OptimalBux — czy ta strona płaci? Opinie, opis, wady, zalety


OptimalBux — co to jest?


Uwaga – ostrzeżenie: 

Na blogu m-Zarabianie zajmujemy się tylko częścią bezinwestycyjną OptimalBux (sekcją PTC, płatnymi ankietami, zadaniami itp.) oraz monitorowaniem wypłacalności.

Nie polecam wpłacać pieniędzy do takich programów. Nie polecam korzystać z wypożyczania poleconych RR oraz Adpacków, ponieważ takie funkcje w programach typu Bux / RevShare są często oszustwem.


OptimalBux to strona zarobkowa typu PTC/Bux, czyli zarabianie tutaj polega przede wszystkim na oglądaniu płatnych reklam (zarabianie na oglądaniu reklam).

Dodatkowo możesz zarabiać, korzystając z programu partnerskiego (poleceni DR) oraz wypożyczając poleconych RR, wykonując zadania i oferty, kupując AdPacki.

Czy warto wypożyczać poleconych RR? Czy opłaca się kupować AdPacki? Jakie jest ryzyko z tym związane? Dlaczego lepiej nie „inwestować” w takich programach?

Czy ten program płaci? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym poście.

OptimalBux - czy ta strona płaci? Opinie, opis, wady, zalety
OptimalBux — płatne oglądanie reklam, minimum do wypłaty $ 5 USD.

Uwaga: Niektóre z linków w tym artykule, to linki partnerskie. Jeśli zapiszesz się do opisywanej usługi (poprzez link z artykułu), to otrzymam prowizję. Przeczytaj więcej.


Przydatne informacje, statystyki

 • Adres strony (oficjalna strona programu): optimalbux.com
 • Metoda zarabiania: PTC — płatne oglądanie reklam, program partnerski (poleceni DR), zadania, płatne zapisy, wypożyczanie poleconych RR, akcje Revenue Share (Adpacks) itp.
 • Czy ten program płaci? Aktualny status programu (2020-10-09): Tak, na chwilę obecną płaci, ale pozostanie na liście „Pod znakiem zapytania”, ponieważ wypożycza poleconych RR, udostępnia akcje RevShare i charakteryzuje się bardzo dużym ryzykiem utraty wypłacalności.
 • Język strony: angielski.
 • Czy uczestnictwo jest darmowe?  Tak, członkostwo w OptimalBux jest bezpłatne, nie zobowiązuje do żadnych zakupów i w każdej chwili możesz z niego zrezygnować.
 • Właściciel strony: Właścicielem jest Dimitrios Kornelatos z Grecji. Ten sam właściciel, który posiada GPTplanet.com oraz Scarle-Clicks.info (wypłacalny od 2009 roku).
 • Data uruchomienia OptimalBux: styczeń, 2018 rok.
 • Liczba użytkowników: 55934 (stan z 18 marca 2019 roku); 105401 (stan z 3 grudnia 2020 roku).
 • Akceptacja użytkowników (kto może dołączyć?): Strona akceptuje użytkowników z każdego kraju.
 • Minimum do wypłaty: $ 5 USD.
 • Metody wypłat: Pieniądze możesz wypłacić na procesory Skrill, Perfect Money, Neteller, Payeer lub w kryptowalutach: Bitcoin, Dash i Litecoin.
 • Czas realizacji wypłaty: 2-7 dni.
 • Skrypt strony: EvolutionScript Version 5.2
REKLAMA

Dlaczego opis Optimal Bux pojawił się na moim blogu?

Ostatnio bardzo rzadko opisuję na tym blogu strony PTC / Bux, ponieważ większość nowo powstałych stron znika bardzo szybko.

Nagle przestają płacić — w ciągu kilku miesięcy od powstania lub nawet prędzej. Polecam przy okazji najlepsze programy na blogu <<–

Jednak w przypadku OptimalBux postanowiłem zrobić wyjątek, ponieważ strona ta należy do właściciela Scarlet-Clicks oraz GPTplanet. Czyli stron, które utrzymują się na rynku PTC i systematycznie płacą od 2009 roku (Scarlet-Clicks) i od 2010 roku (GPTplanet).


Żadnych gwarancji, duże ryzyko:

Dlaczego lepiej nie „inwestować” w takich programach? Oczywiście znany właściciel oraz wypłacalność od wielu lat nie dają wcale żadnej gwarancji, że nowa strona — OptimalBux będzie podobnie wypłacalna przez lata i szybko nie zbankrutuje.

Co najwyżej trochę zwiększa to szanse na długoterminowość i wypłacalność, ponieważ właściciel tych stron już udowodnił, że potrafi być wypłacalny prawie przez 10 lat.

Co do samego pomysłu na wydanie kolejnej strony przez Dimitriosa Kornelatosa (tak się nazywa właściciel tych trzech stron) mam mieszane odczucia.


Jak zarabiać w OptimalBux?

Po rejestracji i zalogowaniu się na stronie OptimalBux znajdziesz następujące zakładki z metodami zarabiania:


EARN MONEY

 • VIEW ADVERTISEMENTS (czyli oglądanie płatnych linków i banerów): Wartość reklam na koncie Standard od $ 0,0002 – $ 0,001 za klik.
  Żeby otrzymać zapłatę, musisz odwiedzić reklamę (link reklamowy), odczekać określony czas, a następnie nacisnąć odwrócony obrazek. Zarobiona kwota zostaje automatycznie dodana do Twojego salda w programie. Liczba reklam dziennie: +/- 20.
 • PAID TO SIGNUP OFFERS  Płatne zapisy, w tej zakładce otrzymasz zapłatę za zapisy do innych programów (dokładnie czytaj opis oferty).
 • OPTIMALGRID (reklamy konkursowe) — W tej zakładce za każde odwiedzenie reklamy (i pozostanie na stronie 5 sekund) otrzymasz 0,10 kredytów oraz dodatkową nagrodę po obejrzeniu 10 stron. Dzięki otrzymanym kredytom możesz reklamować własne strony w OptimalGrid (po uzbieraniu odpowiedniej sumy kredytów.

ADPACKS

 • ADPACKS (czyli akcje Revenue Share) — w tej zakładce zarabianie polega na kupowaniu „Adpacków” (paczek reklamowych).
 • Czy opłaca się kupować AdPacki? Każda paczka reklamowa kosztuje $ 10 USD. W tej cenie otrzymasz 100 odwiedzin rekalmy PTC oraz 1000 wyświetleń banera + otrzymasz teoretycznie zwrot 120% wpłaconej kwoty, czyli $ 12 USD.
 • Po jakim czasie otrzymasz zwrot? Teoretycznie po 240 dniach od zakupu paczki reklamowej (0,5% dziennie na koncie Standard).
 • Dlaczego lepiej nie „inwestować” w takich programach? Niestety nie ma żadnej gwarancji, że warunki, oprocentowanie czy czas zwrotu nie zmienią się po jakimś czasie na gorsze. Dlatego właśnie zachowaj ostrożność przy takich zakupach i nie „inwestuj” więcej niż możesz stracić. Nigdy nie wiadomo jak długo taki program będzie prawidłowo funkcjonował i wypłacał pieniądze. A jeszcze lepiej i najbezpieczniej jest powstrzymać się od jakichkolwiek zakupów na takich stronach i zarabiać np. tylko na oglądaniu reklam, ofertach i programie partnerskim.

OFFERWALLS

W tej zakładce znajdziesz dodatkowe płatne reklamy, zadania, oferty i ankiety pochodzące od firm zewnętrznych (CLIXWALL, PTCWALL, OFFERS4ALL, PLEWALL). Czytaj dokładnie instrukcje zadań i ofert.


ADVERTISE

Jeśli potrzebujesz reklamę np. żeby reklamować swoje blogi, strony lub reflinki innych programów, w których uczestniczysz, to możesz ją kupić właśnie w zakładce ADVERTISE.

Do wyboru masz reklamy PTC, wyświetlenia banera, reklamy w CLIXGRID, reklamy pojawiające się podczas logowania itp.


PROGRAM PARTNERSKI

Program partnerski / poleceni DR: Możesz zarabiać również na polecaniu programu nowym użytkownikom. Zarobisz 50% od reklam obejrzanych przez poleconych, brak limitu poleconych bezpośrednich.

Materiały do polecania programu innym użytkownikom (linki i banery referencyjne) znajdują się na stronie programu, w sekcji „Banners” (zakładka po lewej stronie).


WYPOŻYCZANIE POLECONYCH RR

Wypożyczanie poleconych RR (zakładka Rent Referrals): Czy warto wypożyczać poleconych RR w tym programie? Moim zdaniem lepiej skupić się na pozyskiwaniu poleconych bezpośrednich DR (jeśli masz taką możliwość).

Z poleconymi wypożyczonymi RR jest bardzo różnie i wszystko może się zdarzyć ze średnią ich aktywności (np. aktywność może spaść poza próg opłacalności i zainwestowane pieniądze się nie zwrócą).


Ocena programu i inne uwagi:

OptimalBux - plusy Plusy, co mi się podoba w tym programie?

 1. Doświadczony właściciel:  OptimalBux należy do właściciela Scarlet-Clicks oraz GPTplanet, czyli stron, które utrzymują się na rynku PTC i systematycznie płacą od 2009 roku (Scarlet-Clicks) i od 2010 roku (GPTplanet).
 2. Wypłacalność: Dowody wypłat można znaleźć w Internecie.
 3. Brak opłat: Uczestnictwo w programie jest darmowe, nie zobowiązuje do żadnych „inwestycji” czy zakupów.
 4. Każdy może zarabiać: Optimalbux to program międzynarodowy, akceptuje użytkowników z każdego kraju, każdy może przystąpić do programu i zarabiać.
 5. Strona nie wymusza oglądania reklam — podczas emisji reklamy możesz oglądać inne strony internetowe.
 6. Forum: Strona posiada forum, na którym można dowiedzieć się wielu istotnych rzeczy na temat programu, obejrzeć dowody wypłat, porozmawiać z innymi użytkownikami oraz obsługą programu.

OptimalBux, minusy, wady, opinie Minusy, co mi się nie podoba w tym programie?

 1. Powolne zarabianie bez poleconych: Przy samotnym zarabianiu (bez poleconych) zbierana kwota rośnie wolno. Aby zarabiać szybciej, warto zapraszać „Poleconych (na stronie programu znajdują się materiały promocyjne — linki i banery, ułatwiające pozyskiwanie nowych użytkowników). Zapraszanie poleconych nie jest obowiązkowe, ale warto ich pozyskiwać, żeby zwiększyć zarobki.
 2. Niskie stawki: Za obejrzaną reklamę program płaci ułamki centa.
 3. Niski potencjał zarobkowy: Zarabianie przez internet w OptimalBux nie zastąpi normalnej pracy, ze względu na niewielkie zarobki. To tylko dodatkowa „praca”, którą możesz wykonywać przy okazji korzystania z internetu.
 4. Bardzo duże ryzyko utraty płynności finansowej: OptimalBux to strona zarobkowa typu Bux / Revenue Share.
 5. Udostępnia ona wypożyczanie poleconych RR oraz tak zwane AdPacki, gdzie użytkownik wpłaca jakąś kwotę na wypożyczenie poleconych RR i APacki, a później teoretycznie wypłaca wraz z naliczoną prowizją. Strony udostępniające tego typu usługi są znacznie bardziej narażone na ryzyko utraty płynności finansowej niż na przykład panele ankietowe — mające realny model biznesowy (umożliwiające zarabianie tylko na oglądaniu reklam, wypełnianiu ankiet i programie partnerskim).
 6. Zbyt dużo stron? Optimalbux, to już trzecia strona zarobkowa Dimitriosa Kornelatosa (posiada on jeszcze GPTplanet i Scarlet-clicks. Może to oznaczać, że zyski z tych starszych stron powoli się wyczerpują i poprzez otwarcie nowej strony właściciel szuka dodatkowych funduszy — na utrzymanie poprzednich stron. Dlatego warto zachować ostrożność przy wszelkich „inwestycjach” i zakupach na stronie. Nigdy nie wiadomo jak długo taka strona będzie jeszcze prawidłowo funkcjonowała i wypłacała pieniądze.

REKLAMA

Rejestracja w programie OptimlBux:

Link poniżej przeniesie Cię na oficjalną stronę programu. Po wejściu na stronę odwiedź zakładkę „REGISTRATION” i wypełnij krótki formularz rejestracyjny.

Formularz rejestracyjny wypełnij według wzoru:

OptimalBux — rejestracja:

OptimalBux - rejestracja, zapis

OptimalBux — logowanie:

OptimalBux - logowanie:

Po rejestracji możesz już zacząć zarabiać. Płatne reklamy dostępne są po zalogowaniu się na stronie, w sekcji „EARN MONEY – VIEW ADVERTISEMENTS”.

Po odwiedzeniu reklamy odczekaj około 10 do 30 sekund (zależnie od wartości reklamy), po czym pojawią się obrazki — naciścnij odwrócony obrazek, aby kwota doliczona została do salda konta.

Czysty link: OptimalBux.com


Czy OptimalBux płaci? (2020-10-09):

Czy program płaci? Tak, na chwilę obecną OptimalBux płaci, poniżej wkleiłem własny dowód wypłaty. Na najnowszą  wypłatę czekałem 7 dni.


REKLAMA

OptimlBux – dowód wypłaty:

Mój dowód wypłaty: Informacje o wypłatach
OptimlBux - dowód wypłaty 2020.
$ 18,39 USD na procesor Skrill
Data zlecenia wypłaty: 2020-10-02
Data wpłynięcia na konto: 2020-10-09
Czas oczekiwania na wypłatę: 7 dni.
OptimlBux - dowód wypłaty 2019
$ 17,22 USD na procesor Skrill
Data zlecenia wypłaty: 2019-03-01
Data wpłynięcia na konto: 2019-03-09
Czas oczekiwania na wypłatę: 8 dni 
OptimlBux - dowód wypłaty 2019
$ 18,99 USD na procesor Skrill
Data zlecenia wypłaty: 2019-02-02
Data wpłynięcia na konto: 2019-02-09
Czas oczekiwania na wypłatę: 7 dni.

Autor wpisu: m-Zarabianie.

Źródło: (statystyki, warunki uczestnictwa itp.): Oficjalna strona OptimalBux
Ostatnia aktualizacja wpisu: 2024-01-02.
Kopiowanie treści bloga zabronione.


Przeczytaj także:

Najlepiej płatne ankiety — zobacz, gdzie płacą najwięcej.

ySense — najczęściej chwalony program.

Fakty, opinie, informacje o zarabianiu na płatnych ankietach.

Kategorie postów:

Angielskojęzyczne (17) Banki (13) Blogowanie (22) Cytaty (3) Dobre programy (43) Najlepsze programy (3) Nowe i Testowane (2) Pod znakiem zapytania (9) Polskojęzyczne strony (41) Procesory płatności (5) Programy partnerskie (17) Płatne ankiety (66) Płatne maile (15) Płatne reklamy (23) Recenzje programów (45) SCAM — nie polecam (12) Wpisy gościnne (39) ySense: posty i artykuły (11) Zarabianie (144)

Sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe..
Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.

4 komentarze do “OptimalBux — czy ta strona płaci? Opinie, opis, wady, zalety”

 1. Owl, swietnie, ze istnieje taki blog jak Twoj, poniewaz dzieki niemu dowiedzialam sie, ze wplacanie pieniedzy do buxow jest ryzykowne. Przybij zolwika 🙂

  Odpowiedz
  • Dzięki za miłe słowa i motywujący komentarz — "żółwika" oczywiście, jak najbardziej przybijam! 🙂

   Odpowiedz
 2. Taaak trzeba uwazać na takie buxy na początku jest kolorowo fajnie a potem admini zmieniają reguły gry np.zmniejszają kwoty za wyświetlanie reklam, zwiększaja minimum do wypłaty itd. wtedy trzeba być jeszcze bardziej czujnym bo może to swiadczyć o utracie płynnosci finansowej takiego buxai w konsekwencji jest sztuczne przedłuzanie jego funkcjonowania a ptem jest krach brak wsparcia od supporta albo zapewnienia ze wszytsko jets okey ze to chwilowe problemy i w konsekwencji znika bux z internetu.

  Odpowiedz
  • Dlatego nie warto zapisywać się do tych wszystkich nowych bux'ów, ponieważ i tak większość upada po kilku miesiącach od powstania lub prędzej.
   Jeśli już ktoś chce koniecznie zarabiać w buxach, to najlepiej wybierać te, które płacą systematycznie od wielu lat. Wtedy jest większa szansa, że dobije się bezproblemowo do wypłaty.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz