Atak hakerski w ClixSense — przekierowanie na stronę dla dorosłych — zmień hasła


Aktualny status problemu (2016-09-07): Problem został rozwiązany.

Co się stało 4 września 2016 z ClixSense?

W wyniku działań hakera, przy próbach uruchomienia ClixSense, przeglądarka przekierowywała na strony dla dorosłych.

Z komentarzy na forach internetowych (polskich i angielskojęzycznych) wynikało, że problem dotyczył większości użytkowników. Piątego września haker zaatakował ponownie i pozmieniał między innymi nazwy użytkowników.

Czy problem został rozwiązany?

Tak, na chwilę obecną wszystko wróciło już na swoje miejsce, admin pracował dzień i noc, żeby rozwiązać problem. Atak został też zgłoszony odpowiednim służbom.

Niestety nawet dobre zabezpieczenia stron (takich jak ClixSense) mogą zostać złamane przez złośliwych i upartych hakerów.

REKLAMA

Atak hakerski w ClixSense: Czy zmieniać hasła? Co należy sprawdzić po takim ataku?

Tak, po ataku hakerskim należy zmienić swoje hasło w ClixSense oraz na procesorze płatniczym PayPal.

Jeśli w innych programach, czy też procesorach płatniczych, skrzynkach pocztowych, używasz takiego samego hasła (jakie miałeś w ClixSense), to tam też jak najbardziej warto zmienić hasła na nowe.

Dobrze też do każdej strony internetowej stosować inne hasło do logowania — zabezpiecza to przed skutkami ewentualnego wycieku danych.

Jeśli używasz takiego samego hasła do wszystkich programów, to haker może próbować zalogować się na nie, używając hasła, które zdobył. Nie ułatwiaj takim nieuczciwym osobom życia i używaj różnych haseł.

Nowe, tymczasowe hasła do logowania w ClixSense admin wysłał dzisiaj (2016-09-07) automatycznie, na skrzynki pocztowe wszystkich użytkowników programu.

REKLAMA

Po zalogowaniu się na stronie ClixSense możesz ustawić później własne hasło, w zakładce: Profile and Settings.  Jeśli nie otrzymałeś maila z nowym hasłem, to sprawdź, czy nie trafił on omyłkowo do folderu ze spamem.

Jeśli nie dotarł do Ciebie wcale mail z nowym hasłem, to możesz użyć opcji do odzyskiwania hasła podczas logowania. Ostatecznie możesz skontaktować się z obsługą programu poprzez mail: info@clixsense.com

 Warto też przeskanować komputer programem antywirusowym oraz wyczyścić przeglądarkę (pamięć podręczną przeglądarki i pliki cookie). Przeglądarkę możesz wyczyścić na przykład programem CCleaner.

ClixSense — atak hakerski — przekierowanie na stronę dla dorosłych — zmień hasła

Oficjalna informacja od właściciela ClixSense z 04-09-2016:

Właściciel ClixSense zamieścił na forum EmoneySpace.com oficjalną informację dotyczącą zaistniałej sytuacji:

„Hello Everyone, first let me apologize for the issues today. Over the last several weeks we have been the target of a hacker who I believe first created the bot csadviewer and then moved on to submitting ads that when a viewer opened an attachment that popped up they got infected and their PC was compromised. Today, this hacker changed our DNS to a wonderful gay porn site. They removed our websites and email and of course with it being Sunday its hard to get any support. My phone has been ringing off the hook and my email blowing up. Please do not call or write in. We’re definitely aware of this problem.
PLEASE NOTE!!!!!

REKLAMA

The ClixSense servers were not hacked and all of our servers are still intact and your account information was not effected. As I said above, its a DNS hack. It may take a bit for the site to come back online due to propagation but it will be back as soon as possible. I have a close friend who works with the FBI Cyber Crimes who I will reach out to later today and let them know as we’re going to open an investigation on this.

Again, I am sorry this happened and it’s certainly not the way I planned to start my Sunday.

Thanks
Jim Grago
ClixSense.com”

Czyli właściciel przeprasza za zaistniałą sytuację.  Twierdzi, że w ciągu ostatnich kilku tygodni ClixSense było celem ataków hakerów.

Dzisiaj hakerzy zmienili DNS, w wyniku czego następuje przekierowanie na strony dla dorosłych. W niedzielę będzie trudno to wszystko naprawić, jego telefon dzwoni nieustannie, a skrzynka mailowa została zasypana pytaniami. Prosi, żeby nie dzwonić i nie pisać, ponieważ jest świadomy problemu.

Właściciel podkreśla, że serwery ClixSense nie zostały zhakowane i w dalszym ciągu są w stanie nienaruszonym, podobnie jak nasze dane (zmieniono tylko DNS).

Strona będzie ponownie gotowa do użytku najszybciej jak to możliwe.

Autor wpisu:
m-Zarabianie
Ostatnia aktualizacja wpisu: 2024-01-02.

Przeczytaj więcej,  jak zarabiać w ClixSense (obecnie ySense).

Najlepiej płatne ankiety — zobacz, gdzie płacą najwięcej.

Kategorie postów:

Angielskojęzyczne (18) Banki (13) Blogowanie (23) Cytaty (3) Dobre programy (43) Najlepsze programy (3) Nowe i Testowane (3) Pod znakiem zapytania (9) Polskojęzyczne strony (42) Procesory płatności (5) Programy partnerskie (17) Płatne ankiety (67) Płatne maile (15) Płatne reklamy (23) Recenzje programów (46) SCAM — nie polecam (12) Wpisy gościnne (42) ySense: posty i artykuły (11) Zarabianie (148)

Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.
Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.

6 komentarzy do “Atak hakerski w ClixSense — przekierowanie na stronę dla dorosłych — zmień hasła”

 1. Czesc.A czy masz moze pomysł jak odzyskac utracone hasło.Nie pamietam ani hasła ani odpowiedzi na pytanie pomocnicze:-(

  Odpowiedz
  • Witaj, do odzyskiwania utraconego, zapomnianego hasła w ClixSense służy link w panelu logowania, tak jak widać na obrazku: Jak odzyskać hasło <<.

   Bezpośredni link do odzyskiwania hasła <<– .

   Wystarczy podać adres e-mail lub swoją nazwę użytkownika (login).

   Następnie pojawia się pytanie pomocnicze (sekretne pytanie – takie jak ustaliłeś sobie na swoim profilu ClixSense).

   Widzę, że do tego etapu już doszedłeś, ale skoro nie pamiętasz odpowiedzi na pytanie zabezpieczające, to faktycznie jest problem.

   Próbowałeś pisać do działu obsługi? Jeśli nie, to napisz i zapytaj, co zrobić w takim wypadku: Support link <<– .

   Podczas pisania do działu obsługi podaj koniecznie adres e-mail taki sam jaki używasz w ClixSense.

   Napisz, że nie pamiętasz odpowiedzi na sekretne pytania "secret question", i zapytaj jak odzyskać dostęp do swojego konta (podaj nick i adres mailowy, pisz oczywiście po angielsku).

   Odpowiedz
 2. Dzi eki za podpowiedzi i porady.Udało mi sie wyslac info. do adminow.Myslalem ze musze byc zalogowany zeby wysłac wiadomosc przez ten formulaz.Jeszcze raz dzikei i czekam na rezultat.Dam znac jak sie potoczyly wypadki dalej.

  Odpowiedz
  • Ok, napisz później, czy udało się odzyskać konto, tez jestem ciekawy, jak to support rozwiąże.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz