Ban w panelu ankietowym? Zobacz, za co stracisz konto


12 najlepszych sposobów, aby otrzymać bana w panelach ankietowych, dostać się na czarną listę i stracić swoje pieniądze

Jeśli chcesz zostać zbanowany w panelach ankietowych, nie szukaj dalej! W tym poradniku przedstawiam sposoby, dzięki którym stracisz konto i dostaniesz się na czarną listę paneli ankietowych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zrujnować swoją szansę na zarobienie dodatkowej gotówki!

Zbanowany w panelu ankietowym? Zobacz, za co otrzymasz bana.
Zbanowany w panelu ankietowym? Zobacz, za co otrzymasz bana

Dlaczego miałbyś chcieć zostać zablokowany w witrynach z ankietami?

Cóż, jest kilka powodów: może próbujesz zaoszczędzić czas i nie chcesz już wypełniać ankiet? Po co tracić czas na głupoty? Pomyśl tylko, jeśli zostałbyś zablokowany w panelu ankietowym, mógłbyś spędzić czas, robiąc coś bardziej produktywnego, na przykład oglądając filmy z kotami na YouTube!

A może uważasz, że zabawne jest otrzymywanie bana? Niezależnie od tego, czy chcesz stracić konto, czy po prostu lubisz siać spustoszenie na własnym koncie, przeczytaj moje wskazówki! Wystarczy wykonać te proste kroki, a odejdziesz w mgnieniu oka. Miłego zbanowania!

Uwaga: Niektóre z linków w tym artykule, to linki partnerskie. Jeśli zapiszesz się do opisywanej usługi (poprzez link z artykułu), to otrzymam niewielką prowizję (bez kosztów dla Ciebie). Przeczytaj więcej.


REKLAMA

Co to jest  ban / zawieszenie  / dezaktywacja konta?

Ban / zbanowanie to inaczej karne zawieszenie, dezaktywacja konta za łamanie zasad panelu. Często zdarza się, że nowe konta są blokowane lub zawieszane z powodu nieprzestrzegania zasad, lub z powodu braku wiedzy na temat właściwych zasad korzystania z panelu ankietowego.

Większość doświadczonych / wieloletnich respondentów przestrzega regulaminu i uważa, aby nie stracić swojego konta. Być może Ty jesteś inny i chciałbyś zapracować na szybkiego bana, idąc drogą na skróty? Nie ma sprawy! Oto 12 najlepszych metod, aby otrzymać bana w panelach ankietowych i nigdy nie zobaczyć swoich pieniędzy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, za co otrzymasz bana w panelach ankietowych. 

Wróć do spisu treści.


1. Multikonta — stwórz wiele kont (ban w panelu ankietowym za tworzenie wielu kont)

Multikonta — ban za stworzenie wielu kont.
Multikonta — ban w panelu ankietowym za stworzenie wielu kont

Ban, Ban, Ban. To właśnie usłyszysz, gdy jesteś użytkownikiem wielu kont w panelu ankietowym. Tworzenie multikont to niezawodny sposób na szybkie zbanowanie. Nie tylko narusza zasady większości paneli ankietowych, ale również zabiera cenne zasoby, z których mogliby skorzystać inni respondenci.

Badania ankietowe mają swoje limity — przeznaczone są dla określonej grupy osób. Tworząc wiele kont, odbierasz możliwość wzięcia udziału w ankiecie komuś innemu. 

Buntownik i czarny charakter w panelu ankietowym.
Czarny charakter w panelu ankietowym.

Ale Ciebie to nie obchodzi. Jesteś buntownikiem i czarnym charakterem. Ban to Twoje drugie imię. Więc śmiało, stwórz te multikonta! Zignoruj fakt, że panele ankietowe zabraniają posiadania wielu kont i obserwuj, jak szybko zostajesz zbanowany. Powodzenia!

1.1. Zaproś do panelu członka rodziny lub współlokatora z takim samym IP jak Twoje — ban w panelu ankietowym gwarantowany

W panelach ankietowych najczęściej każdy adres IP może być użyty raz / na jedno konto. Dlatego zapraszanie członków rodziny lub współlokatorów, mających takie samo IP, jak Twoje (np. korzystających ze wspólnego Wi-Fi), to dobra droga do zawieszenia konta lub bana. Automatyczne systemy zabezpieczające szybko wykryją taki sam adres IP i mogą zbanować oba konta — uznając je za multikonta.

1.2. Zapisz się ze swojego reflinku (linku polecającego lub zaproszenia)

Nie musisz wychodzić z siebie, aby zostać zbanowanym w panelu ankietowym. Wystarczy zapisywać się za pomocą własnego linku polecającego i tworzyć kolejne konta w panelu. To naruszenie regulaminu większości paneli, ale kogo to obchodzi, prawda? Po co przestrzegać zasad, skoro możesz je zignorować i mieć nadzieję, że się uda? Może będziesz miał szczęście i nie zauważą. A może zostaniesz zbanowany i nigdy więcej nie będziesz mógł brać udziału w ankietach. Tak czy inaczej, warto spróbować! Śmiało zapisz się ze swojego linku polecającego — to świetny sposób na zbanowanie!

Więcej o łamaniu zasad programu partnerskiego znajdziesz w punkcie 11.

Wróć do spisu treści.


2. Niespójne odpowiedzi — ban w panelu ankietowym za podawanie różnych i losowych informacje o sobie

Ban w panelu ankietowym za losowe i bezsensowne odpowiedzi
Ban w panelu ankietowym za losowe i bezsensowne odpowiedzi

Chcesz zostać zbanowany w panelu ankietowym? Oto pewny sposób: Bądź niekonsekwentny i udzielaj niespójnych lub losowych odpowiedzi. W jednym kwestionariuszu powiedz, że masz 20 lat, a w innym, że 40. I nie chodzi jedynie o Twój wiek – dotyczy to również wszystkich innych informacji i preferencji. Udzielaj różnych odpowiedzi na temat swojej lokalizacji, dochodów, wykształcenia, upodobań zakupowych... Podaj za każdym razem inne informacje o sobie, a zanim się zorientujesz, otrzymasz powiadomienie, że Twoje konto zostało zawieszone. Pamiętaj: kłam i kręć — jeśli chcesz szybko dostać bana w panelach ankietowych.

Nieprawdziwe i niespójne informacje — to najprostszy sposób na zbanowanie.

Warunkiem przeprowadzenia dobrego badania ankietowego jest szczerość respondenta. Firmy są skłonne zapłacić wtedy, gdy otrzymają uczciwe i przydatne odpowiedzi. Więc podawaj fałszywe informacje podczas rejestracji i wypełniania ankiet, a prędzej czy później panel to wychwyci i Cię zablokuje.

2.1. Lekceważ powtarzające się pytania kwalifikacyjne

Mam na myśli te denerwujące pytania, powtarzające się do znudzenia na początku lub na końcu ankiety.  Niektóre pytania mogą się powtarzać, aby sprawdzić prawdomówność, spójność odpowiedzi respondenta. Sprzeczne, niespójne odpowiedzi mogą spowodować dyskwalifikację z ankiety.

Powtarzające się pytania, które mogą wydawać się dziwne i bezcelowe, są często wykorzystywane przez badaczy — do zbadania, czy opiniodawca nie kręci. Na przykład pytania (pojawiające się do znudzenia) o nasze zainteresowania lub miejsce zamieszkania. Lub takie same pytania na początku i na końcu ankiety (np. dotyczące naszego wieku lub tego, czy mieszkamy w małym, czy dużym mieście itp.)  — mogą wydawać się denerwujące, ale służą celowi: sprawdzeniu, czy Twoje odpowiedzi są spójne. Jeśli nie pasują do siebie, otrzymasz upragnionego bana.

