Wypłacalny ClixSense od 2007 roku? Coś takiego powinno być karalne


Wypłacalny ClixSense od 2007 roku? Coś takiego powinno być karalne!

Ten post będzie inny niż wszystkie. To moja odpowiedź na emocjonalny komentarz anonimowego użytkownika. Komentarz pojawił się wczoraj pod recenzją programu zarobkowego ClixSesne.  

Właściwie takiego komentarza nie powinienem publikować na blogu, ponieważ obraża miliony użytkowników korzystających na całym świecie z programów PTC.

Anonim nazywa ich Sebami, ludźmi bez ambicji, a programy określa jako nielegalne — co jest nieprawdą.

Mimo wszystko postanowiłem odpisać, ponieważ lubię czasami zmierzyć się z poglądami skrajnie innymi od moich. Jestem też wdzięczny anonimowi za motywację do napisania poniższego posta i dodania nuty dramaturgii do blogu.

Dobra „drama” od czasu do czasu nie jest zła 🙂

ClixSense — wypłacalny od 2007 roku.
Wypłacalny ClixSense (obecnie ySense) — kliknij obrazek i przeczytaj więcej.
 

Użytkownik „Anonimowy” napis

Coś takiego powinno być karalne. Szczerze? Oszukujecie przedsiębiorców – a są to nie tylko duże korporacje, ale także właściciele małych, lokalnych biznesów, którzy płacą ciężko zarobione pieniądze aby dotrzeć w sieci do swojej grupy odbiorców.

Nie docierają do niej, bo cała masa fałszywych kont, założonych tylko w celu klikania w reklamy, albo tzw typowych Sebów; w stylu; szlachta nie pracuje; klika w ich reklamy myśląc że siedząc wygodnie na kanapie i nic nie robiąc, dorobi się fortuny.

Łatwo, tanio i przyjemnie, a że nielegalnie i totalnie bez żadnych ambicji? To już tych państwa nie interesuje. Zero szacunku dla ludzi zarabiających w taki sposób”.

Moja odpowiedź: 

Rozumiem, że masz pretensję do właścicieli programów PTC. Nie podoba Ci się między innymi to, że biorą oni od reklamodawców „ciężkie pieniądze”.

Natomiast reklamy (za które reklamodawcy zapłacili) wyświetlane są ludziom, którzy nie oglądają tych reklam bezpłatnie, z dobrej, nieprzymuszonej woli.

Nie podoba Ci się, że użytkownicy programów PTC oglądają te reklamy wyłącznie dla jakiejś korzyści, na przykład materialnej? Jest też z Twojej strony kilka innych zarzutów i pretensji, o których napiszę niżej.

Tylko czy te pretensje są uzasadnione?

Użytkownik Anonimowy napisał:

[…] Oszukujecie przedsiębiorców- a są to nie tylko duże korporacje, ale także właściciele małych, lokalnych biznesów, którzy płacą ciężko zarobione pieniądze aby dotrzeć w sieci do swojej grupy odbiorców”.

Moja odpowiedź:

Duże korporacje oraz właściciele małych, lokalnych biznesów nie reklamują się na stronach PTC!

W serwisach typu PTC bardzo rzadko reklamują się duże korporacje. Oni mają dobrych specjalistów od marketingu, od reklamy. Naprawdę wierzysz, że ich specjaliści wykupują reklamy w tanich serwisach PTC?

Jeśli czasami widać w serwisach PTC jakąś reklamę znanej, dużej marki, to są to najczęściej prywatne linki, pochodzące z serwisów afiliacyjnych, z programów partnerskich.

Ktoś sobie wrzucił do serwisu link, licząc na prowizje z programów partnerskich, w których uczestniczy.

W serwisach PTC rzadko spotyka się też reklamy małych, lokalnych przedsiębiorców. Bo jaką korzyść dla lokalnego piekarza czy dla lokalnego warsztatu samochodowego miałaby mieć reklama w ogólnopolskim, czy ogólnoświatowym programie PTC?

REKLAMA

Interesuję się programami PTC od 2011 roku i bardzo rzadko trafiam na reklamy pochodzące od dużych korporacji oraz od małych, lokalnych przedsiębiorców.

Przedsiębiorcy mali i więksi są raczej świadomi, i wiedzą co robić, gdzie się reklamować, aby dotrzeć do swojej grupy docelowej.

Serwisy PTC skupiają ludzi szukających dodatkowego zarobku przez Internet.

W takich serwisach reklamują się głównie osoby, którym taki target odbiorców odpowiada. Czyli najczęściej w serwisach PTC można zobaczyć:

Koszt reklam w serwisach PTC:

Użytkownik Anonimowy napisał:

„[…] którzy płacą ciężko zarobione pieniądze aby dotrzeć w sieci do swojej grupy odbiorców”. 

Moja odpowiedź: 

Koszt zakupu reklam w serwisach PTC jest wielokrotnie mniejszy niż w popularnych serwisach reklamowych. A logiczne jest, że jak coś jest bardzo, bardzo tanie, to zwykle i jakość produktu może być gorsza.

Myślisz, że reklamodawcy nieświadomie kupują tanie reklamy w takich serwisach? Ja uważam inaczej. Kupują świadomie.

Pieniądze za klikanie reklam:

Anonimowy napisał:

„Nie docierają do niej, bo cała masa fałszywych kont, założonych tylko w celu klikania w reklamy”

Moja odpowiedź: 

Serwisy PTC nie ukrywają przed reklamodawcami, że płacą użytkownikom za oglądanie i klikanie reklam.

Większość serwisów jasno informuje, że łączą reklamodawców z osobami pobierającymi wynagrodzenie za oglądanie reklam.

Poza tym ClixSense to nie tylko PTC i oglądanie reklam. Program pośredniczy również pomiędzy serwisami badawczymi i milionami respondentów (ludźmi biorącymi udział w ankietach internetowych).

Firmy badawcze korzystają z tego, że ClixSense skupia miliony użytkowników, respondentów na całym świecie i zlecają przeprowadzanie ankiet (za które użytkownicy są wynagradzani).

Jak widać, te firmy badawcze są zadowolone z usług, ponieważ współpracują z ClixSense od wielu lat i płacą za zlecanie ankiet grube pieniądze:

Jak widać, te filmy badawcze są zadowolone z usług, ponieważ współpracują z ClixSense od wielu lat i płacą za zlecanie ankiet grube pieniądze.

Masz pretensje, że użytkownicy są wynagradzani za klikanie reklam, że otrzymują korzyści za oglądanie reklam?

Więc spojrzyj przez chwile na duże, popularne serwisy informacyjne typu Onet, WP. Co robią te serwisy? Puszczają użytkownikom bloki reklam przed różnymi filmikami, ciekawostkami.

Są to często bloki kilku reklam po 30 czy nawet 60 sekund. Użytkownik, żeby zobaczyć na Onecie film, najpierw jest zmuszany do obejrzenia kilku długich reklam.

Jak myślisz, w jakim celu użytkownik na Onecie ogląda taki blok reklam? Zmusza się do oglądania reklam, żeby po długim bloku reklamowym zobaczyć często krótki film, ciekawostkę.

Czyli ogląda te nudne reklamy dla korzyści (tak samo, jak użytkownik programów PTC, również oglądający reklamy dla korzyści).

Zajrzyjmy do telewizji. Myślisz, że ludzie dla przyjemności oglądają blok reklam przed meczem, przed ich ulubionym filmem?

Nie, oglądają te reklamy, ponieważ wiedzą, że po obejrzeniu reklam otrzymają korzyść w postaci ich ulubionego serialu, meczu czy filmu.

REKLAMA

W TV mają jeszcze jakiś wybór, w czasie emisji reklam mogą przełączyć na inny kanał i najczęściej tak robią. Na Onecie (o ile dobrze pamiętam) nie mogą — jeśli nie obejrzą bloku reklam, to nie zobaczą filmu.

Więc jak widzisz zarówno w programach PTC, jak i w serwisach typu Onet, WP, czy nawet w telewizji ludzie nie oglądają reklam dla przyjemności. Wszędzie oglądają reklamy dla korzyści.

W programach PTC typu ClixSense otrzymują korzyść w postaci centów za obejrzenie reklamy.

W serwisach typu Onet — otrzymują korzyść w postaci filmu, ciekawostki, artykułu. Nigdzie ludzie nie oglądają reklam dla przyjemności. Robią to dla korzyści i zwykle serwisy informacyjne również, coraz częściej wymuszają oglądanie reklam.

Serwisy PTC ze swoim wymuszaniem oglądania reklam (i wynagradzaniem za oglądanie reklam) są tak złe i tak mało wydajne? Więc, dlaczego wiele szanowanych serwisów zaczyna stosować podobną procedurę oglądania reklam?

Przypomnę przykład Onetu, gdzie, jeśli chcesz obejrzeć film, to najpierw musisz obejrzeć blok reklamowy składający się z kilku 30-sekundowych reklam.

Podobne reklamy pojawiają się na YouTube? Prawda?

Oglądanie reklam w ClixSense

Fałszywe konta, multikonta, multiclickery? Czeka Cię prędzej czy później ban!

Zarzucasz serwisom PTC, że posiadają wiele fałszywych kont, multikont i w ten sposób działają na niekorzyść reklamodawców.

Z pewnością to jest problem i nie da się tak łatwo wyplenić nieuczciwych użytkowników, którzy działają na szkodę reklamodawców — używając różnych autoklikerów, zakładając multikonta itp.

Serwisy PTC jednak jasno informują w swoich regulaminach, że nie tolerują takich działań, i banują nieuczciwych userów.

Problem istnieje, ale najbardziej dotyczy on serwisów, krótkoterminowych. Serwisy ze ścisłej czołówki PTC (istniejące wiele lat) dbają o jakość swoich usług i regularnie banują nieuczciwych użytkowników.

Przekonało się o tym już wielu ludzi próbujących mieć po kilka kont w ClixSense, w NeoBux. Przekonali się o tym również użytkownicy stosujący tam autokilkery.

Grzmisz, że w serwisach PTC są multikonta itp. A czy serwisy typu Onet, WP nie borykają się z problemem multikont zakładanych na fałszywe dane?

W wielu miejscach znajdziesz oferty sprzedaży kont mailowych Onetu w hurtowych ilościach. Czy właściciele wszystkich serwisów informacyjnych, rozrywkowych są zawsze uczciwi wobec reklamodawców?

Czy liczba kont odpowiada tam liczbie userów?

A co z reklamami w TV, gdzie telewidzowie podczas emisji reklam przełączają program? W czym to jest bardziej uczciwe od programu PTC?

A co z osobami, które na masową skalę używają (w szanowanych serwisach informacyjnych i rozrywkowych) systemy blokujące reklamy, typu: Adblock Plus itp.?

Więc jak widać na powyższych przykładach, problem nieuczciwych użytkowników jest znacznie bardziej złożony i dotyczy praktycznie wszystkich serwisów, nie tylko PTC.

To czy reklama okaże się skuteczna, zależy też w dużej mierze od reklamodawcy, jak bardzo potrafi swoją reklamą przyciągnąć, zainteresować użytkownika.

Powtórzę się, masz pretensję, że ludzie zakładają konta w serwisach PTC, żeby otrzymać wynagrodzenie za oglądanie reklam? A jak myślisz?

W jakim celu ludzie zakładają konta na portalach informacyjnych, rozrywkowych?

Zakładają tam konta, żeby oglądać Twoje reklamy?

Nie, zakładają konta, żeby czerpać z tych serwisów korzyści (informacje, rozrywkę itp.).

Zarówno użytkownicy programów PTC, jak i użytkownicy dużych serwisów informacyjnych nie wchodzą tam dla reklam. Oni tam wchodzą tylko i wyłącznie dla korzyści.

Dlaczego w takim razie uzurpujesz sobie prawo, aby tych korzyści pozbawić tylko użytkowników PTC? 🙂

Reklama w serwisach PTC jest o tyle lepsza dla użytkownika i mniej uciążliwa, że zwykle jest krótsza i trwa 5, 15 czy 30 sekund (zależnie od jej wartości).

Na portalach informacyjnych czy nawet na YouTube ludzie muszą oglądać czasami bloki reklam znacznie dłuższe – i to wszytko dla niewielkich korzyści w postaci filmiku.

REKLAMA

Ambicja?

Może uważasz, że tam ludzie się szanują, mają ambicję, a w programach PTC tych ambicji i szacunku do siebie już nie posiadają? Grubo się mylisz.

Korzystanie z programów zarobkowych nie odbiera im szacunku czy ambicji. Z takich programów korzystają miliony ludzi na całym świecie (w samym ClixSense są miliony zarejestrowanych użytkowników).

Jest tam cały przekrój społeczeństwa: uczniowie, studenci, ludzie pracujący na etacie, emeryci, ludzie ze średnim i wyższym wykształceniem.

Ambicji nie posiadają ludzie, którzy całe dnie spędzają bezproduktywnie, a nie Ci, którzy próbują coś robić, np. szukać ciekawych programów zarobkowych.

Czy się stoi, czy się leży 10 dolarów się należy? Moja odpowiedź:

Użytkownik Anonimowy napisał:

[…] albo tzw. typowych Sebów; w stylu; szlachta nie pracuje; klika w ich reklamy myśląc że siedząc wygodnie na kanapie i nic nie robiąc, dorobi się fortuny. Łatwo, tanio i przyjemnie”

Moja odpowiedź:

Mylisz się i chyba sam reprezentujesz mentalność „Sebixa”, skoro uważasz, że zarabianie w programach PTC, w programach partnerskich, należy do łatwych, miłych i przyjemnych. Jest wręcz przeciwnie.

Dlaczego tak niewielu ludzi faktycznie zarabia w programach partnerskich,  w programach oferujących prowizyjny system wynagrodzeń?

Dlatego, że zarabianie tutaj wymaga jednak systematyczności, kreatywności, pracowitości. Dlatego istnieje mniejsza grupa, faktycznie na tym zarabiająca, oraz większa grupa, która leży na kanapie, i ma pretensje do całego świata, że nie zarabia.

To właśnie Ci leniwi kanapowcy rozsiewają plotki, że w programach typu ClixSense nie da się zarobić wcale.

Da się — ale wymaga to pracowitości — tak jak w każdej innej dziedzinie.

Ludzie, którym wydaje się, że można zarabiać na polecaniu, leżąc na tapczanie — bardzo szybko się rozczarowują…

Dołączają do grupy „Sebiksów”, którym pozostaje wylewanie żalów i goryczy w Internecie (bo ktoś potrafi zarabiać przy okazji korzystania z Internetu, a oni nie potrafią).

Bo wydawało im się, że przystąpią do ClixSense — i zarobek sam spadnie im z nieba. Osoby, którym wydaje się, że zarobią pieniądze, leżąc na tapczanie, pozostaje tylko wylewanie żalów w Internecie.

ClixSense — płaci od 2007 roku.
Kliknij baner powyżej i przeczytaj więcej o zarabianiu w ClixSense (obecnie ySense).

Szacunek? 

Ja z kolei jak najbardziej szanuję ludzi, którzy przy okazji korzystania z Internetu potrafią dodatkowo zarabiać, potrafią łączyć przyjemne z pożytecznym.

Należy im się o wiele większy szacunek, niż ludziom, którzy cały swój wolny czas wykorzystują nieproduktywnie. Na przykład cały dzień trollują pod artykułami w serwisach informacyjnych typu WP, Onet.

Marnują czas na czatach, forach, na bezproduktywnym graniu w gry, czy hejtowaniu ludzi, bo Ci potrafią zarobić kilka złotych przy okazji korzystania z Internetu, a oni nie.

Legalność?

Twierdzisz, że takie programy jak ClixSense są nielegalne, że oszukują? Bzdura. Gdyby były nielegalne, gdyby oszukiwały, to tak długo nie funkcjonowałyby na amerykańskim rynku.

A taki, chociażby Clixsense (obecnie ySense) funkcjonuje od 2007 roku, czyli już 14 lat. Myślisz, że władze amerykańskie pozwoliłyby tyle lat działać nielegalnemu serwisowi?

Myślisz, że gdyby ClixSense dopuszczał się nieetycznych metod, oszukiwał reklamodawców, to w ciągu tych wielu lat jakiś reklamodawca w USA nie pozwałby tego serwisu?

W USA, gdzie klient ma bardzo wiele możliwości dochodzenia swoich praw, gdzie bardzo rozwinięta jest ochrona klienta?

Jeśli tak uważasz, to grubo się mylisz. ClixSense (ySense) tam funkcjonuje, bo przez te lata działał jak najbardziej uczciwie, i niech tak będzie, jak najdłużej.

Nie wiem skąd w Tobie tyle żalu i goryczy i również braku szacunku, do drugiego człowieka (wyzywanie od „Sebiksów”, zarzucanie braku ambicji itp.).

Konkurencja?

A może jesteś z jakiejś konkurencyjnej, „prawdziwej” sieci reklamowej i martwisz się, że programy typu ClixSense odbierają Wam klientów?

Jeśli tak, to chyba powinienem Cię przytulić i uspokoić! Więc uspokajam: Programy PTC nie stanowią większej konkurencji dla dużych sieci reklamowych.

Dlaczego? Ponieważ gromadzą głównie reklamodawców reklamujących programy zarobkowe (wąska tematyka reklam dotycząca zarabiania online).

Nie ma tam korporacji i małych biznesów lokalnych. Programy PTC nie odbiorą Wam takich klientów (przynajmniej na chwilę obecną). Przytulam! 🙂

Autor wpisu „Wypłacalny ClixSense”: m-Zarabianie
Ostatnia aktualizacja wpisu: 2024-04-09.

Jak zarabiać na ankietach więcej? 25 praktycznych porad i wskazówek 🔗

Wypłacalne strony, z których wypłaciłem 15 698 zł

Kategorie postów:

Angielskojęzyczne (18) Banki (13) Blogowanie (23) Cytaty (3) Dobre programy (43) Najlepsze programy (3) Nowe i Testowane (3) Pod znakiem zapytania (9) Polskojęzyczne strony (42) Procesory płatności (5) Programy partnerskie (17) Płatne ankiety (67) Płatne maile (15) Płatne reklamy (23) Recenzje programów (46) SCAM — nie polecam (12) Wpisy gościnne (42) ySense: posty i artykuły (11) Zarabianie (148)

Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.
Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.

5 komentarzy do “Wypłacalny ClixSense od 2007 roku? Coś takiego powinno być karalne”

 1. ja od paru lat działam w programach PTC bez poleconych i musze wiele miesiecy wyklikac reklamy ankiet zrobic by zarobic porzadny pieniazek ale jaka potem jest satysfakcja ze sie zarobio 10$ dzieki codziennemu klikaniu, sprawdzaniu czy sa płatne videa, ankiety, wypełnianiu ankiet itp.Działam w PTC sam ale dzieki systematycznosci codziennej osiagam sukcesy które mnie satysfakcjonują nie raz kliakm płó roku codziennie w reklamy ale po tym czasie sie nie zniechecam wypłacam i biore sie znów do roboty:)

  Odpowiedz
  • Programy PTC, GPTR są właśnie dla ludzi cierpliwych i systematycznych (takich jak Ty) 🙂
   Jeśli ktoś szuka szybkiego i łatwego zarobku, to powinien odpuścić sobie zarabianie na tego typu stronach.
   Polecam też korzystać z programów partnerskich, które oferują takie programy. Korzystnie z nich to nic złego (oczywiście jeśli podczas polecania programu uczciwie informuje się o warunkach, zasadach, wadach i zaletach programu).

   Odpowiedz
 2. Programy PTC są na pewno warte uwagi, nie są najlepsze jednak warto je przetestować.

  Odpowiedz
 3. Komentarz tego pożal się boże anonima jest taki glupi,że aż dziw,że chciało Ci się tak wyczerpująco odpowiadać na niego…anonim piszący go chyba ani raz nie połączył się z serwerem podczas pisania(mowa o mózgu-gdyby nie załapał)

  Odpowiedz
  • Głupi, nie głupi — ale każdy może mieć trochę inną wizję otaczającej go rzeczywistości 😉

   Być może masz racje, że niepotrzebnie odpowiedziałem na taki komentarz, ale z drugiej strony takie komentarze można czasami znaleźć w Internecie.

   Myślę, że wynikają one z powierzchownej znajomości tematu oraz z plotek i legend powtarzanych w Internecie. Więc może od czasu do czasu warto na taki komentarz odpowiedzieć, sprostować nieprawdę, bo wiadomo "Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą." (Josef Goebbels) 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz