Payza.eu — opis, opłaty, opinie, wady, zalety i inne przydatne informacje


Payza — ostrzeżenie:

[epcl_box type=”error”]Uwaga: W związku z zawirowaniem wokoło Payza w USA polecam się powstrzymać z rejestracją w tym procesorze (i korzystaniem z niego) do czasu wyjaśnienia całej sytuacji.

Dla niewtajemniczonych przypomnę, że władze amerykańskie zablokowały dotychczasową domenę payza. com, w związku z toczącym się śledztwem przeciwko Payza (w USA).

Payza wprawdzie dalej funkcjonuje pod nową domeną payza.eu, ale przyszłość tego procesora jest niepewna i trzymanie na nim teraz pieniędzy jest dużo bardziej ryzykowne niż wcześniej.

Dlatego, jeśli ktoś z Was ma pieniądze na koncie Payza, to warto przelać je na konto bankowe, korzystając ze strony payza.eu. Nie wiadomo jak potoczą się dalsze losy tego procesora.

Do wypłacania pieniędzy z programów takich, jak ySense czy NeoBux można zamiennie korzystać na przykład z procesora PayPal lub Skrill <<-.[/epcl_box]

payza

payza

Uwaga: Aktualizacja: Post przeniosłem do archiwum. Procesor Payza już nie istnieje, więc informacje zawarte poniżej są już nieaktualne.

W tym poście znajdziesz odpowiedzi na pytania:

 • Co to jest Payza?Czy Payza to dobra alternatywa dla PayPal’a?
 • Jakie są zalety i wady procesora Payza?
 • Czy warto wybrać procesor Payza?
 • Jakie są opłaty, prowizje dla użytkowników z Polski?

Co to jest Payza?

Payza (payza.eu) — to platforma płatności internetowych o zasięgu światowym, która umożliwia wysyłanie i odbieranie pieniędzy w Internecie, za pomocą adresu e-mail.

Działa ona na podobnych zasadach jak popularny PayPal. Jeśli posiadasz adres e-mail (obojętnie czy jesteś osobą fizyczną, czy firmą), to możesz za pomocą Payza wysyłać i odbierać pieniądze w Internecie.

Z procesora Payza możesz wypłacać pieniądze na swoje konto bankowe i na odwrót — z konta bankowego lub karty kredytowej możesz zasilić swój procesor Payza.

Na chwilę obecną Payza używana jest w ponad 190 krajach i dostępna w 21 walutach.

Kto jest właścicielem? 

Właścicielem jest Damaras Ltd, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zarejestrowana w Anglii i Walii pod numerem 8029472.

Siedziba firmy: Finchley House 707 High Road, London N12 0BT, Wielka Brytania.

Data uruchomienia strony: 

Marka Payza istnieje od 2012 roku, natomiast wcześniej znana była jako AlertPay, który powstał około 2005 roku w Kanadzie. Czyli ta platforma płatności internetowych istnieje już 12 lat (w momencie pisania tego posta).

Ilość użytkowników: 

Według danych z oficjalnej strony, z procesora Payza korzysta więcej niż 9 milionów członków, w ponad 190 krajach i w 21 różnych walutach.

Kto może założyć konto Payza? 

Rejestracja jest darmowa. Do Payza możesz przystąpić, jeśli masz minimum 18 lat i posiadasz adres e-mail. Usługi kierowane są do zwykłych użytkowników (osób fizycznych) — do użytku osobistego (konto Personal), jak i do firm (konto Business).

Czy możesz mieć wiele kont? 

Możesz mieć tylko jedno konto osobiste. Istnieje również możliwość posiadania dodatkowego konta biznesowego.

Czy założenie konta jest bezpłatne? 

Tak, założenie (aktywacja) i prowadzanie konta osobistego (konto Personal), jak i biznesowego (konto Business) w Payza jest bezpłatne.

Istnieją natomiast opłaty, pobierane za przyjmowanie pieniędzy od innego użytkownika, oraz opłaty za wypłacanie i wpłacanie pieniędzy (z konta Payza na konto bankowe i na odwrót itp.).

[epcl_custom_ads id=”1″]

Payza jako alternatywa dla PayPal?

Niestety PayPal coraz śmielej wycofuje się z popularnych w Internecie programów zarobkowych typu PTC, stron wymiany ruchu itp.

Po wielu latach zrezygnował również z tak kultowych i wypłacalnych serwisów, jak chociażby ClixSense.com czy EasyHits4u.com. W jednym i drugim przypadku PayPal wycofał się po wielu latach współpracy.

PayPal’a już nie ma w tych programach, ale dalej umożliwiają one zarabianie przez Internet, więc zgromadzone pieniądze trzeba jakoś wypłacić.

Na szczęście PayPal nie jest jedynym sposobem, aby odbierać i wysyłać pieniądze w Internecie, za pomocą adresu e-mail. Jednym z bardziej znanych procesorów płatności Online, jest właśnie opisana tutaj Payza.

Platforma ta działa na podobnych zasadach jak PayPal, a co najważniejsze korzysta z niej większość popularnych w Internecie programów zarobkowych.

Osobiście do wypłat z ClixSense używam procesora Payza i jak na razie nie miałem z nim żadnych problemów.

Założenie konta jest darmowe, istnieją natomiast opłaty, pobierane za przyjmowanie pieniędzy od innego użytkownika, oraz za wypłacanie i wpłacanie pieniędzy (np. z konta Payza na konto bankowe i na odwrót).

Zalety i wady procesora Payza:

Jakie są zalety, plusy procesora Payza?

 • Popularność: Payza, obok PayPal, jest jednym z najbardziej popularnych procesorów płatności online. Obsługiwana jest przez większość programów zarobkowych PTC, stron wymiany ruchu, programów typu Revenue Share, Hyip itp.
 • Światowy zasięg — Platforma używana jest w 190 krajach i dostępna w 21 walutach.
 • Akceptacja programów zarobkowych: Z procesora Payza korzysta większość zagranicznych programów PTC, stron wymiany ruchu, Revenue Shrae, Hyip itp.
 • Darmowe konto — Założenie i prowadzenie konta Payza jest bezpłatne.
 • Darmowe przelewy: Wysyłanie pieniędzy do innego użytkownika Payza (na inny adres e-mail) jest bezpłatne.
 • Natychmiastowe przelewy: Przelewanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami serwisu jest natychmiastowe.
 • Bezpieczne przelewy: W Payza, podobnie jak w przypadku PayPal można zakładać spory. Po wysłaniu płatności masz 45 dni na złożenie zażalenia. Więc jest to dobra opcja dla osób działających w programach Revenue Shrae itp.
 • Wiele opcji płatności: Payza obsługuje konta bankowe, karty kredytowe, jak i portfel BitCoin.
 • Bitcoin: Konto Payza możesz zasilić z portfela Bitcoin i na odwrót — z procesora Payza da się wysłać pieniądze na swój portfel Bitcoin.
 • Przyciski płatności: Możesz stworzyć przyciski płatności Payza i kod pobrać na swoją stronę www (przydatna opcja dla sklepów internetowych itp.).
 • Płatności masowe: Payza oferuje szereg przydatnych opcji dla firm, takich jak płatności zbiorowe, przyciski płatności, koszyki zakupowe itp.
 • Program partnerski: Payza oferuje również atrakcyjny program partnerski ⇠ (zobacz przy okazji inne programy partnerskie). W programie partnerskim Payza otrzymasz $ 10 USD za każdą zaproszoną przez Ciebie osobę, która zapisze się do Payza z Twojego linku referencyjnego i dokona transakcji za minimum $ 250 USD (wysyłanie lub otrzymywanie pieniędzy). Linki i banery referencyjne, materiały do polecania, znajdziesz po zalogowaniu się na stronie Payza, w zakładce Account –>> REFERRAL PROGRAM.

Jakie są wady, minusy procesora Payza?

 • Wysokie opłaty: Większe prowizje, w porównaniu na przykład do PayPal.
 • Opłata za zasilenie konta: Na przykład za zasilenie konta Payza poprzez przelew bankowy zapłacisz 20 zł (do 900 zł); brak opłat powyżej 900 zł.
 • Opłata za wypłatę pieniędzy na konto bankowe: Za wypłatę pieniędzy z Payza na polskie konto bankowe zapłacisz 11 zł.
 • Kontakt: Spotkałem się w Internecie z opiniami, że support, obsługa klienta nie działa zbyt sprawnie, odpisuje z opóźnieniem.
 • Zaginione transakcje: Trafiłem również w Internecie na kilka negatywnych opinii, dotyczących zaginięcia lub opóźnienia transakcji (przelewów pomiędzy Payza a bankiem).
 • Powolne wypłaty i wpłaty: Wypłaty z Payza na konto bankowe i odwrotnie (zasilenie konta Payza z konta bankowego) mogą trwać około 3 – 6 dni roboczych (według FAQ).
 • Mała ilość sklepów: Mała ilość sklepów internetowych, gdzie można zapłacić poprzez Payza — liderem pod tym względem jest ciągle PayPal.

Podsumowanie — Czy warto wybrać procesor Payza?

Payza może nie jest najszybszym procesorem, jeśli chodzi o przelewy z Payza na konto bankowe (i na odwrót).

Nie posiada najlepszego suportu, ma trochę większe prowizje niż PayPal, ale mimo wszystko jest bardzo przydatna w marketingu internetowym.

Z procesora Payza korzysta większość zagranicznych programów PTC, stron wymiany ruchu, Revenue Shrae, Hyip itp. Ważną zaletą jest też ochrona kupującego — po wysłaniu płatności, masz 45 dni na złożenie zażalenia.

Więc jeśli chcesz zarabiać w programach zarobkowych wymienionych wyżej, to z pewnością warto założyć darmowe konto Payza.

? Opłaty, prowizje (dla użytkowników z Polski):

Wysyłanie pieniędzy z Payza jest zawsze bezpłatne. Brak kosztów aktywacji i brak opłat rocznych.

Prowizje, opłaty (stan z października 2017 roku):

 • Założenie konta, aktywacja: Bezpłatne
 • Opłaty roczne: Brak opłat rocznych.
 • Wysyłanie pieniędzy w Internecie: Z Payza, wysyłanie pieniędzy w Internecie (na inny adres e-mail) jest bezpłatne.
 • Otrzymywanie pieniędzy na konto Payza (z innego adresu e-mail): 2.90% + 1.08 PLN
 • Prowizja za wypłatę pieniędzy z Payza na polskie konto bankowe: 11 zł
 • Prowizja za wypłatę pieniędzy z Payza na procesor Bitcoin: 1.2%
 • Zasilenie konta Payza (dodawanie pieniędzy) z konta bankowego do konta Payza: 20 zł (do 900 zł); brak opłat powyżej 900 zł.
 • Zasilenie konta Payza poprzez kartę kredytową: 3,50%
 • Zasilenie konta Payza poprzez Bitcoin: Kurs wymiany: 5414.3236 USD (stan z 17 października 2017 roku).
 • Wymiana walut: 2,5%
 • Zawsze aktualna tabelka opłat i prowizji znajduje się tutaj: https://www.payza.eu/fees

Payza używana jest w ponad 190 krajach i dostępna w 21 walutach:

Autor wpisu: m-Zarabianie
Źródło informacji: (statystyki, warunki uczestnictwa itp.): Oficjalna strona Payza.
Ostatnia aktualizacja wpisu: 2021-08-23.
Kopiowanie treści blogu zabronione.

Przeczytaj także:

Skrill – płatności internetowe – opis, opinie, zalety, wady

Lista TOP paneli z możliwością wypłaty na PayPal

Przeczytaj też o koncie bankowym w mBanku

24 komentarze

 1. Anonimowy 15 czerwca, 2017
  • m-Zarabianie 15 czerwca, 2017
   • Anonimowy 19 czerwca, 2017
    • m-Zarabianie 21 czerwca, 2017
 2. Anonimowy 22 czerwca, 2017
 3. Anonimowy 21 marca, 2018
  • m-Zarabianie 22 marca, 2018
  • m-Zarabianie 22 marca, 2018
 4. Anonimowy 13 kwietnia, 2018
  • m-Zarabianie 17 kwietnia, 2018
 5. Anonimowy 16 kwietnia, 2018
 6. Kasia 30 kwietnia, 2018
  • m-Zarabianie 30 kwietnia, 2018
 7. Rafał 8 maja, 2018
  • m-Zarabianie 8 maja, 2018
 8. gedda 13 sierpnia, 2019
  • m-Zarabianie 13 sierpnia, 2019
   • Ja 14 sierpnia, 2019
    • m-Zarabianie 15 sierpnia, 2019
 9. gedda 13 sierpnia, 2019
  • m-Zarabianie 13 sierpnia, 2019
 10. Speeed 20 stycznia, 2020
  • m-Zarabianie 27 stycznia, 2020

Dodaj komentarz