2.2. Udzielaj sprzecznych odpowiedzi z tymi, które podałeś na swoim profilu respondenta

Ban w panelu ankietowym za nieprawdziwe informacje
Ban w panelu ankietowym za nieprawdziwe informacje

Wykluczenie z panelu ankietowego jest łatwe. Niektóre firmy sprawdzają, czy to, co piszesz w płatnej ankiecie, zgadza się z danymi, które podałeś w pierwszych ankietach profilowych. Na przykład w ankiecie profilowej wpisz, że nie masz dzieci, a w następnych ankietach skłam, że masz. Dotyczy to również wszystkich pozostałych informacji i preferencji. Tak więc, jeśli chcesz zostać zbanowany, nie trzymaj się tego, co podałeś w pierwszych ankietach profilowych (zaraz po rejestracji). Ban w panelu ankietowym gwarantowany!

2.3. Skłam ile masz lat

Wystarczy skłamać na temat swojego wieku,  a potem poczekać aż panel to wykryje. Niektóre panele proszą o dodatkową weryfikację — potwierdzającą prawdziwy wiek respondenta. Zdarza to się np. w ySense, Prolific lub TimeBucks. Panel może poprosić o dodatkową weryfikację nawet po dość długim czasie korzystania z panelu. Twoje konto zostanie zamknięte, jeśli będziesz np. młodszy, niż wymaga tego regulamin panelu.

Wróć do spisu treści.


3. VPN, Proxy — ukryj swoją prawdziwą lokalizację

Ban w panelu ankietowym za używanie VPN lub Proxy.
Ban w panelu ankietowym za używanie VPN lub Proxy.

Jeśli szukasz szybkiego sposobu na zbanowanie w panelu ankietowym, to skorzystanie z VPN lub proxy (do zamaskowania swojej prawdziwej lokalizacji) jest niezawodnym sposobem. Nie tylko złamiesz zasady panelu, ale także udaremnisz wysiłki badaczy, na zebranie dokładnych danych. Ponadto Twój adres IP zostanie oznaczony jako podejrzany i możesz nawet zostać zablokowany w ankietach pojawiających się w innych panelach. Więc jeśli chcesz zapewnić sobie szybki i trwały ban, skorzystaj z VPN lub proxy, do ukrycia swojej prawdziwej lokalizacji.

3.1. Podaj fałszywe informacje profilowe (ban w panelu ankietowym za nieprawidłowy kraj, lokalizację itp.).

Jeżeli chcesz mieć kłopoty, powinieneś podać fałszywe informacje w swoim profilu. Obejmuje to błędne informacje o Twojej lokalizacji, kraju, województwie itp. Na przykład wpisz, że przebywasz na stałe w Niemczech, podczas gdy faktycznie mieszkasz w Polsce. Spowoduje to zablokowanie Twojego konta. Miłego zbanowania!

3.2. Wypełniaj ankiety w pracy lub w innych miejscach — korzystając z publicznego, niesprawdzonego Wi-Fi

Wypełniaj ankiety poza domem i nie upewnij się wcześniej, czy sygnał internetowy nie idzie przez VPN.

Proxy, VPN są zabronione w panelach ankietowych — więc jeśli zależy Ci na zawieszeniu konta, to wypełniaj ankiety — korzystając z ogólnodostępnego, niesprawdzonego Wi-Fi.

Wróć do spisu treści.


4. Obrażaj pracowników działu obsługi, bądź niemiły dla personelu

Ban w panelu ankietowym za obrażanie pracowników działu obsługi.
Ban w panelu ankietowym za obrażanie pracowników działu obsługi.

Pewnym sposobem na wykluczenie się z panelu ankietowego jest obrażanie, znieważanie pracowników obsługi klienta / suportu. To nie tylko spowoduje, że zostaniesz zbanowany, ale także sprawi, że osoba po drugiej stronie będzie pękać ze śmiechu.

Oczywiście bycie miłym i uprzejmym to zawsze najlepszy sposób na zdobycie tego, czego chcesz — ale gdzie w tym zabawa? Jeśli chcesz mieć pewność, że zostaniesz zbanowany, spróbuj obrazić pracownika obsługi klienta. To sprawi, że zostaniesz umieszczony na czarnej liście panelu.

Niektóre panele mają zapis w regulaminie zabraniający znieważania pracowników. Nie wierzysz? Oto przykładowy fragment z regulaminu strony Opinie.pl:

„VIII Naruszenie postanowień Regulaminu
d. kierowania przez Panelistę obraźliwych wypowiedzi wobec pracowników Organizatora lub jakichkolwiek innych osób”.

Tak więc, jeśli szukasz szybkiego i łatwego sposobu na zbanowanie — bądź niegrzeczny i nieprzyjemny dla pracowników obsługi klienta. Z przyjemnością zablokują Ci dostęp do panelu w mgnieniu oka.

Wróć do spisu treści.


5. Używaj botów — ban w panelu ankietowym za używanie oprogramowania do oszukiwania

Ban w panelu ankietowym za używanie botów, programów do oszukiwania
Ban w panelu ankietowym za używanie botów, programów do oszukiwania.

Boty, oprogramowanie do oszukiwania — to dobry sposób na otrzymanie bana, ponieważ panele ankietowe mają skuteczne narzędzia do kontrofensywy. Większość paneli korzysta z automatycznych systemów zabezpieczających — wykrywających nadużycia i dbających o jakość badań ankietowych.

Niektóre panele wykorzystują nawet sztuczną inteligencję (AI) do analizy prawdziwych odpowiedzi. Ułatwia to im zidentyfikowanie wszelkiego rodzaju nielegalnych sztuczek, nieprawidłowości, niespójnych odpowiedzi, ukrywania prawdziwej lokalizacji itp.

Więc jeśli chcesz, aby Twoje konto zostało dezaktywowane — używaj botów do automatycznego wypełniania ankiet i innego oprogramowania do oszukiwania. Ban prędzej czy później gwarantowany.

Nie musisz się z tym źle czuć. Banowanie jest łatwe. Tak łatwe, że każdy panel może Cię zbanować.

Wróć do spisu treści.


6. Ignoruj pytania otwarte: Ban w panelu ankietowym za niskiej jakości odpowiedzi na pytania otwarte

Ban w panelu ankietowym za odpowiedzi bezsensowne i niskiej jakości na pytania otwarte.
Ban w panelu ankietowym za odpowiedzi bezsensowne i niskiej jakości na pytania otwarte.

Dobrym sposobem na wykluczenie się z badań jest ignorowanie pytań otwartych, czyli okienek, w których należy wpisać odpowiedź na zadane w ankiecie pytanie. Jeśli wpisujesz tam głupoty, udzielasz mało szczegółowych i bezużytecznych odpowiedzi dla badacza (aby tylko szybko wypełnić ankietę), to pracujesz na otrzymanie bana.

Ban w panelu ankietowym za wypisywanie głupot w pytaniach otwartych.
Ban w panelu ankietowym za wypisywanie głupot w pytaniach otwartych.

Działa to również odwrotnie: Jeżeli poświęcisz czas i udzielisz przemyślanych i dokładnych odpowiedzi, to istnieje prawdopodobieństwo, że zapunktujesz i zostaniesz zaproszony do podobnych ankiet przez badacza. Tak działa np. Prolific.

Nie musisz w takim okienku tworzyć esejów, elaboratów, ale wystarczy, że napiszesz jedno lub kilka rzeczowych zdań na temat zadany w pytaniu.

Pytania otwarte w panelach ankietowych.
Pytania otwarte w panelach ankietowych.

Jeśli chcesz mieć pewność, że nigdy już nie otrzymasz zaproszenia do ankiety, odpowiadaj bez sensu i zdawkowo na wszystkie otwarte pytania.

Wróć do spisu treści.


7. Śpiesz się w ankietach — ban w panelu ankietowym za zbyt szybkie i niedokładne odpowiedzi

Ban w panelu ankietowym za pospiech i niedokładne czytanie pytań.
Ban w panelu ankietowym za pospiech i niedokładne czytanie pytań

Jeśli czytasz zbyt szybko lub tylko skanujesz najważniejsze fragmenty — łatwo przeoczysz podchwytliwe pytanie sprawdzające jakość.

Wielu ludziom wydaje się, że potrafią szybko czytać, skanować tekst i dzięki temu mogą wyłapać wszystkie istotne szczegóły. Jednak prawda jest taka, że czytając zbyt szybko — prędzej czy później przeoczysz podchwytliwe pytanie sprawdzające jakość.

Wypełnianie ankiet tak szybko, jak to możliwe, może wydawać się zabawnym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy, ale w rzeczywistości prowadzi do zablokowania konta. To dlatego, że ankieterzy, firmy zlecające badania — chcą być pewni, że ludzie poświęcają wystarczająco dużo czasu na uważne i przemyślane przeczytanie pytań, zanim odpowiedzą. Więc jeśli się spieszysz, możesz zostać zbanowany.

Jeśli spieszysz się, wypełniając ankiety — prędzej czy później przeoczysz podchwytliwe pytanie sprawdzające jakość.
Jeśli spieszysz się, wypełniając ankiety — prędzej czy później przeoczysz podchwytliwe pytanie sprawdzające jakość.

7.1. Progi prędkości: Niektóre panele ankietowe wykorzystują progi prędkości

Niektóre panele mają ustalony czas wypełniania ankiety, aby wyeliminować użytkowników, którzy pośpiesznie odpowiadają na pytania i udzielają nieprzemyślanych odpowiedzi. Jeśli odpowiesz na ankietę dużo szybciej niż średnia lub ustawiony próg prędkości, możesz zostać zbanowany.  Na przykład, jeśli czas wypełniania ankiety szacowany jest na 15 minut, a Ty wypełnisz ją w ciągu 5 minut (lub krócej), to systemy zabezpieczające mogą Cię zbanować.

Jeśli chcesz otrzymać bana i stracić szansę na zarobienie dodatkowej gotówki: spiesz się, czytaj szybko i nieuważnie pytania — to świetna strategia na otrzymanie bana.

7.2. Nie czytaj dokładnie pytań i instrukcji (od początku do końca) / Ban w panelu ankietowym za ominięcie podchwytliwego pytania sprawdzającego jakość

Jeśli spieszysz się, wypełniając ankiety — prędzej czy później przeoczysz podchwytliwe pytanie sprawdzające jakość.
Na obrazku przykładowe pytanie sprawdzające jakość: Jeśli spieszysz się, wypełniając ankiety — prędzej czy później przeoczysz podchwytliwe pytanie sprawdzające jakość.

Nie zadaj sobie trudu, aby przeczytać dokładnie i bez pośpiechu pytanie w ankiecie. Dzięki temu przeoczysz podchwytliwe pytanie sprawdzające jakość i zostaniesz wykluczony z badania lub zbanowany.

Oczywiście zawsze możesz dokładnie i ze zrozumieniem zapoznać się z pytaniem w ankiecie, aby uniknąć zbanowania – ale gdzie w tym zabawa? Jeśli jesteś zdeterminowany, aby zostać zbanowanym i nie zarobić ani grosza, nie czytaj dokładnie pytań, a ostatecznie odniesiesz sukces.

7.3. Czytaj bez zrozumienia

Po co się wysilać i starać się zrozumieć zadawane pytania? Jeśli chcesz zostać wykluczony z ankiety, jest na to pewny sposób: nie czytaj ze zrozumieniem. Wypełniaj ankiety przypadkowymi odpowiedziami, a prędzej czy później przegapisz pytanie sprawdzające jakość i zostaniesz wykluczony z ankiety lub zbanowany.

Ban w panelu ankietowym za czytanie bez zrozumienia.
Ban w panelu ankietowym za czytanie bez zrozumienia.

7.4. Omiń podchwytliwe pytania sprawdzające jakość

Podchwytliwe pytania mogą być bardziej lub mniej wyrafinowane. Zdarzają się pytania sprawdzające uwagę respondenta — zdradliwie ukryte w treści. Jeśli nie przeczytasz długiego pytania lub instrukcji od początku do końca, to istnieje szansa, że przeoczysz podchwytliwe pytanie sprawdzające jakość.

Oto przykład takiego podchwytliwego pytania:

Na obrazku przykładowe podchwytliwe pytanie sprawdzające uwagę respondenta. Zwróć uwagę, że podchwytliwa część pojawia się dopiero pod koniec pytania. Więc jeśli nie przeczytałbyś takiego pytania od początku do końca (i w wyniku tego odpowiedział błędnie), to prawdopodobnie zostałbyś wykluczony z badania lub zbanowany.
Na obrazku przykładowe podchwytliwe pytanie sprawdzające uwagę respondenta. Zwróć uwagę, że podchwytliwa część pojawia się dopiero pod koniec pytania. Jeśli nie przeczytałbyś takiego pytania od początku do końca (i w wyniku tego odpowiedział błędnie), to prawdopodobnie zostałbyś wykluczony z badania lub zbanowany.

7.5. Konsekwentnie udzielaj odpowiedzi niskiej jakości

Upewnij się, że Twoje odpowiedzi są zawsze niskiej jakości, czy to przez nieprzestrzeganie instrukcji, czy udzielanie bezsensownych odpowiedzi. Wymaga to wysiłku, ale warto, jeśli chcesz zostać zbanowany.

Ban w panelu ankietowym za przeoczenie pytania sprawdzającego uwagę.
Ban w panelu ankietowym za przeoczenie pytania sprawdzającego uwagę.

Wróć do spisu treści.


8. Za wolno odpowiadaj w ankietach, zrób sobie przerwę na drzemkę lub obiad

Wykluczenie z ankiety za zbyt długie przerwy.
Wykluczenie z ankiety za zbyt długie przerwy.

Odpowiadaj zbyt wolno i rób długie przerwy na: film, obiad lub rozmowę telefoniczną — to dobry sposób na wykluczenie z ankiety. Gdy wrócisz do ankiety po przerwie, może być już niedostępna. Dzieje się tak, ponieważ niektóre panele ankietowe poszukują osób, które są w stanie wypełnić ankietę w odpowiednim czasie. Poza tym ankiety mają określone limity, więc jeśli będziesz zbyt długo zwlekał, ktoś inny może ukończyć ankietę za Ciebie.

Podobnie jak w przypadku zbyt szybkiego udzielania odpowiedzi — panele ankietowe mogą stosować progi prędkości, czyli ustalony czas wypełniania ankiety. Jeśli nie zmieścisz się w limicie czasu — możesz zostać wykluczony z badania.

Wróć do spisu treści.


9. Bądź długo nieaktywny, np. przez pół roku nie loguj się do panelu lub nie otwieraj zaproszeń do ankiet

Dezaktywacja konta w panelu ankietowym za długa nieaktywność.
Dezaktywacja konta w panelu ankietowym za długa nieaktywność.

Panele ankietowe mogą dezaktywować lub usunąć Twoje konto, jeśli długo pozostaniesz nieaktywny. Na przykład, jeśli nie będziesz logował się do panelu przez długi czas lub ignorował zaproszenia do ankiet.

Fragment z panelu Opinie.pl:

„Organizator zastrzega sobie prawo do usunięcia Konta Panelisty Nieaktywnego”.

Wiele paneli ankietowych ma podobny zapis w swoim regulaminie. Więc zapomnij o panelu na dłuższy czas, jeśli chcesz stracić swoje konto wraz ze zgromadzonymi środkami.

Wróć do spisu treści.


10. SPAM: Oznaczaj maile od panelu ankietowego jako spam (odbijanie wiadomości e-mail)

Ban w panelu ankietowym za odbijanie wiadomości e-mail.
Ban w panelu ankietowym za odbijanie wiadomości e-mail.

Niektóre panele ankietowe mają rygorystyczne zasady dotyczące spamu.

Panel może Cię zbanować gdy:

 • Oznaczysz jako spam — maila od panelu ankietowego.
 • Gdy maile z zaproszeniami do ankiet będą trafiały notorycznie do spamu.
 • Gdy maile od panelu będą wracały do panelu jako niedostarczone, to automatyczne systemy zabezpieczające panelu ankietowego mogą dezaktywować Twoje konto.

Fragment z panelu  LifePoints:

„Reklamacje dotyczące spamu — LifePoints musi przestrzegać ścisłych przepisów dotyczących spamu. Odesłanie wiadomości e-mail — kilka wiadomości e-mail, które do Ciebie wysłaliśmy, zostało odesłanych do nas jako niemożliwe do dostarczenia, co spowodowało zamknięcie Twojego członkostwa. Jest to spowodowane filtrem antyspamowym zainstalowanym na Twoim koncie e-mail, nieprawidłowym adresem e-mail lub pełną skrzynką pocztową. Pamiętaj, aby dodać @LifePointsPanel.com do swojej listy kontaktów lub bezpiecznych nadawców, aby upewnić się, że nasze e-maile będą mogły do Ciebie dotrzeć”

Możesz tego uniknąć poprzez dodanie maili od paneli ankietowych (w których uczestniczysz) do listy zaufanych kontaktów (na swojej skrzynce mailowej) lub bezpiecznych nadawców, białej listy itp. Natomiast jeśli chcesz otrzymać bana, to nie przejmuj się, że zaproszenia do ankiet trafiają do spamu.

Wróć do spisu treści.


11. Nie przestrzegaj zasad programu partnerskiego

Ban w panelu ankietowym za nieprzestrzeganie zasad programu partnerskiego.
Ban w panelu ankietowym za nieprzestrzeganie zasad programu partnerskiego.

Aby zapracować na bana w panelu ankietowym — łam notorycznie zasady programu partnerskiego. Wszystko, co musisz zrobić, to:

 • Zapisuj się ze swojego linku polecającego, zaproszenia itp.
 • Spamuj linkiem polecającym.
 • Oferuj w Internecie zapłatę za zapis do panelu z Twojego linku polecającego (na forach itp.). Niektóre panele zakazują w swoich regulaminach takich działań.
 • Pokazuj innym użytkownikom w Internecie (np. na forach, w artykułach, filmikach, czatach itp.), jakie odpowiedzi mogą pomóc im zakwalifikować się do płatnych ankiet. Lwia część paneli ankietowych ma ścisłe zasady dotyczące udostępniania informacji, które mogą pomóc innym zakwalifikować się do ankiet. Robią to, aby gromadzone dane były jak najdokładniejsze. Jeśli zostaniesz przyłapany na dzieleniu się odpowiedziami lub udzielaniu wskazówek, jak się zakwalifikować, możesz zostać usunięty z panelu.

Fragment z FAQ panelu ySense:

 „[…] nie możesz pokazywać innym, jakie odpowiedzi mogą pomóc im się zakwalifikować, w jakikolwiek sposób (np. filmy, fora, artykuły, czaty itp.)”.

Wróć do spisu treści.


12. Nie zadaj sobie trudu, aby zapoznać się z regulaminem panelu ankietowego oraz zignoruj przeczytanie FAQ

Nieczytanie regulaminu i FAQ, nieznajomość zasad — to prosta droga do bana w panelu ankietowym.
Nieczytanie regulaminu i FAQ, nieznajomość zasad — to prosta droga do bana w panelu ankietowym.

Po co tracić czas na głupoty? Pomyśl tylko, jeśli zostałbyś zablokowany w panelu ankietowym, mógłbyś spędzić czas, robiąc coś bardziej produktywnego, na przykład oglądając filmy z kotami na YouTube. Poza tym, jeśli dostaniesz bana, zawsze możesz winić za to obsługę panelu. Pamiętaj: nieczytanie regulaminu i FAQ (czyli zakładki z najczęściej zadawanymi pytaniami) to świetny sposób na zablokowanie konta i stracenie szansy na zarobienie dodatkowej gotówki!

Wróć do spisu treści.


Jak odwołać się od bana w panelu ankietowym?

Czasami możesz zostać zbanowany w wyniku jakiegoś błędu. Błędy się zdarzają i firmy ankietowe o tym wiedzą.

Jeśli uważasz, że nie złamałeś żadnego punktu regulaminu i otrzymałeś bana przez pomyłkę, to odwołaj się — pisząc do działu obsługi danego panelu.

A nawet jeśli złamałeś regulamin lub byłeś nieuważny w ankiecie, to również możesz napisać do działu obsługi i poprosić o kolejną szansę. Nie twierdzę, że zawsze to zadziała, ale warto spróbować.

W odwołaniu opisz problem, podaj swoje imię i nazwisko zarejestrowane w panelu, nick, adres email itp. Szczegóły — na jaki adres się odwołać — znajdziesz zwykle w regulaminie danego panelu.


Podsumowanie

 • Istnieje wiele sposobów na zablokowanie sobie dostępu do paneli ankietowych i stracenie szansy na zarobienie dodatkowej gotówki. Podzieliłem się z tymi, które według mnie działają najlepiej. Tak więc, jeśli chcesz zostać wyrzucony ze wszystkich paneli ankietowych, skorzystaj z tych wskazówek!
 • Całkiem już na poważnie: Staraj się uniknąć bana w panelach ankietowych. Nie spiesz się i czytaj dokładnie pytania i instrukcje badania ankietowego. Uważaj na podchwytliwe pytania sprawdzające jakość. Odpowiadaj szczerze i trzymaj się regulaminu panelu! – to najlepszy sposób, aby pozostać w panelach ankietowych na dłużej. Więc uważaj i powodzenia!
 • A Ty? Czy miałeś jakieś doświadczenia z banami w panelach ankietowych? Czy masz jakieś wskazówki, jak uniknąć zbanowania? Daj znać w komentarzach!

Wróć do spisu treści.


 • Autor wpisu: m-Zarabianie.com
 • Źródło informacji:
  • Własne doświadczenie (interesuję się tym tematem od ponad 12 lat).
  • Regulaminy i FAQ paneli ankietowych, w których uczestniczę.
 • Bibliografia/ Przypisy bibliograficzne / internetowe źródła wiedzy:
  • Kantar.com. (2022, 13 kwietnia). How survey quality control checks support accurate insights. https://www.kantar.com/inspiration/research-services/how-survey-quality-control-checks-support-accurate-insights-pf (dostęp 2022-07-08).
  • PaidFromSurveys, M. (2021, 15 marca). Why You Might NOT Get Paid from Survey Sites (Avoid These Mistakes). PaidFromSurveys.com. https://paidfromsurveys.com/why-you-might-not-get-paid-from-survey-sites (dostęp 2022-07-08).
  • Croissant, C. (2021, 16 lutego). Why participants get banned. Prolific.co. https://www.prolific.co/blog/why-participants-get-banned (dostęp 2022-07-08).
  • Hillman, J. (2022, 27 lipca). The complete guide to improving data quality in online surveys. Prolific.co. https://www.prolific.co/blog/complete-guide-improving-data-quality-online-surveys (dostęp 2022-08-01).
  • Hillman, J. (2022, 29 sierpnia). How to improve the quality of data received from your online survey responses. Prolific.co. https://www.prolific.co/blog/improve-quality-data-online-survey (dostęp 2022-09-01).
  • SurveyPolice. (2015, 12 marca). Why Your Survey Panel Account Got Deactivated. SurveyPolice.com. https://www.surveypolice.com/blog/why-your-survey-panel-account-got-deactivated/ (dostęp 2022-07-08).
  • Whitley, M. (2020, 25 czerwca). Improve Survey Response Quality | Bellomy Market Intelligence. Bellomy.com. https://www.bellomy.com/blog/improve-survey-response-quality (dostęp 2022-07-08).
 • Opracowanie graficzne: m-Zarabianie.com
  • Źródło grafiki: Pixabay.com, Canva.com.
 • Najnowsza aktualizacja wpisu: 2024-04-09.
 • Kopiowanie treści blogu zabronione.

Przeczytaj także podobne posty dotyczące zarabiania online:

Kategorie postów:

Angielskojęzyczne (18) Banki (13) Blogowanie (23) Cytaty (3) Dobre programy (43) Najlepsze programy (3) Nowe i Testowane (3) Pod znakiem zapytania (9) Polskojęzyczne strony (42) Procesory płatności (5) Programy partnerskie (17) Płatne ankiety (67) Płatne maile (15) Płatne reklamy (23) Recenzje programów (46) SCAM — nie polecam (12) Wpisy gościnne (42) ySense: posty i artykuły (11) Zarabianie (148)

Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.
Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.

2 komentarze do “Ban w panelu ankietowym? Zobacz, za co stracisz konto”

 1. Dzięki za fajny post i wskazówki. Moje konta jeszcze nigdy nie były zbanowane i mam nadzieję, że tak pozostanie! 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz