Co to są programy partnerskie i dlaczego każdy może na nich zarabiać?

Programy partnerskie i sieci afiliacyjne — ekspercki artykuł gościnny przygotowany przez MyLead


Moimi dzisiejszymi gośćmi na blogu są eksperci z sieci afiliacyjnej MyLead.global. W poniższym artykule gościnnym opowiedzą Ci, co to są programy partnerskie, co to są sieci afiliacyjne i dlaczego warto w nich zarabiać.

Zapraszam Cię do zapoznania się z tym ciekawym artykułem i poszerzenia swojej wiedzy na temat zarabiania w sieci.

Co to są programy partnerskie i dlaczego każdy może na nich zarabiać?
MyLead

Dróg do generowania zysku przez Internet jest wiele. Ankiety, czytanie maili, klikanie w reklamy. Każda z tych metod może oczywiście przynieść zysk, lecz umówmy się — są metody bardziej opłacalne i mniej opłacalne.

Ciężko bowiem wyobrazić sobie zysk za jednego klienta na poziomie 1089 złotych. Musisz wiedzieć, że takie wynagrodzenie jest jednak jak najbardziej możliwe.

Pozwól, że przedstawię Ci jedną z gałęzi zarabiania przez Internet, która nazywa się afiliacją.

Płatne ankiety online
Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.

Poznaj afiliację

Afiliacja opiera się o programy partnerskie, czasami zwane programami afiliacyjnymi. Ich działanie jest bardzo proste. Reklamodawca, czyli firma, która posiada określone produkty lub usługi, pragnie zwiększyć swoją sprzedaż.

Tworzy on więc program partnerski, w ramach którego będzie szukał wydawców — osób, które pomogą mu w promocji. Mało tego — wynagrodzi on pieniężnie każdą osobę, która mu w tym pomoże.

Ty, jako wydawca, czyli użytkownik, możesz więc w taki sposób zarabiać. Jednocześnie zajmujesz się wyłącznie promocją produktu — jego dostarczeniem zajmuje się zawsze reklamodawca.


Dlaczego afiliacja jest zawsze dobrym wyborem?

Powodów jest kilka. Podstawowym jest fakt, że korzystanie z afiliacji jest całkowicie bezpłatne. Niektóre z metod zarabiania, chociażby giełdy Forex lub inne oferty o wysokim poziomie ryzyka, lub dość niskim poziomie zaufania, wymagają od Ciebie posiadania własnych środków pieniężnych.

Oczywiście, w afiliacji również mogą Ci się one przydać — na domenę, hosting, bądź na usługi programistyczne i graficzne, lecz nie są one wymagane — samodzielnie decydujesz, czy chcesz za coś zapłacić, czy raczej wszystko zorganizujesz we własnym zakresie.

Sprawia to, że afiliacja nie posiada żadnego ryzyka — nawet jeśli Ci się nie uda, to tracisz jedynie kilka lub kilkadziesiąt godzin poświęconego czasu — nie jest to strata finansowa.

Programy partnerskie i sieci afiliacyjne


Afiliacja = zarobek dla każdego

Zarabianie, chociażby na reklamach Google wymaga od Ciebie posiadania własnego portalu, czyli miejsca, które możesz zmonetyzować.

Dla właścicieli stron WWW promowanie programów partnerskich jest ciekawą alternatywą względem, przykładowo, Google AdSense.

Reklamodawca zapłaci Ci więcej za sprzedaż, niż zyskasz z Google za kliknięcie w reklamę. Rzecz jasna ciężej zachęcić do zakupu, niż do kliknięcia, lecz afiliacja jest branżą, która jest bardzo elastyczna — programów partnerskich jest na tyle dużo, że można je dostosować do praktycznie każdego serwisu.

Jest jeszcze jednak kwestia — wiek. Nie ma tutaj ograniczeń — na afiliacji może zarabiać każdy, niezależnie od posiadanego wykształcenia, czy doświadczenia w marketingu.

Jedynym warunkiem, jaki należy spełnić, jest bycie osobą pełnoletnią.

Jednocześnie afiliacja jest świetnym sposobem zarówno na pracę stałą — niektórzy wydawcy utrzymują swoje rodziny wyłącznie z pieniędzy z tej branży, jak również jest idealna na zdobycie dodatkowych pieniędzy do domowego budżetu.

Pomyślisz — “no dobrze, fajnie to wygląda, ale ja nie mam swojej strony WWW, więc to nie dla mnie”. Nic bardziej mylnego.

Afiliacja, jak wspomniałem wcześniej, jest bardzo elastyczna. Tak bardzo, że nie musisz posiadać nawet własnego serwisu, by móc generować na niej zysk. Przejdźmy jednak do konkretnych przykładów.


W afiliacji możesz otrzymywać wynagrodzenie na wiele sposobów

W ramach lekkiego uzupełnienia — częścią afiliacji mogą być reklamy Google, gdzie otrzymujesz pieniądze za kliknięcia (tzw. CPC lub CPM), lecz w tym artykule zajmiemy się wynagrodzeniem za konkretną akcję, co jest najczęściej znacznie lepiej płatne.

Modele zarabiania można podzielić na 4 różne typy. Różnią się one czynnością, którą musi wykonać klient, aby móc otrzymać swoje wynagrodzenie.

CPL — wynagrodzenie za klienta, którego zainteresujesz produktem, i który zdecyduje się na pozostawienie swoich danych do celów kontaktowych lub marketingowych; klient nie ponosi żadnego kosztu, jednak podane przez niego dane muszą być prawdziwe.

CPA — wynagrodzenie za wykonanie przez klienta najczęściej płatnej akcji; może to być na przykład, autoryzacja za pomocą karty kredytowej lub zapis do subskrypcji.

CPS — wynagrodzenie za sprzedaż z Twojego polecenia, najczęściej wykorzystywana przez sklepy internetowe; wynagrodzenie za zainteresowanie produktem, a wysokość prowizji ustalana jest jako procent od wartości zamówienia lub jako stała, wcześniej ustalona przez reklamodawcę kwota.

PPI — wynagrodzenie za pobranie i instalację aplikacji przez klienta; klient nie ponosi żadnego kosztu, a oprogramowanie jest bezpieczne dla jego urządzenia.

W afiliacji możesz otrzymywać wynagrodzenie na wiele sposobów

Jak zarabiać na programach partnerskich?

To pytanie, na które bardzo ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Jeśli liczysz, że teraz wyciągnę Ci z rękawa magiczny sposób, dzięki któremu zyskasz 5000 złotych dziennie, to niestety — mylisz się.

Przedstawi Ci je ekspert kompleksowej platformy do generowania zysku — MyLead.global.


Popularne programy partnerskie

Bardzo popularnymi programami w ostatnim czasie są programy z rozliczane modelem SOI lub DOI. Są to oferty, które wymagają od użytkownika końcowego wykonania określonej i niezbyt skomplikowanej akcji.

Przykładem takich działań będzie założenie konta w serwisie lub pozostawienie danych kontaktowych na stronie sprzedażowej.

Klient, za poleceniem wydawcy, wchodzi na stronę internetową reklamodawcy. Zachęcony otrzymaniem atrakcyjnej nagrody za wzięcie udziału w konkursie wypełnia zgłoszenie i zostawia on swoje dane osobowe oraz wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

Nie ponosi więc on jakichkolwiek kosztów związanych z udziałem w wydarzeniu. Jeśli dane są poprawne, wydawca otrzymuje wynagrodzenie za każdą osobę, która wypełni formularz zgłoszeniowy.

Są to bardzo uniwersalne programy partnerskie, na których można zarabiać na wiele sposobów.

Wysokim zainteresowaniem wśród wydawców cieszą się również kampanie randkowe, VOD, oferty związane z finansami — na przykład pożyczki i kredyty.

Na koniec warto wspomnieć również o ofertach opartych na modelu sprzedażowym CPS, gdzie wydawca otrzymuje procentowe wynagrodzenie, zależne od wartości koszyka.

Paweł Wojcieszak,
Project Manager, MyLead

Opisane programy partnerskie nie są jednak dostępne w każdej sieci afiliacyjnej, stąd warto korzystać z tej, która je posiada.

Dodajmy do tego, że często programy takie nie wymagają od Ciebie posiadania własnej strony WWW — możesz promować je na wiele sposobów. Jak dokładnie?


Promowanie programów partnerskich

Możliwości masz mnóstwo. Własna strona WWW, blog, social media — Facebook, YouTube, Instagram, Snapchat, a nawet Tumblr.

Poza tym czaty internetowe, fora, komentarze. Istnieje również możliwość monetyzacji własnych baz marketingowych. To tylko kilka przykładów — tak naprawdę ogranicza Cię jedynie Twoja kreatywność.


Jak wypłaca się zarobione pieniądze?

Zacznijmy od tego, że przed wypłatą środków zawsze czeka Cię tzw. walidacja. Jest to zestaw czynności i okres, podczas którego reklamodawca — właściciel danego programu partnerskiego, sprawdza wygenerowany przez Ciebie ruch.

Weryfikuje on sprzedaż, jakość Twojego ruchu i generalnie zadowolenie z Twojej promocji. Po tym etapie dowiesz się, jaki procent Twoich leadów został rozliczony (najlepiej, by było to 100%).

Wtedy też dowiesz się, ile realnie zysku zostało wygenerowane. Po rozliczeniu możesz przejść do wypłaty swoich środków. Minimalny poziom do wypłaty jest różny — zazwyczaj wynosi około 100 złotych.

Oznacza to, że mniejsze kwoty nie mogą zostać wypłacone. Niektóre sieci, takie jak MyLead, pozwalają Ci wypłacać już 50 złotych. Niski próg realizacji przelewów na konto jest istotny — dzięki temu możesz przetestować usługi danej firmy.


No dobrze, ale gdzie znaleźć programy partnerskie?

Programy partnerskie są w większości ogólnodostępne — może z nich skorzystać absolutnie każdy — nie ma tutaj ograniczeń.

Czasami wymogiem jest własna strona WWW, lecz faktem jest, że są one dostępne dla szerokiej publiki. Są pewne skupiska programów partnerskich, które nazywają się sieciami afiliacyjnymi.


Czym jest sieć afiliacyjna?

Sieć afiliacyjna to miejsce w formie portalu, na którym znajdziesz różne programy partnerskie. Ich ilość jest różna — niektóre platformy mają 20 programów partnerskich, inne ponad 400.

Jest więc to centrum, w którym możesz wygodnie przeglądać szeroki wachlarz ofert i wybierać te, które najbardziej Ci się podobają.

Jednocześnie sieć afiliacyjna jest Twoim partnerem, który odpowiada, w Twoim imieniu, przed reklamodawcą. Można więc ją nazwać pośrednikiem.

Czym jest sieć afiliacyjna?

Jaką sieć afiliacyjną wybrać?

Przed założeniem konta warto zwrócić uwagę na pewne aspekty, które są niesamowicie istotne, zwłaszcza w kontekście przyszłej współpracy, gdzie generowanie zysku na afiliacji byłoby czymś długotrwałym.

Można oczywiście zarabiać w kilku sieciach afiliacyjnych, ale lekko mija się to z celem — znacznie wygodniejsze jest gromadzenie salda w jednym miejscu.

Jak jednak to miejsce wybrać? Odpowiada ekspert kompleksowej platformy do generowania pieniędzy — MyLead.global.

Z całą pewnością jest to trudny wybór, przed którym stają wszystkie osoby rozpoczynające swoją pracę przez Internet. Powinieneś zadać sobie zestaw pytań, które odpowiedzą Ci na podstawowe pytanie — która sieć afiliacyjna będzie dla mnie najlepsza?

 1. Opinie. Warto sprawdzić co o danej firmie sądzą obecni lub byli wydawcy.
 2. Support. Umieściłem to dość wysoko na liście, gdyż uważam, że jest to niesamowicie istotna kwestia. Nigdy przecież nie wiesz, kiedy będziesz potrzebować natychmiastowej pomocy. Wtedy liczy się szybkość działania, by nie trzeba było długo czekać na rozwiązanie problemu. Na MyLead przykładowo obsługujemy wydawców niemal 24 godziny na dobę.
 3. Doświadczenie. Ile firma istnieje już na rynku? Jeśli ma krótki staż, to być może warto wybrać inną sieć, istniejącą w branży od kilku lat?
 4. Programy partnerskie. Ważne jest rozbudowanie oferty. Im więcej programów partnerskich, tym większa szansa, że dopasują się one do Twojego ruchu reklamowego. Dodatkowo, jeśli dopiero zaczynasz, to ważne, by w danej sieci znalazły się programy proste w promowaniu. Wiedz jednak, że niektóre firmy skupiają się wyłącznie na jednej tematyce, przykładowo wyłącznie na ofertach bankowych i finansowych.
 5. Wypłaty. Kwestia równie ważna — każdy lubi mieć swoje pieniądze jak najszybciej. Niestety, niektóre sieci afiliacyjne wymagają oczekiwania na przelew nawet 30 dni, czasami więcej! Jest to ogromny okres czasu, staraj więc szukać sieci, która dostarczy Twoje pieniądze najczęściej do 48 godzin, najlepiej bez pobierania procentu od szybkiej wypłaty.
 6. Stawki. Wydawać by się mogło, że to, jak dużo dana sieć płaci za każdego klienta, jest rzeczą podstawową. Tymczasem nie — nie jest to aspekt decydujący. Warto oczywiście porównać między sobą stawki na programie partnerskich tego samego reklamodawcy, lecz lepiej mieć wyższą skuteczność na słabiej opłacalnym programie partnerskim, niż znacznie mniejszą na bardziej opłacalnym, ale mimo to takim, na którym zarobisz mniej.
 7. Narzędzia. Mam tutaj na myśli wszystkie bardziej rozbudowane funkcjonalności, które pozwalają zwiększać skuteczność promocji, a także monetyzować swoje strony WWW. Content Locker, Video Locker, rozbudowany panel statystyk i intuicyjny dashboard — tym wszystkim powinna charakteryzować się dobra sieć afiliacyjna.

Patryk Hoffmann
CEO, MyLead


Czy afiliacja ma zagrożenia? Afiliacja, a inne metody zarabiania

Jedynym zagrożeniem afiliacji jest możliwość straty poświęconego na promocję czasu. Nie tracisz pieniędzy, ponieważ nic nie musisz inwestować — to ogromna zaleta afiliacji.

Jak jednak prezentuje się ten model zarabiania względem innych?


Dlaczego warto? Jakie są zalety afiliacji?

 • Łatwość — z programów partnerskich może skorzystać każdy — również Ty, a konto w sieci afiliacyjnej jest zawsze bezpłatne.
 • Zyskowność — jest to po zwyczajnie opłacalne; stawki w modelach, gdzie klient musi wykonać czynność, są bardziej atrakcyjne, niż w przypadku reklam.
 • Elastyczność — przejawia się ona na wielu płaszczyznach — otrzymujesz możliwość pracy w dowolnych godzinach — samemu ustalasz tryb swojej pracy i miejsce jej wykonywania.
 • Legalność — sieci afiliacyjne i programy partnerskie są oferowane przez legalnie działające firmy — to one dbają o legalność podejmowanych działań i odpowiadają za wypłatę Twoich środków.

Jakie są wady afiliacji?

 • Pracochłonność — zbudowanie własnego zaplecza może zabrać Ci nieco czasu, lecz potrzebujesz go, by móc zarobić swoje pieniądze.
 • Niepewność — nie jest to praca na etacie — zarobek na początku przygody z afiliacją może się znacznie różnić w ujęciu miesięcznym.
 • Nieustępliwość — afiliacja wymaga od Ciebie cierpliwości i chęci dążenia do celu — nie wszystko będzie zawsze szło po Twojej myśli.
 • Zorientowanie — obracając się w branży afiliacji musisz być zawsze na bieżąco — śledzenie najnowszych trendów opłaca się i może zwiększyć Twój zysk

Afiliacja to przyszłość. Warto wiedzieć o niej jeszcze więcej

Ten artykuł jest jedynie niewielką garścią wiedzy o afiliacji. Jest to branża niesamowicie rozbudowana, na dodatek na bieżąco się rozwijającą.

Sklepy internetowe na świecie inwestują w nią ponad 12 miliardów euro rocznie, a reklama internetowa wciąż rośnie — według agencji mediowej Zenith, w 2018 roku polski rynek reklamy zanotuje aż 6,6% wzrostu, podczas kiedy rynek globalny będzie rósł jedynie o 4,5%.

Polska jest więc bardzo atrakcyjnym i coraz bardziej docenianym rynkiem dla reklamodawców, którzy chętnie spoglądają w naszą stronę.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o afiliacji, o zarabianiu przez Internet, lub pragniesz poznać gotowe nisze i techniki, które możesz wykorzystać dla własnego zysku, to bardzo dobrym miejscem, by zacząć, będzie MyLead.

Platforma posiada cały system wsparcia nowego użytkownika, przekazując mu bezpłatną wiedzę. Ma to miejsce na wielu poziomach. Podstawowym jest wstępny kurs, do którego dostęp uzyskasz tuż po założeniu konta.

Zawiera on podstawowe pojęcia, słowniczek pojęć i inne informacje, które pozwolą Ci zacząć swoją przygodę z zarabianiem bez wychodzenia z domu.

Jest jednak coś jeszcze cenniejszego — wsparcie mentorów. MyLead to zespół ekspertów, którzy prócz pomocy klasycznej — przy odpowiadaniu na pytania, prowadzą także krok po kroku podczas drogi do generowania zysku.

Jest to bardzo niecodzienne podejście do tematu i nieoceniona pomoc dla początkujących. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedno miejsce — firmowego bloga.

Na bieżąco publikowane są na nim artykuły i poradniki ze świata afiliacji i marketingu. Jeśli więc szukacie najnowszych wieści, to jest miejsce, w którym je znajdziecie.

Podsumowując więc — afiliacją na pewno warto się zainteresować i z całą pewnością należy dać jej szansę. Jest to model, na którym można zarabiać bez własnej strony WWW, bez inwestycji, bez ryzyka.

Oczywiście, że istnieje zagrożenie, że Ci się nie uda, lecz w takim wypadku najlepiej próbować dalej lub zwrócić się do supportu sieci afiliacyjnej, z którą współpracujesz.

Dodatkowo, nawet jeśli stwierdzisz, że to całkowicie nie dla Ciebie, to po prostu zapominasz o afiliacji. Konto w sieci afiliacyjnej jest darmowe. Gorąco polecam.


Autor artykułu: Bartosz Magielski, MyLead
Ostatnia aktualizacja artykułu: 2024-01-01.
Kopiowanie treści bloga zabronione.


Przeczytaj także: 

Ankietowe programy partnerskie. Cz.1: Czym są i jak działają.

Najlepiej płatne ankiety — zobacz, gdzie płacą najwięcej.

Fakty o zarabianiu na płatnych ankietach.

Kategorie postów:

Angielskojęzyczne (18) Banki (13) Baza wiedzy o płatnych ankietach (12) Blogowanie (23) Cytaty (3) Dobre programy (44) Najlepsze programy (3) Nowe i Testowane (3) Pod znakiem zapytania (9) Polskojęzyczne strony (42) Procesory płatności (5) Programy partnerskie (17) Płatne ankiety (68) Płatne maile (15) Płatne reklamy (23) Recenzje programów (46) SCAM — nie polecam (12) Wpisy gościnne (42) ySense: posty i artykuły (11) Zarabianie (149)

Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.
Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.

6 komentarzy do “Co to są programy partnerskie i dlaczego każdy może na nich zarabiać?”

 1. Jestem nowa w tematyce zarabiania przez internet, więc informacje zawarte w artykule są dla mnie bardzo cenne, dziękuję!

  Odpowiedz
 2. Witaj!

  Od stycznia tego roku zacząłem brać udział w wielu programach afiliacyjnych. Uczestniczę w programach MyLead, ClixSense oraz podobnych. Moje dochody to obecnie ok. 3000-3500 zł/mc. Dowiedziałem się, że muszę założyć firmę, bo przekraczam 1125zł/mc dochodu dla działalności nierejestrowej.
  Czy mógłbyś mi doradzić jak wygląda opodatkowanie? Jakie mam wybrać kody PKD dla mojej działalności i czy będę mógł rozliczać się ryczałtem 8,5% przy takiej działalności? Nie mam żadnych kosztów, więc to byłoby dla mnie najkorzystniejsze, tym bardziej, że przychody rosną z każdym miesiącem.

  Najgorsze jest to, że okej – z MyLead mam fakturę za "dzierżawę powierzchni reklamowej". Z ClixSense mam natomiast tylko przelewy na payooner, a potem na konto bankowe.. nic więcej. Jak to potem rozliczyć? Może mam założyć po prostu konto firmowe w banku, odliczać od tego podatek do skarbówki a to co zostanie przelewać sobie pod koniec miesiąca na konto prywatne jako "wypłatę"?

  Chyba że mogę ogólnie wybrać ryczałt od przychodów eweidencjonowanych, i nie potrzebuje do tego faktur?

  Dziękuję z góry za informację

  Odpowiedz
  • Cześć, gratuluję zarobków.

   Możesz skorzystać z aktualnej, darmowej wyszukiwarki kodów PKD, na stronie https://www.biznes.gov.pl/pl/tabela-pkd

   Wpisujesz w okienko hasło i wyszukiwarka wyszukuje powiązane kody PKD

   Przykładowe kody PKD dla zarabiania w Internecie:

   73.12.C — Pośrednictwo w sprzedaży miejsca na cele reklamowe w mediach elektronicznych (Internet) [jeśli zarabiasz na reklamach i afiliacji]
   63.12.Z — Działalność portali internetowych [jeśli prowadzisz bloga, stronę]
   59.11.Z — Działalność związana z produkcją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych [dla youtuberów]
   59.13.Z — Działalność związana z dystrybucją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych
   47.91.Z — Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet [dla właścicieli sklepów internetowych oraz handlujących na Allegro]
   63.11.Z — Przetwarzanie danych; zarządzanie stronami internetowymi (hosting) i podobna działalność.

   Fajny post na ten temat napisała Agnieszka Skupieńska na blogu tosieoplaca.pl: https://tosieoplaca.pl/pkd-wybrac-pracy-internecie/

   Czy będziesz mógł rozliczać się ryczałtem 8,5% przy takiej działalności?

   Moim zadaniem tak — z wiedzy, jaką posiadam, można taką działalność rozliczać ryczałtem 8,5%. Po wpisaniu w wyszukiwarkę powyższych PKD wyskakują też różne interpretacje indywidualne, z których wynika, że można przy takiej działalności rozliczać się ryczałtem 8,5%.

   Jak rozliczyć zarobki z ClixSense?

   Moim zadaniem podstawą do rozliczenia są tutaj wpływy na procesor płatniczy. Czyli księgujesz zarobki z ClixSesne w momencie wpłynięcia na procesor Payooner.

   (więcej o ClixSesne dla początkujących: https://m-zarabianie.com/2013/09/clixsense-zarabianie-ankiety.html

   Zakładanie DG to poważne przedsięwzięcie, więc warto podejść do niego poważnie i zaczerpnąć informacji w jakimś biurze podatkowym, u księgowej (jeśli nie masz pewności, jakie PKD wybrać). Zapłacisz jakieś 100 zł za godzinę konsultacji (a może i mniej), a będziesz miał informacje z pewnego, wiarygodnego źródła. Spisz sobie wszystkie najważniejsza pytania na kartce, żeby o niczym nie zapomnieć (pewnie w godzinie konsultacji się zmieścisz). Ja nie jestem doradcą podatkowym, więc mogę się oczywiście mylić 🙂

   Odpowiedz
 3. gdzie polecac linki na MyLead ?? polecisz cos dla nowych osob jakies serwisy czy cos by te 100-200 zl chociaz dorobic

  Odpowiedz
 4. Ja stawiam na branżę zdrowotną. Zaczynam od zera i sporo czasu zajmie mi stworzenie i wypromowanie serwisu. Dałem sobie rok. Potem przyjdzie czas na analizę działań.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz