Recenzja książki: „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków”

Data publikacji: 2023-08-26.
Najnowsza aktualizacja: 2024-01-17.


Książka o marketingu afiliacyjnym autorstwa Teda Sudola i Paula Mladjenovica pt.: „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków”. Patron wydania: MyLead.

 • Co mi się podobało w książce, a co mniej (zalety i wady).
 • Dla kogo książka może być przydatna i czy warto ją kupić.
Recenzja książki Marketing afiliacyjny dla bystrzaków.
Moja recenzja książki: „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków”.
Czym jest marketing afiliacyjny? (wyjaśnienie pojęcia dla nowych czytelników).

Czym jest marketing afiliacyjny?

Marketing afiliacyjny to model biznesowy polegający na promowaniu produktów i usług innych firm w zamian za prowizję. Dzięki takiemu modelowi, osoby promujące produkty mogą zarabiać pieniądze online. Z drugiej strony, dla przedsiębiorców i producentów jest to doskonała okazja do dotarcia do nowych klientów, którzy zainteresowani są danym produktem lub usługą.


Wciąż pamiętam (ja, współautor Ted) ten dzień, w którym wpłynęła moja pierwsza prowizja z tytułu marketingu afiliacyjnego. Wydaje mi się, że było to tylko około 50 centów. Byłem jednak zachwycony — prawie krzyknąłem: To naprawdę działa! fragment z książki „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków”.

O czym jest książka „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków”?

O czym jest książka „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków”?

Książka „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków” to przewodnik dla początkujących w świecie marketingu afiliacyjnego. Skupia się na wprowadzeniu do podstaw afiliacji i może być przydatnym źródłem informacji dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z afiliacją (ale nie tylko).

W dzisiejszej recenzji podzielę się moimi spostrzeżeniami / opinią na temat książki „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków”. Książkę przeczytałem od deski do deski, więc moje spostrzeżenia pochodzą z pierwszej ręki.

Wszystko, co tutaj napisałem, jest moją osobistą opinią, a celem jest przedstawienie zarówno zalet, jak i potencjalnych wad tej książki.  Chciałbym również rozważyć, dla kogo ta książka mogłaby być przydatna (z mojego punktu widzenia).

Jeśli jesteś zainteresowany poznaniem mojego spojrzenia na książkę „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków”, zachęcam do kontynuowania czytania.


REKLAMA

1. Krótkie wprowadzenie do mojej recenzji:

Nigdy nie wspominałem o tym na blogu m-Zarabianie.com, ale oprócz hobby, jakim jest zarabianie online — uwielbiam czytać książki. Dlatego ucieszyłem się, gdy firma MyLead — zaproponowała mi podesłanie książki branżowej do przeczytania i zrecenzowania. Wizja napisania recenzji w ramach współpracy — to dla mnie dodatkowa motywacja do przeczytania kolejnej książki i świetny pomysł na post na blogu.

Recenzja książki: „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków”.
Recenzja książki: „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków”. Dziękuję firmie MyLead za przesłanie książki do zrecenzowania.

Recenzje napisałem we współpracy barterowej z firmą MyLead. Mimo tego, że recenzja jest wynikiem tej współpracy, starałem się zachować pełną rzetelność i obiektywizm. Opisuję zarówno zalety, jak i potencjalne wady książki. Opinie wyrażane w tekście należą do recenzenta.

Wróć do spisu treści.


2. Specyfikacja / szybkie informacje o książce:

Tytuł książki: Marketing afiliacyjny dla bystrzaków.
Tytuł oryginału:Affiliate Marketing For Dummies.
Autorzy:Ted Sudol, Paul Mladjenovic.
Przekład na język polski:Anna Zawiła, Tadeusz Zawiła.
Wydawca: Helion S.A. / Septem.
Patron wydania: MyLead.
Oprawa:Miękka.
Stron:320.
Format:170x230mm.
Wydanie:1.
Rok wydania:2023.
ISBN wersji drukowanej: 978-83-283-8627-3
ISBN Ebooka:978-83-283-8628-0
Przykładowe rozdziały książki:https://helion.pl/pobierz-fragment/marafb/pdf
Specyfikacja / szybkie informacje o książce.
Książka o marketingu afiliacyjnym.
Książka o marketingu afiliacyjnym autorstwa Teda Sudola i Paula Mladjenovica pt.: „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków”. Patron polskiego wydania: MyLead.

Sprawdź, gdzie kupić książkę:

Uwaga: Powyższe linki, to linki partnerskie. Jeśli kupisz książkę (poprzez link z tej recenzji), to otrzymam niewielką prowizję (bez kosztów dla Ciebie). Przeczytaj więcej.

Wróć do spisu treści.


3. Korzyści z odkrywania marketingu afiliacyjnego i czytania książek na ten temat:

6 powodów, dla których opłaca się czytać książki o marketingu afiliacyjnym:

 1. Marketing afiliacyjny (programy partnerskie) to jedna z najpopularniejszych metod zarabiania pieniędzy online i pozwala na zarabianie bez inwestycji.
 2. Uczestnicząc w programach partnerskich, zarobisz na promowaniu produktów lub usług innych firm.
 3. Afiliacja może przynieść duże korzyści finansowe i rozwój osobisty poprzez zdobycie nowych umiejętności.
 4. Jest to świetny sposób na generowanie dodatkowych dochodów bez konieczności posiadania własnych produktów czy usług.
 5. Twój blog, strona internetowa lub media społecznościowe mogą stać się źródłem dochodu.
 6. Istnieje możliwość budowania pasywnego dochodu oraz pracy z domu i elastycznego czasu pracy.

Książka o marketingu afiliacyjnym pozwoli poznać Ci więcej szczegółów na ten temat.  Warto się z nią zapoznać, jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę z marketingiem afiliacyjnym.

Wróć do spisu treści.


4. Kim są autorzy książki „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków”:

Ted Sudol i Paul Mladjenovic to autorzy, którzy stoją za tą książką.

Ted Sudol:

Ted Sudol jest marketerem afiliacyjnym od wielu lat i stworzył kilka stron internetowych związanych z marketingiem afiliacyjnym, oferujących narzędzia i porady dla marketerów afiliacyjnych oraz dotyczące inwestowania w metale szlachetne. Dla Teda ważne jest, aby mieć wolność i możliwość pracy o wybranej przez siebie porze.

Dzięki temu stylowi działania, Ted i jego żona mogli podróżować po kraju, co doprowadziło ich do odkrycia swojego wymarzonego miejsca do życia — Alaski. Wraz z żoną zbudowali tam swój dom, spędzając około połowy roku na Alasce i drugą połowę w New Jersey.

Aktualnie jest właścicielem dwóch głównych stron afiliacyjnych:

 • https://affiliatetoolbelt.com , oferująca narzędzia i wskazówki dla marketerów afiliacyjnych. 
 • https://preciousmetalsinvesting.com , gdzie udostępnia informacje i porady dotyczące inwestowania w metale szlachetne, oparte na ekspertyzie wielu specjalistów w tej dziedzinie.

Paul Mladjenovic:

Paul Mladjenovic to certyfikowany doradca finansowy, lider seminariów, autor i konsultant. Od 1981 roku specjalizuje się w inwestycjach, planowaniu finansowym i prowadzeniu biznesu w domu.

Jest autorem wielu książek, w tym „Stock Investing For Dummies”, „High-Level Investing For Dummies”, „Micro-Entrepreneurship For Dummies”, „Zero-Cost Marketing”, „Precious Metals Investing For Dummies” oraz „The Job Hunter’s Encyclopedia”.

Jego seminaria, zarówno stacjonarne, jak i online, obejmują tematy takie jak „Budowanie majątku za 50 dolarów”, „Jak uruchomić biznes online w weekend” oraz „Złoty biznes prowadzony z domu”.

Pełne informacje o dostępnych seminariach audio dotyczących finansów i zakładania firmy można znaleźć na stronie:

 • https://www.ravingcapitalist.com/
 • https://www.ravingcapitalist.com/affiliate — na tej podstronie znajdują się zasoby, linki i informacje wspierające czytelników w dzisiejszym świecie marketingu afiliacyjnego i biznesu online.

Źródło informacji o autorach (książka „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków”).

Źródło cytatu: książka „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków”.
Źródło cytatu / obrazka: książka „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków”. Recenzja książki.

Wróć do spisu treści.


5. Dla kogo będzie przydatna książka „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków”?

Czy jest to pozycja dla początkujących czy zaawansowanych? Moim zdaniem:

Książka „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków” może być pomocna przede wszystkim dla osób zaczynających przygodę z afiliacją. Jest to rodzaj podręcznika, tłumaczącego wszelkie pojęcia oraz definicje związane z tym tematem. Zapewnia także praktyczne wskazówki oraz  linki do dobrych serwisów afiliacyjnych i narzędzi przydatnych w afiliacji,  co z pewnością usprawni działania osób rozpoczynających zarabianie.

Warto zaznaczyć, że książka nie dostarcza gotowych rozwiązań ani konkretnych pomysłów na osiągnięcie sukcesu. Nie zastąpi własnej inwencji czy kreatywności w zakresie afiliacji. Podobnie jak podręczniki szkolne lub akademickie, książka ta pełni rolę nauczyciela, który tłumaczy i objaśnia, ale nie daje gwarancji powodzenia w życiu zawodowym. To od nas zależy czy z tej wiedzy skorzystamy i wdrożymy ją w życie.

Więc jeśli zaczynasz swoją przygodę z afiliacją i nie znasz podstawowych narzędzi i pojęć związanych z tą dziedziną – to książka ta dostarczy Ci wszystkiego, czego potrzebujesz w jednym miejscu. Nie będziesz musiał szukać w Internecie — wszystko jest zorganizowane w przejrzysty sposób: definicje, przykłady, i tak dalej.

Natomiast jeżeli interesujesz się afiliacją od lat — to prawdopodobnie nie znajdziesz wielu odkrywczych treści. Dla mnie (osoby, interesującej się zarabianiem przez Internet od wielu lat) - pojęcia, definicje, przykłady serwisów i narzędzi — były w większości znane już wcześniej.

Podsumowując, jeśli stawiasz pierwsze kroki w świecie afiliacji, ta książka będzie przydatna i warto po nią sięgnąć.

Jeżeli jesteś weteranem zarabiania online, to przeglądaj tekst i wybieraj informacje użyteczne dla Ciebie.

Wróć do spisu treści.


6. Czego się nauczy osoba początkująca z książki „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków”?

„Lektura tej książki to Twoja pierwsza inwestycja w edukację, która poprowadzi Cię do sukcesu w marketingu afiliacyjnym. Inwestycja to nie tylko pieniądze, ale również czas. Aby odnieść sukces w marketingu afiliacyjnym, musisz zdobyć nowe umiejętności” fragment z książki „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków”.

 • Czytelnik zdobędzie wiedzę dotyczącą podstaw, narzędzi marketingowych, niszy, tworzenia i zarządzania stroną internetową, optymalizacji dla wyszukiwarek, e-mail marketingu, zaawansowanych strategii afiliacyjnych.
 • Także zasad prawnych i etycznych oraz praktycznych wskazówek dotyczących zarobków.
 • Książka może pomóc zrozumieć, jak działa ta dziedzina i jak można na niej zarabiać więcej pieniędzy.
Recenzja książki.
Źródło cytatu: książka „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków”. Recenzja książki.

Wróć do spisu treści.


7. Zawartość / treść książki (części, rozdziały, spis treści):

Książka składa się z 5 głównych części, podzielonych na 22 rozdziały, z wieloma podrozdziałami i podtytułami.

I część: Zapoznanie się z marketingiem afiliacyjnym.

 • Rozdział 1. Czym jest marketing afiliacyjny?
 • Rozdział 2. Dlaczego powinieneś zostać partnerem?
 • Rozdział 3. Pułapki i zagrożenia dla początkujących.
 • Rozdział 4. Kroki, które zrobisz, zanim zostaniesz partnerem.
 • Rozdział 5. Badanie afiliacyjnego krajobrazu: programy i sieci.

II część: Zaczynanie od podstaw.

 • Rozdział 6. Analiza słów kluczowych i wybór produktów.
 • Rozdział 7. Wykorzystywanie strony internetowej do marketingu afiliacyjnego.
 • Rozdział 8. Marketing niszowy.
 • Rozdział 9. Marketing afiliacyjny bez strony internetowej.
 • Rozdział 10. SEO: Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych.
 • Rozdział 11. E-mail marketing.

III część: Zaawansowane strategie afiliacyjne.

 • Rozdział 12. Wielopoziomowe, pasywne i inne niestandardowe prowizje.
 • Rozdział 13. Platformy afiliacyjne, katalogi i więcej.
 • Rozdział 14. Strony typu opt-in i docelowe.
 • Rozdział 15. Strategie lejka sprzedażowego.

IV część: Krok w stronę profesjonalizmu.

 • Rozdział 16. Kwestie prawne.
 • Rozdział 17. Handlowa strona marketingu afiliacyjnego.
 • Rozdział 18. Marketing afiliacyjny a formy prowadzenia działalności i kwestie podatkowe.

V część: Zestawienia.

 • Rozdział 19. (Prawie) Dziesięć największych pułapek czyhających na marketera afiliacyjnego.
 • Rozdział 20. Dziesięć najlepszych darmowych narzędzi dla marketerów afiliacyjnych.
 • Rozdział 21. Dziesięć najlepszych płatnych narzędzi dla marketerów afiliacyjnych.
 • Rozdział 22. Dziesięć najlepszych strategii marketingowych dla partnerów.

Dodatek Narzędzia i zasoby dla partnerów.

Przykładową treść książki (zawartość poszczególnych rozdziałów) zobaczysz tutaj: https://helion.pl/przeczytaj/marafb.htm

Wróć do spisu treści.


8. Najlepszy cytat z książki „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków”:

Oto jeden z wielu fragmentów, który mi się spodobał:

„Pomimo tego, co możesz przeczytać w Internecie na stronach od „guru” sprzedających swój najnowszy magiczny kurs zarabiania pieniędzy, zostanie marketerem afiliacyjnym nie jest sposobem na szybkie wzbogacenie się. To solidny plan na powolne wzbogacenie się. Nie mówimy tu o tempie topnienia lodowców czy budowaniu tradycyjnego biznesu, co może trwać latami. Mówimy o ramach czasowych rzędu od trzech do ośmiu miesięcy stałego wysiłku z Twojej strony, zanim zaczniesz widzieć wyniki”.

Podoba mi się powyższy fragment, ponieważ potwierdza to, co wielokrotnie podkreślam na swoim blogu — że zarabianie online wymaga czasu i cierpliwości. Bez względu na to, czy wybierzesz afiliację (programy partnerskie), zarabianie na blogu, zarabianie na reklamach, płatne ankiety czy pracę jako freelancer — każda z tych metod wymaga poświęcenia czasu i zaangażowania. Pamiętaj, że bez ciężkiej pracy nie da się zarobić w Internecie. Aby zacząć zarabiać, musisz zainwestować czas lub pieniądze (i nie mam na myśli ryzykownych pseudoinwestycji).

Wróć do spisu treści.


9. Zalety i wady książki „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków”:

Zalety i wady książki „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków”
Plusy i minusy książki „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków”.

+ Zalety: Co mi się najbardziej podobało / co wyniosłem z książki:

Po pierwsze:

Książka ta idealnie odzwierciedla moje poglądy dotyczące zarabiania online, o których pisałem na swoim blogu. Podkreśla ona istotę cierpliwości i zaangażowania w zarabianiu online, co idealnie zgadza się z moimi przekonaniami. Podobnie, jak autorzy książki — uważam, że zarabianie online to nie skrót do łatwych pieniędzy, ale realistyczna szansa na długoterminowe zyski. Fajnie przeczytać, że autorzy, którzy są doświadczonymi afiliantami — mają podobne poglądy do moich.

Po drugie:

Podobają mi się motywacyjne aspekty książki, skłaniające mnie do rozwoju w dziedzinie zarabiania na afiliacji. Czytanie o sukcesach innych ludzi (zarabiających na afiliacji) inspiruje mnie i motywuje.

Po trzecie:

Podobały mi się treści o zarządzaniu czasem i ustalaniu priorytetów (z rozdziału 4): Ciągle mam problem z rozpraszaczami uwagi i pożeraczami czasu, więc fragmenty te były dla mnie interesujące.

 • „Ustalaniu priorytetów” (podział zadań na cztery kwadranty; Część 1, Rozdział 4, strona 57:).
 • „Pozbycie się pożeraczy czasu” (Część 1, Rozdział 4, strona 60).

Po czwarte:

Jest to dobry podręcznik afiliacji, ponieważ książka zrozumiale i przystępnie tłumaczy pojęcia związane z afiliacją, co może być przydatne dla osób początkujących. Więc jeżeli zaczynasz swoją przygodę z afiliacją i nie znasz podstawowych narzędzi i pojęć związanych z tą dziedziną – to książka ta dostarczy Ci wszystkiego, czego potrzebujesz w jednym miejscu. Nie będziesz musiał szukać tego w Internecie — wszystko jest zorganizowane w przejrzysty sposób: definicje, przykłady i wiele więcej.

Po piąte:

Książkę dobrze mi się czytało:  Tekst podzielony jest na podtytuły i śródtytuły, ramki, wskazówki do zapamiętania, wypunktowania, co sprawiło, że czytało mi się łatwo i płynnie, jakbym czytał  dobry artykuł na blogu o afiliacji.

Po szóste:

 Autorzy podają liczne przykłady i linki (adresy URL), prowadzących do dodatkowych treści, wzbogacających naszą wiedzę.

Przy okazji, warto zaznaczyć, że książka dostępna jest w wersji papierowej oraz jako e-book. Otrzymałem zarówno wersję papierową książki, jak i e-booka. Polecam szczególnie e-booka, ponieważ zawiera on wiele przydatnych linków, które przekierują nas do dodatkowych treści i narzędzi pomocnych w marketingu afiliacyjnym. Wersja papierowa nie zapewnia takiej wygody, ale możesz ręcznie wpisać adresy linków w przeglądarkę.

Znasz jeszcze jakieś zalety? Jeśli znasz, to przedstaw je w komentarzu pod recenzją książki.

Książka o marketingu afiliacyjnym.
Recenzja książki: „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków”.

- Wady / negatywne aspekty: co najmniej podobało mi się w tej książce:

Pamiętaj, że to moja subiektywna opinia i nie musisz się z nią zgadzać.

W ramach recenzji ważne jest podkreślenie zarówno mocnych, jak i potencjalnych słabości książki. Oto kilka słabszych punktów według mnie:

Po pierwsze:

Książka nie dostarcza gotowych rozwiązań ani konkretnych pomysłów na osiągnięcie sukcesu. Nie zastąpi własnej inwencji czy kreatywności w zakresie afiliacji. Podobnie jak podręczniki szkolne lub akademickie, książka ta uczy, tłumaczy i objaśnia, ale nie oferuje gwarancji powodzenia w życiu zawodowym. To od nas zależy czy z tej wiedzy skorzystamy i wdrożymy ją w życie. Więc nie oczekuj, że po przeczytaniu książki nagle zostaniesz milionerem lub będziesz mógł zrezygnować z pracy.

Po drugie:

Przy omawianiu platform afiliacyjnych (rozdział 13) - książka podaje przykłady zagranicznych serwisów afiliacyjnych. Natomiast jako przykład dobrej, polskiej sieci afiliacyjnej wskazuje jedynie MyLead. Choć rozumiem, że patronat nad wydaniem książki objęła sieć afiliacyjna MyLead, to zabrakło mi podania przykładów, innych polskich serwisów afiliacyjnych. Jeżeli nowy afiliant ma czerpać rzetelną wiedzę, jak z dobrego podręcznika, to autorzy na obok powinni odstawić uprzedzenia do konkurencji i wymienić najważniejsze polskie platformy afiliacyjne.

Po trzecie:

Jeśli interesujesz się zarabianiem online od lat — to prawdopodobnie nie znajdziesz wielu odkrywczych treści. Osobiście interesuje się zarabianiem online od lat, więc pojęcia, definicje, przykłady serwisów i narzędzi, podane w książce — były dla mnie w większości znane już wcześniej. Jednak nie żałuję spotkania z tą lekturą, ponieważ lubię czytać i utrwalać swoją wiedzę.

Znasz jeszcze jakieś wady? Jeśli znasz, to przedstaw je w komentarzu pod recenzją książki.

Wróć do spisu treści.


10. Podsumowanie mojej recenzji książki o afiliacji pt.: „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków”:

Podsumowując, książka może okazać się przydatną lekturą dla początkujących. Nie będziesz musiał szukać informacji w Internecie — wszystko jest zorganizowane w przejrzysty sposób: definicje, przykłady serwisów i narzędzi afiliacyjnych itp. Książka zapewnia solidne podstawy i praktyczne wskazówki.

Jednakże, dla osób interesujących się zarabianiem przez Internet od dłuższego czasu, treści zawarte w książce (pojęcia, przykłady) mogą być już znane. Książka nie gwarantuje gotowych rozwiązań ani konkretnych pomysłów na osiągnięcie sukcesu. Autorzy pełnią rolę nauczycieli, którzy tłumaczą i objaśniają, ale nie dają gwarancji powodzenia w afiliacji.

Pamiętaj, że moja opinia jest subiektywna i bazuje na moim własnym doświadczeniu. Twoje własne spostrzeżenia i odczucia mogą być zupełnie inne.

Jeżeli chcesz podzielić się swoją opinią w komentarzu, będę wdzięczny za poznanie Twojej perspektywy. Wartościowe i kulturalne komentarze mogą rzucić dodatkowe światło na tę publikację i pomóc innym czytelnikom w wyrobieniu sobie własnej opinii.

Wróć do spisu treści.


11. Porównaj ceny i sprawdź, gdzie kupić najtaniej książkę „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków” autorstwa Teda Sudola i Paula Mladjenovica:

Uwaga: Powyższe linki, to linki partnerskie. Jeśli kupisz książkę (poprzez link z tej recenzji), to otrzymam niewielką prowizję (bez kosztów dla Ciebie).

Wróć do spisu treści.


 • Autor recenzji: m-Zarabianie.com
 • Data publikacji: 2023-08-26.
 • Najnowsza aktualizacja: 2024-01-17.
 • Źródło informacji: Własne doświadczenie i spostrzeżenia na temat przeczytanej książki.
 • Źródło grafiki: Własne zdjęcia i zrzuty ekranu z książki.
 • Opracowanie graficzne: Za pomocą Canva.com
 • Kopiowanie treści blogu zabronione.

Gdzie znaleźć więcej informacji i recenzji?

Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o książce „Marketing afiliacyjny dla bystrzaków”, oto kilka przykładowych źródeł wiedzy: recenzji i opinii napisanych przez innych użytkowników, mogących Ci pomóc:

 • https://detalistka.pl/marketing-afiliacyjny-dla-bystrzakow-ted-sudol-paul-mladjenovic
 • https://play.google.com/store/books/details/Affiliate_Marketing_For_Dummies?id=K8G_DwAAQBAJ&hl=en_CA&gl=US&pli=1
 • https://www.amazon.pl/Affiliate-Marketing-Dummies-Ted-Sudol/dp/1119628245

Przeczytaj także:

Jakie są najlepsze systemy polecające witryn z ankietami?

https://businessanalityka.com/platforma-sprzedazowa/

Kategorie postów:

Angielskojęzyczne (18) Banki (13) Blogowanie (23) Cytaty (3) Dobre programy (43) Najlepsze programy (3) Nowe i Testowane (3) Pod znakiem zapytania (9) Polskojęzyczne strony (42) Procesory płatności (5) Programy partnerskie (17) Płatne ankiety (67) Płatne maile (15) Płatne reklamy (23) Recenzje programów (46) SCAM — nie polecam (12) Wpisy gościnne (42) ySense: posty i artykuły (11) Zarabianie (148)

Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.
Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.

Dodaj komentarz