Payza.eu — opis, opłaty, opinie, wady, zalety i inne przydatne informacje


Payza — ostrzeżenie:

Uwaga: W związku z zawirowaniem wokoło Payza w USA polecam się powstrzymać z rejestracją w tym procesorze (i korzystaniem z niego) do czasu wyjaśnienia całej sytuacji.

Dla niewtajemniczonych przypomnę, że władze amerykańskie zablokowały dotychczasową domenę payza. com, w związku z toczącym się śledztwem przeciwko Payza (w USA).

Payza wprawdzie dalej funkcjonuje pod nową domeną payza.eu, ale przyszłość tego procesora jest niepewna i trzymanie na nim teraz pieniędzy jest dużo bardziej ryzykowne niż wcześniej.

Dlatego, jeśli ktoś z Was ma pieniądze na koncie Payza, to warto przelać je na konto bankowe, korzystając ze strony payza.eu. Nie wiadomo jak potoczą się dalsze losy tego procesora.

Do wypłacania pieniędzy z programów takich, jak ySense czy NeoBux można zamiennie korzystać na przykład z procesora PayPal lub Skrill <<-.

payza
payza

Uwaga: Aktualizacja: Post przeniosłem do archiwum. Procesor Payza już nie istnieje, więc informacje zawarte poniżej są już nieaktualne.

W tym poście znajdziesz odpowiedzi na pytania:

 • Co to jest Payza?Czy Payza to dobra alternatywa dla PayPal’a?
 • Jakie są zalety i wady procesora Payza?
 • Czy warto wybrać procesor Payza?
 • Jakie są opłaty, prowizje dla użytkowników z Polski?

Co to jest Payza?

Payza (payza.eu) — to platforma płatności internetowych o zasięgu światowym, która umożliwia wysyłanie i odbieranie pieniędzy w Internecie, za pomocą adresu e-mail.

Działa ona na podobnych zasadach jak popularny PayPal. Jeśli posiadasz adres e-mail (obojętnie czy jesteś osobą fizyczną, czy firmą), to możesz za pomocą Payza wysyłać i odbierać pieniądze w Internecie.

Z procesora Payza możesz wypłacać pieniądze na swoje konto bankowe i na odwrót — z konta bankowego lub karty kredytowej możesz zasilić swój procesor Payza.

Na chwilę obecną Payza używana jest w ponad 190 krajach i dostępna w 21 walutach.

REKLAMA

Kto jest właścicielem? 

Właścicielem jest Damaras Ltd, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zarejestrowana w Anglii i Walii pod numerem 8029472.

Siedziba firmy: Finchley House 707 High Road, London N12 0BT, Wielka Brytania.

Data uruchomienia strony: 

Marka Payza istnieje od 2012 roku, natomiast wcześniej znana była jako AlertPay, który powstał około 2005 roku w Kanadzie. Czyli ta platforma płatności internetowych istnieje już 12 lat (w momencie pisania tego posta).

Liczba użytkowników: 

Według danych z oficjalnej strony, z procesora Payza korzysta więcej niż 9 milionów członków, w ponad 190 krajach i w 21 różnych walutach.

Kto może założyć konto Payza? 

Rejestracja jest darmowa. Do Payza możesz przystąpić, jeśli masz minimum 18 lat i posiadasz adres e-mail. Usługi kierowane są do zwykłych użytkowników (osób fizycznych) — do użytku osobistego (konto Personal), jak i do firm (konto Business).

REKLAMA

Czy możesz mieć wiele kont? 

Możesz mieć tylko jedno konto osobiste. Istnieje również możliwość posiadania dodatkowego konta biznesowego.

Czy założenie konta jest bezpłatne? 

Tak, założenie (aktywacja) i prowadzanie konta osobistego (konto Personal), jak i biznesowego (konto Business) w Payza jest bezpłatne.

Istnieją natomiast opłaty, pobierane za przyjmowanie pieniędzy od innego użytkownika, oraz opłaty za wypłacanie i wpłacanie pieniędzy (z konta Payza na konto bankowe i na odwrót itp.).

[epcl_custom_ads id=”1″]

Payza jako alternatywa dla PayPal?

Niestety PayPal coraz śmielej wycofuje się z popularnych w Internecie programów zarobkowych typu PTC, stron wymiany ruchu itp.

Po wielu latach zrezygnował również z tak kultowych i wypłacalnych serwisów, jak chociażby ClixSense.com czy EasyHits4u.com. W jednym i drugim przypadku PayPal wycofał się po wielu latach współpracy.

PayPal’a już nie ma w tych programach, ale dalej umożliwiają one zarabianie przez Internet, więc zgromadzone pieniądze trzeba jakoś wypłacić.

Na szczęście PayPal nie jest jedynym sposobem, aby odbierać i wysyłać pieniądze w Internecie, za pomocą adresu e-mail. Jednym z bardziej znanych procesorów płatności Online, jest właśnie opisana tutaj Payza.

Platforma ta działa na podobnych zasadach jak PayPal, a co najważniejsze korzysta z niej większość popularnych w Internecie programów zarobkowych.

Osobiście do wypłat z ClixSense używam procesora Payza i jak na razie nie miałem z nim żadnych problemów.

Założenie konta jest darmowe, istnieją natomiast opłaty, pobierane za przyjmowanie pieniędzy od innego użytkownika, oraz za wypłacanie i wpłacanie pieniędzy (np. z konta Payza na konto bankowe i na odwrót).

Zalety i wady procesora Payza:

Jakie są zalety, plusy procesora Payza?

 • Popularność: Payza, obok PayPal, jest jednym z najbardziej popularnych procesorów płatności online. Obsługiwana jest przez większość programów zarobkowych PTC, stron wymiany ruchu, programów typu Revenue Share, Hyip itp.
 • Światowy zasięg — Platforma używana jest w 190 krajach i dostępna w 21 walutach.
 • Akceptacja programów zarobkowych: Z procesora Payza korzysta większość zagranicznych programów PTC, stron wymiany ruchu, Revenue Shrae, Hyip itp.
 • Darmowe konto — Założenie i prowadzenie konta Payza jest bezpłatne.
 • Darmowe przelewy: Wysyłanie pieniędzy do innego użytkownika Payza (na inny adres e-mail) jest bezpłatne.
 • Natychmiastowe przelewy: Przelewanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami serwisu jest natychmiastowe.
 • Bezpieczne przelewy: W Payza, podobnie jak w przypadku PayPal można zakładać spory. Po wysłaniu płatności masz 45 dni na złożenie zażalenia. Więc jest to dobra opcja dla osób działających w programach Revenue Shrae itp.
 • Wiele opcji płatności: Payza obsługuje konta bankowe, karty kredytowe, jak i portfel BitCoin.
 • Bitcoin: Konto Payza możesz zasilić z portfela Bitcoin i na odwrót — z procesora Payza da się wysłać pieniądze na swój portfel Bitcoin.
 • Przyciski płatności: Możesz stworzyć przyciski płatności Payza i kod pobrać na swoją stronę www (przydatna opcja dla sklepów internetowych itp.).
 • Płatności masowe: Payza oferuje szereg przydatnych opcji dla firm, takich jak płatności zbiorowe, przyciski płatności, koszyki zakupowe itp.
 • Program partnerski: Payza oferuje również atrakcyjny program partnerski ⇠ (zobacz przy okazji inne programy partnerskie). W programie partnerskim Payza otrzymasz $ 10 USD za każdą zaproszoną przez Ciebie osobę, która zapisze się do Payza z Twojego linku referencyjnego i dokona transakcji za minimum $ 250 USD (wysyłanie lub otrzymywanie pieniędzy). Linki i banery referencyjne, materiały do polecania, znajdziesz po zalogowaniu się na stronie Payza, w zakładce Account –>> REFERRAL PROGRAM.

Jakie są wady, minusy procesora Payza?

 • Wysokie opłaty: Większe prowizje, w porównaniu na przykład do PayPal.
 • Opłata za zasilenie konta: Na przykład za zasilenie konta Payza poprzez przelew bankowy zapłacisz 20 zł (do 900 zł); brak opłat powyżej 900 zł.
 • Opłata za wypłatę pieniędzy na konto bankowe: Za wypłatę pieniędzy z Payza na polskie konto bankowe zapłacisz 11 zł.
 • Kontakt: Spotkałem się w Internecie z opiniami, że support, obsługa klienta nie działa zbyt sprawnie, odpisuje z opóźnieniem.
 • Zaginione transakcje: Trafiłem również w Internecie na kilka negatywnych opinii, dotyczących zaginięcia lub opóźnienia transakcji (przelewów pomiędzy Payza a bankiem).
 • Powolne wypłaty i wpłaty: Wypłaty z Payza na konto bankowe i odwrotnie (zasilenie konta Payza z konta bankowego) mogą trwać około 3 – 6 dni roboczych (według FAQ).
 • Mała liczba sklepów: Mała liczba sklepów internetowych, gdzie można zapłacić poprzez Payza — liderem pod tym względem jest ciągle PayPal.

Podsumowanie — Czy warto wybrać procesor Payza?

Payza może nie jest najszybszym procesorem, jeśli chodzi o przelewy z Payza na konto bankowe (i na odwrót).

Nie posiada najlepszego suportu, ma trochę większe prowizje niż PayPal, ale mimo wszystko jest bardzo przydatna w marketingu internetowym.

Z procesora Payza korzysta większość zagranicznych programów PTC, stron wymiany ruchu, Revenue Shrae, Hyip itp. Ważną zaletą jest też ochrona kupującego — po wysłaniu płatności, masz 45 dni na złożenie zażalenia.

Więc jeśli chcesz zarabiać w programach zarobkowych wymienionych wyżej, to z pewnością warto założyć darmowe konto Payza.

REKLAMA

Opłaty, prowizje (dla użytkowników z Polski):

Wysyłanie pieniędzy z Payza jest zawsze bezpłatne. Brak kosztów aktywacji i brak opłat rocznych.

Prowizje, opłaty (stan z października 2017 roku):

 • Założenie konta, aktywacja: Bezpłatne
 • Opłaty roczne: Brak opłat rocznych.
 • Wysyłanie pieniędzy w Internecie: Z Payza, wysyłanie pieniędzy w Internecie (na inny adres e-mail) jest bezpłatne.
 • Otrzymywanie pieniędzy na konto Payza (z innego adresu e-mail): 2.90% + 1.08 PLN
 • Prowizja za wypłatę pieniędzy z Payza na polskie konto bankowe: 11 zł
 • Prowizja za wypłatę pieniędzy z Payza na procesor Bitcoin: 1.2%
 • Zasilenie konta Payza (dodawanie pieniędzy) z konta bankowego do konta Payza: 20 zł (do 900 zł); brak opłat powyżej 900 zł.
 • Zasilenie konta Payza poprzez kartę kredytową: 3,50%
 • Zasilenie konta Payza poprzez Bitcoin: Kurs wymiany: 5414.3236 USD (stan z 17 października 2017 roku).
 • Wymiana walut: 2,5%
 • Zawsze aktualna tabelka opłat i prowizji znajduje się tutaj: https://www.payza.eu/fees

Payza używana jest w ponad 190 krajach i dostępna w 21 walutach:

Autor wpisu: m-Zarabianie
Źródło informacji: (statystyki, warunki uczestnictwa itp.): Oficjalna strona Payza.
Ostatnia aktualizacja wpisu: 2024-01-02.
Kopiowanie treści blogu zabronione.

Przeczytaj także:

Skrill – płatności internetowe – opis, opinie, zalety, wady

Lista TOP paneli z możliwością wypłaty na PayPal

Przeczytaj też o koncie bankowym w mBanku

Kategorie postów:

Angielskojęzyczne (18) Banki (13) Blogowanie (23) Cytaty (3) Dobre programy (43) Najlepsze programy (3) Nowe i Testowane (3) Pod znakiem zapytania (9) Polskojęzyczne strony (42) Procesory płatności (5) Programy partnerskie (17) Płatne ankiety (67) Płatne maile (15) Płatne reklamy (23) Recenzje programów (46) SCAM — nie polecam (12) Wpisy gościnne (42) ySense: posty i artykuły (11) Zarabianie (148)

Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.
Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.

24 komentarze do “Payza.eu — opis, opłaty, opinie, wady, zalety i inne przydatne informacje”

 1. witam a mógłbyś opisacjak przelac dolary na polskie konto bankowe prowadzone w łotówkach?czy najpierw musze zamienic dolary na złótówki na koncie payza a potem moge dopiero przelać na konto bankowe prowadzone w złotówkach bo paypal od razu przeliczał na złotówki i wypłacało sie w złotówkach na polskie konto złotówkowe,dzięki za odpowiedż Marek

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Ja też mam zwykłe konto bankowe w złotówkach i jak do tej pory przelewy z Payza dochodzą bez problemu, ostatnio czekałem jakieś 3 dni na przelew z Payza do banku w Polsce. Jak przelać dolary z procesora Payza na polskie konto bankowe prowadzone w złotówkach? No właśnie tak jak napisałeś — ja najpierw zamieniam dolary na złotówki, a następnie przelewam na konto w Polsce. Tutaj przykładowy filmik jak zamienić dolary na złotówki i przelać pieniądze: Zobacz film<<–

   Odpowiedz
   • super dzięki co spec to spec a mam jeszcze pytanie bo na payza widnieje po przetłumaczeniu cytuje,,przelewy otrzymane objetosc brutto"-no i jest tam kwota w złotówkach która mi nie pasuje do zadnej transkacji np dostałem z clixsenca kwote w dolarach i przeliczajac ja na złotówki nie zgadza mi sie ona z kwota brutto tzn. nawet jak przeliczam pełna kwote wypłącona z clixsense bez potrąceń to kwota brutto jest wyzsza od koncowej kwoty oraz od kwoty przeliczonej w oparciu o kurs dolara-co to jest ta kwota brutto?dzięki za odpowiedz Marek błądzący:)

    Odpowiedz
    • Masz na myśli tabelkę? "Transfers Received Gross Volume"?

     Jest tam pokazana łączna kwota otrzymanych przez Ciebie przelewów brutto (czyli przed pobraniem prowizji przez Payza) z dziś, z ostatnich 10 dni oraz ostatnich 30 dni.

     Bardziej szczegółowy wyciąg konta zobaczysz, jeśli klikniesz zakładkę po lewej stronie: Account –>> Detailed Transaction History. U mnie suma wpływów z ostatnich 30 dni (po podliczeniu) odpowiada dokładnie kwocie, którą widać właśnie w tabelce "Transfers Received Gross Volume".

     Nie wiem, co konkretnie Ci się nie zgadza, ale pamiętaj też, że Payza za wymianę walut pobiera prowizję 2,5%. Pozdrawiam Marka błądzącego 🙂

     Odpowiedz
  • Niestety to prawda, czytałem już o tej blokadzie. Ta domena Payzy nie jest jeszcze zablokowana: payza.eu (jak na razie).

   Odpowiedz
  • Takiego maila otrzymałem dzisiaj od Payza:

   "Informujemy, że usługi Payzy są już w pełni sprawne i dostępne w naszej nowej domenie payza.eu , w pełni funkcjonującej dla wszystkich, z wyjątkiem mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Wszystkie informacje o koncie i fundusze są bezpieczne i dostępne na stronie payza.eu .

   Ze względu na okoliczności pozostające poza naszą kontrolą, poprzednia domena nie jest już dostępna, jednak nasza nowa domena definiuje Payzę jako obecnie w pełni europejską usługę. Możesz uzyskać dostęp do swojego konta Payza na stronie secure.payza.eu/login .

   Dziękuję za cierpliwość i zrozumienie,
   Zespół Payza"

   Odpowiedz
 2. ja od razu zawsze przelewam pieniażki na konto bankowe czy to z paypala czy z payzy-obecnie zamknałem swoje konto na payza bo z tego co wyczytałem za nie uzywanie konta po jakimś czasie naliczaja opłate a nie wiadomo jak z payza bedzie w przyszłosci a myśle ze tryudno im bedzie reputacje odzyskac i by można było przelewac tym procesorem pieniażki bo wiele programów typu PTC itp już wycofała ten procesor wiec wolałem zamknac i usunąc swoje konto z payzy i tak nie miałem juz tam żadnych pieniażków-pozdro Marco

  Odpowiedz
  • Cześć Marco. W obecnej sytuacji zamknięcie konta to całkiem rozsądna decyzja. Na temat opłat za nieużywanie konta, znalazłem tylko taki zapis w regulaminie Payza:

   "Uśpione konta
   Konta, na które posiadacz konta nie uzyskał dostępu przez 18 miesięcy lub dłużej, są uważane za uśpione. Konta uśpione z dodatnim saldem podlegają miesięcznej opłacie w wysokości do 10 USD, do momentu, gdy saldo konta osiągnie zero. Aby odzyskać dostęp do konta po uśpieniu, wystarczy zalogować się na swoje konto."

   PS. Ja też staram się (w miarę możliwości) nie trzymać jakiś większych kwot na procesorach płatności, ponieważ nigdy nie ma gwarancji, że taki procesor, któregoś pięknego dnia nie upadnie, nie zakończy działalności itp. Podobnie nie warto chomikować pieniędzy w programach zarobkowych. Lepiej od razu wypłacać — po osiągnięciu niezbędnego minimum do wypłaty. Pozdrawiam.

   Odpowiedz
 3. Witam, od jakiegoś czasu pojawia mi się informacja, że nie mogę przelać pieniędzy do polskiego banku. Orientujesz się, czy mogę przelać pieniądze na skrill?

  Odpowiedz
  • Witaj, jeśli masz na myśli przelew z procesora Payza na procesor Skrill, to niestety nie ma takiej opcji…

   Odpowiedz
 4. Hmm, a jaką przewagę ma taki system nad chociażby PayPalem? W sensie, ten drugi jest znacznie popularniejszy i wszyscy są pewni co do jego bezpieczeństwa, więc czemu nie korzystać ze sprawdzonych rozwiązań?

  Odpowiedz
  • Rafale, na chwilę obecną najlepszym, najbardziej popularnym i najtańszym procesorem płatności internetowych jest PayPal (tak jak słusznie zauważyłeś).

   Niestety PayPal nie obsługuje popularnych w internecie programów zarobkowych typu ClixSense, NeoBux itp., dlatego właściciele takich programów oraz ich użytkownicy zmuszeni są do szukania różnych podobnych alternatyw np. takich, jak procesor Skrill <<–, który obsługuje takie programy zarobkowe (procesor Payza nie jest już w Polsce dostępny).

   Odpowiedz
 5. Można jeszcze jakoś wypłacić z Payza na polskie konto czy pieniążki przepadły? Nie przyjmuje IBAN-ów

  Odpowiedz
  • Niestety nie wiem, czy obecnie da się wypłacić pieniądze z Payza, ponieważ nie korzystam już z tego procesora od ponad roku. Zalogowałem się jednak przed chwilką na swoje konto Payza i widnieje taki napis:

   "Przepraszamy, Payza nie jest obecnie dostępna w Polsce. Możesz nadal wypłacić środki"

   Czyli z tego wynika, że nie obsługują już płatności z Polski, co najwyżej można wypłacić pieniądze z salda.

   A czy faktycznie wypłacają i czy pieniądze dojdą na konto w Polsce — nie wiem. Mam na Payza tylko 0,40 zł, więc nie mogę przeprowadzić takiego eksperymentu (koszt wypłaty z Payza na konto bankowe w Polsce to 11 zł).
   Nie wiem, jak jest teraz, ale po tej całej aferze Payza miała kłopoty z płynnością finansową i ludzie czekali bardzo długo na wypłacane pieniądze.
   Tak czy inaczej, lepiej nie ryzykować i trzymać się od tego procesora z daleka.

   Odpowiedz
   • ja po tej całej aferze to juz dawno wypłaciłem wszystkie pieniążki i zamknąłem tam swoje konto hmm nie pamietam dokałdnie na jakich zasadach ale chyba była informacja że też za prowadzenie konta naliczają prowizje ale na czym to polegało?nie pamiętam ale coś takiego chyba było….

    Odpowiedz
    • Tak, dobrze pamiętasz — jest taki zapis w regulaminie Pazya, który mówi, że jeśli nie zalogujesz się przynajmniej raz na 18 miesięcy, to Payza może Ci naliczyć karę. Kilka komentarzy wyżej przytoczony jest ten fragment z regulaminu 🙂

     Odpowiedz
 6. Dzięki za odpowiedź. Mnie tam trochę zostało. Próbowałam wypłacić, ale mi pisze, że IBAN banku jest niewłaściwy. Przy dodawaniu nowego banku to samo info. Więc chyba trzeba odżałować i dać sobie spokój.

  Odpowiedz
  • A co na to dział obsługi klienta Pazya? Pisałaś może do nich poprzez formularz kontaktowy i pytałaś?

   Odpowiedz
 7. Hej domena Payza.eu i Payza.com nie dziala ktos sie orientuje w temacie gdzie jesli poprawny link do procesora ?

  Odpowiedz
  • Hej, wygląda na to, że już nie ma poprawnego linku. Prawdopodobnie to definitywny koniec procesora Payza…

   Odpowiedz

Dodaj komentarz