez ryzyka.

Gdyby to było takie proste, to większość ludzi mogłaby zrezygnować z realnej pracy. Uważaj na popularne w internecie RevShare, Hyipy i Buxy.

Wiele spośród takich projektów upada, zanim użytkownicy zdążą wypłacić swoje zainwestowane pieniądze. Czasami już po kilku miesiącach od powstania (lub prędzej) tracą płynność finansową i znikają razem z pieniędzmi użytkowników.

Zarabianie online➤ Czy w takich programach zawsze się traci?

Teoretycznie da się coś na takich stronach zarobić: jeśli wejdzie się do programu odpowiednio wcześnie i w odpowiednim momencie się z niego wycofa.

Ryzyko straty pieniędzy jest jednak bardzo duże, dlatego w praktyce nie wygląda to już tak kolorowo, jak w kuszących ofertach reklamowych.

➤ Moje doświadczenie:

swego czasu interesowałem się inwestowaniem w Revshare’ach, Hyipach i Buxach. Inwestowałem tylko niewielkie kwoty: kilkadziesiąt, kilkaset dolarów.

Nie inwestowałem też nigdy więcej, niż mógłbym w miarę bezboleśnie stracić. W ogólnym rozrachunku i w dłuższej perspektywie wychodziłem zawsze na minus.

Na przykład w jednym programie udawało mi się coś zarobić, a w dwóch kolejnych traciłem. Dlatego dałem sobie spokój z inwestowaniem w krótkoterminowych projektach wysokiego ryzyka.

Postawiłem na metody bezpieczne i długoterminowe, dzięki którym zarabianie online w moim przypadku naprawdę działa. Postawiłem na metody, w których wychodzę w dłuższej perspektywie na plus i z tej decyzji jestem zadowolony.

Może moje zarabianie online nie jest spektakularnie szybkie. Może nie przynosi wielkich pieniędzy, ale jednak teraz realnie zarabiam online, a nie tracę.

Moje ulubione, bezpieczne i sprawdzone metody zarabiania online to prowadzenie bloga, płatne ankiety, programy partnerskie i afiliacja. Tutaj w ogólnym rozrachunku wychodzę na plus.

Zobacz przy okazji wypłacalne strony, dzięki którym można zarabiać na wypełnianiu ankiet <<-


# 8. Sprawdzaj, czytaj, poszerzaj wiedzę, docieraj do źródeł

Przed przystąpieniem do jakiejkolwiek metody zarabiania warto jak najwięcej się o niej dowiedzieć i nie działać pochopnie. Warto się ciągle uczyć.

Tym bardziej że w dobie Internetu mamy dostęp do praktycznie nieograniczonej, darmowej bazy wiedzy. Osoby, które zarabiają online, najczęściej są świetnymi uczniami, obserwatorami i ciągle poszerzają swoją wiedzę.

Jeśli chcesz zapisać się do jakiegoś programu zarobkowego, to staraj się jak najwięcej o nim przeczytać. Przewertuj opinie, recenzje dostępne w sieci (pozytywne i negatywne).

Sprawdź, czy pojawiają się aktualne dowody wypłat. Warto też sprawdzać informacje w wielu różnych źródłach.

Oczywiście koniecznie przeczytaj regulamin takiego programu zarobkowego i FAQ, czyli zakładkę z najczęściej zadawanymi pytaniami.

Najbezpieczniej wybierać jest programy, które płacą systematycznie od wielu lat, a w sieci pojawiają się regularnie dowody wypłat.

Czas jest często dobrym weryfikatorem uczciwości i wypłacalności danego programu zarobkowego. Z pomocą przychodzą tutaj popularne fora i blogi o zarabianiu, na których możesz znaleźć wiele przydatnych informacji i aktualnych recenzji.

Jeśli program zarobkowy płaci systematycznie, to z pewnością nie umknie to uwadze osób interesujących się tym tematem. Opis takiego programu pojawi się na blogach i forach o zarabianiu.


# 9. Uwierz w siebie i po prostu zacznij zarabiać online

Nie musisz być ekspertem, aby zacząć zarabiać online. Najważniejsze, że będziesz chciał ciągle się uczyć i poznawać możliwości zarabiania w sieci.

W Internecie jest mnóstwo darmowych materiałów opisujących różne metody zarabiania. Możesz zacząć od najprostszych i stopniowo poszerzać swoją wiedzę.

Sprawdzone, bezpieczne i wypłacalne metody zarabiania online, od których możesz zacząć i które zdecydowanie polecam, to na przykład:

Nie poddawaj się zbyt łatwo.

Zarabianie w Internecie.W Internecie pełno jest osób, które się poddały. Wiele jest porzuconych blogów i stron www.

Sporo jest ludzi, którzy marudzą, że zarabianie online to utopia, że wszystko jest oszustwem. Uważają, że każdy, kto próbuje zarabiać w Internecie, jest naiwniakiem lub głupcem.

To nieprawda, ponieważ zarabianie online naprawdę działa. Wielu ludziom brakuje po prostu cierpliwości, determinacji i pasji do tego, co robią. Nie idź ich drogą.


Wniosek, podsumowanie: zarabianie online działa

Zarabianie online naprawdę działa i praktycznie każdy może zacząć zarabiać w Internecie. W 99% nie da się jednak zarabiać szybko i bez wysiłku.

Żeby cokolwiek zarobić w Internecie, potrzebne są: czas, praca, ciągłe poszerzanie wiedzy, zaangażowanie i ustalenie sobie realnych celów na miarę własnych możliwości.

Warto trzymać się poniższych wskazówek:

 1. Nie oczekuj zbyt wiele — zacznij od małych kroków.
 2. Nie wierz w zarabianie online bez wysiłku.
 3. Bądź długodystansowcem, a nie sprinterem.
 4. Pamiętaj, że idealne i cudowne metody zarabiania nie istnieją.
 5. Nie słuchaj nieodpowiednich ludzi — nie wierz w każdą opinię.
 6. Trzymaj się z daleka od hazardu, kasyn i gier losowych.
 7. Uważaj na kuszące oferty inwestycji w Internecie.
 8. Sprawdzaj, czytaj, poszerzaj wiedzę, docieraj do źródeł.
 9. Uwierz w siebie i po prostu zacznij zarabiać online.

Ankieta — jakimi metodami zarobiłeś najwięcej przez internet?

Jak zarabiać na ankietach więcej? 25 praktycznych porad i wskazówek 🔗

Zobacz: Jak zarabiać na blogu — 9 kroków.

Najlepiej płatne ankiety — zobacz, gdzie płacą najwięcej.

Autor wpisu: m-Zarabianie.
Ostatnia aktualizacja wpisu: 2024-04-09.
Kopiowanie treści blogu zabronione.

Kategorie postów:

Angielskojęzyczne (18) Banki (13) Baza wiedzy o płatnych ankietach (12) Blogowanie (23) Cytaty (3) Dobre programy (44) Najlepsze programy (3) Nowe i Testowane (3) Pod znakiem zapytania (9) Polskojęzyczne strony (42) Procesory płatności (5) Programy partnerskie (17) Płatne ankiety (68) Płatne maile (15) Płatne reklamy (23) Recenzje programów (46) SCAM — nie polecam (12) Wpisy gościnne (42) ySense: posty i artykuły (11) Zarabianie (149)

Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.
Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.

1 komentarz do “Zarabianie online: 9 wskazówek, dzięki którym zacznie działać”

Dodaj komentarz