Neobux — zarabianie na oglądaniu reklam, opinie, opis, wady

Najnowsza aktualizacja recenzji: 2023-09-16.

Krótkie podsumowanie:

 • Program w dalszym ciągu płaci za oglądanie reklam i wypełnianie ankiet.
 • Na końcu recenzji umieściłem własny dowód wypłaty (z września 2023).
 • Istnieje i płaci od 2008 roku, czyli już 15 lat.

# 1. NeoBux — co to jest i czy naprawdę płaci? (moja recenzja):


Uwaga — ostrzeżenie:

➤ Nie polecam wpłacać pieniędzy do takich programów. Odradzam korzystać z wypożyczania tzw. poleconych RR NeoBux, ponieważ takie funkcje w programach typu Bux są często oszustwem. 

➤ Na blogu m-Zarabianie zajmujemy się tylko bezinwestycyjną częścią NeoBuxa (płatnym oglądaniem reklam, płatnymi ankietami, zadaniami itp.) oraz monitorowaniem wypłacalności.

NeoBux to jeden z najstarszych i najpopularniejszych programów typu PTC/BUX (oglądanie reklam, zarabianie przez Internet).

Strona istnieje i bezproblemowo wypłaca od 2008 roku
— to rzadko spotykane wśród takich programów.
NeoBux — płaci systematycznie, w trybie instant (błyskawicznie) od 2008 roku. Kliknij obrazek i przejdź na oficjalną stronę programu.Przejdź na oficjalną stronę NeoBuxa, lub przeczytaj moją recenzję, aby poznać wady i zalety.

Uwaga: Niektóre z linków w tym artykule, to linki partnerskie. Jeśli zapiszesz się do opisywanej usługi (poprzez link z artykułu), to otrzymam prowizję. Przeczytaj więcej.

Wypłaty realizowane są na procesory płatności Tipalti (PayPal, Przelew bankowy SEPA itp.), Skrill, Neteller, AirTM.

NeoBux dostępny jest w języku angielskim, portugalskim, hiszpańskim, greckim, indonezyjskim, fińskim, szwedzkim, niemieckim oraz francuskim.


# 2. NeoBux — przydatne informacje:

 • Oficjalny adres strony: www.neobux.com
 • Metody zarabiania: Płatne oglądanie reklam, płatne ankiety, oferty, zadania, gry online; program partnerski (czyli zapraszanie poleconych bezpośrednich DR); wypożyczanie poleconych RR.
 • Czy NeoBux płaci? Tak, aktualny status programu (2023-09-05): PŁACI, dział na blogu: „Pod znakiem zapytania”. Na końcu recenzji zamieściłem własny dowód wypłaty. (NeoBux płaci bezproblemowo od 2008 roku, ale nie spełnia wymogów listy „Dobre programy” lub „Najlepsze programy”, ze względu na to, że wypożycza poleconych RR).
 • Język strony: Angielski, portugalski, hiszpański, grecki, indonezyjski, fiński, szwedzki, niemiecki oraz francuski. Język strony wybierzesz w górnym, prawym rogu strony Neobuxa.
 • Czy uczestnictwo jest darmowe? Tak, uczestnictwo w programie jest darmowe, nie zobowiązuje do żadnych zakupów i w każdej chwili możesz z niego zrezygnować.
 • Poziom trudności: łatwy.
 • Potencjał zarobkowy: niski (to tylko dodatkowa forma niewielkiego zarobku).
 • Akceptacja użytkowników, warunki uczestnictwa (Kto może się zarejestrować?):

  Neobux to program międzynarodowy, akceptuje użytkowników z każdego kraju. Możesz mieć tylko jedno konto w serwisie. Każda próba stworzenia więcej niż jednego konta doprowadzi do zawieszenia wszystkich powiązanych kont.

 • Właściciel strony: „Fernando” z Portugalii (admin). Dane firmy: NeoDev, Lda. · R. Eng. Ferreira Dias, 924 – E10 · 4100-246 Porto · Portugal. Wikipedia o NeoBux: https://hu.wikipedia.org/wiki/Neobux
 • Data uruchomienia strony: 2008 rok.
 • Ogólna liczba użytkowników: (stan z kwietnia 2023): Brak takich informacji na stronie NeoBux.
 • Minimum wypłaty:
  • od $ 2 USD (Skrill, Neteller, AirTM) — w przypadku pierwszej wypłaty. Minimum każdej kolejnej wypłaty jest o 1 dolar większe (aż do osiągnięcia 10 dolarów. Po osiągnięciu 10 $ minimum już się nie zwiększa i pozostaje na stałym poziomie 10 $).
  • od $ 10 USD wypłaty na Tipalti (PayPal, Przelew bankowy SEPA itp.).

Wypłata w NeoBux:

 • Metody wypłat: Pieniądze wypłacisz na procesory Tipalti (PayPal, Przelew bankowy SEPA itp.), Skrill, Neteller, AirTM.
 • Czas oczekiwania na wypłatę:
  • Wypłaty na Tipalti (PayPal, Przelew bankowy SEPA itp.) realizowane są w ciągu kilku dni.
  • Natomiast wypłaty poprzez Skrill, Neteller, AirTM wypłacane są w trybie instant (błyskawicznie), czyli zlecona kwota pojawia się na procesorze płatności w kilka minut od zlecenia wypłaty. Zobacz jak wypłacić pieniądze z Neobux’a <<–
 • Skrypt strony: autorski.

# 3. Jak zarabiać przez Internet w NeoBux?

Po wejściu na stronę NeoBux’a i zalogowaniu się znajdziesz zakładki, oferujące następujące metody zarabiania Online:

3.1. View Advertisements:

„View Advertisements”, czyli płatne oglądanie reklam (zakładka w górnym panelu strony):

 • Wartość reklam: od $ 0,001 USD do $ 0,015 USD (za obejrzenie reklamy). Na koncie Standard najwięcej jest reklam o wartości $ 0,001 USD. Na koncie Golden jest codziennie 9 dodatkowych reklam o wartości $ 0,01 USD — ale nie warto kupować konta Golden dla samych reklam (nie zwróci się).
 • Liczba reklam dziennie: 15 + (warto zainstalować sobie AdAlert, czyli dodatek do przeglądarki, na bieżąco informujący o nowych reklamach. Dociera wtedy trochę więcej reklam niż w przypadku logowania się na stronę Neobux raz dziennie).
 • Pomarańczowe reklamy: Pamiętaj, że aby otrzymać prowizję od poleconych, musisz codziennie odwiedzić pomarańczowe reklamy.
 • Blokery reklam: Przed oglądaniem reklam, upewnij się, czy nie masz włączonego jakiegoś blokera reklam, typu Ablock Plus itp. Jeśli masz, to wyłącz go.
 • Zobacz jak zarabiać na oglądaniu płatnych reklam w NeoBux <<–
Neo Bux, „View Advertisements”, czyli płatne oglądanie reklam.

3.2. Mini Jobs:

„Mini Jobs” to popularne „taski”, czyli zadania od zewnętrznych firm, znane choćby z programu ySense. Za ich wykonanie otrzymasz najczęściej od kilku do kilkunastu centów.

NeoBux, „Mini Jobs” to popularne „taski”.

3.3. Surveys, czyli płatne ankiety w NeoBuxie:

„Surveys” jest to zakładka z płatnymi ankietami. Część ankiet dostępna jest dla Polaków w języku polskim (podobnie jak w ySense).

NeoBux, „Surveys” jest to zakładka z płatnymi ankietami.

3.4. Games:

„Games” to zakładka z grami online, czyli zarabianie polega na graniu w gry. Za granie otrzymasz niewielkie wynagrodzenie.

Ze względu na czasochłonność, to moim zdaniem tylko dodatkowa opcja, dla miłośników grania w gierki. Przy okazji grania w gry, zarobisz kilka dodatkowych centów — maksymalnie do $ 0,25 USD dziennie:

 • Wynagrodzenie za granie w gry: Nagroda za jedną sesję gry wynosi $ 0,001 USD.
 • Czas gry: Minimalny czas gry musi wynosić 2 minuty. Możesz grać krócej, ale wtedy nie otrzymasz wynagrodzenia.
 • Maksymalna liczba sesji: Wykonasz maksymalnie 250 sesji gry w ciągu 24 godzin. Masz prawo grać dłużej, ale po przekroczeniu wspomnianego limitu nie otrzymasz już wynagrodzenia za gry w danym dniu. Czyli dziennie z gier da się „wycisnąć” tylko $ 0,25 USD.
 • Doliczanie wynagrodzenia: Aby otrzymać wynagrodzenie, musisz ukończyć grę, wygrywając ją lub przegrywając i naciskająć przycisk „Continue” lub „Submit Score”. Nagrody dodawane są natychmiastowo do salda głównego.
 • Gry wieloosobowe: Grając w gry wieloosobowe, musisz wygrać i nacisnąć „I’m Ready Now!”, aby otrzymać kredyt.
 • Reguły i limity mogą podlegać zmianom — kwota nagrody za granie w gry może się czasami zmienić.
NeoBux, gry, zarabianie na grach.

3.5. Offers:

„Offers” to zakładka z płatnymi ofertami. Wynagrodzenie za oferty naliczane jest w postaci NeoCoins.

Po zgromadzeniu 5000 NeoCoins (na koncie Golden od 2500) pojawi się przycisk, dzięki któremu zgromadzone NeoCoins wymienisz na dolary. Czytaj dokładnie instrukcje ofert.

Przeczytaj, co to jest NeoCoins? Co to jest NeoPoints? Często zadawane pytania <<–


3.6. Program partnerski NeoBux:

Otrzymasz automatycznie naliczaną prowizję od zarobków osób, które zaprosisz do programu (czyli Twoich poleconych), przy czym te osoby nic na tym nie tracą.

Zaproszone osoby muszą przystąpić do programu poprzez Twój unikalny link lub baner referencyjny. Dostęp do linków i banerów referencyjnych otrzymasz po rejestracji w NeoBux.

 • Prowizja za aktywność poleconych: do $ 0,0005 za obejrzenie reklamy, 20% od ofert i zadań, które wykonają Twoi bezpośredni poleceni.
 • Gdzie znajdują się linki i banery referencyjne:  Linki i banery do polecania programu znajdują się na stronie programu, w zakładce „Banners”. Wystarczy je skopiować i wkleić np. na swoim blogu, wysłać znajomym itp. Możliwości jest bardzo wiele. NeoBux udostępnia materiały promocyjne w postaci linków i banerów referencyjnych, a reszta zależy już od Twojego pomysłu na promowanie programu.
 • Czy polecanie NeoBuxa jest obowiązkowe? Nie jest obowiązkowe. Udział w programie partnerskim jest dobrowolny. Nie trzeba polecać, aby zarabiać w NeoBux.

Przeczytaj także, jak możesz zdobywać poleconych.

REKLAMA

3.7. Wypożyczanie poleconych RR:

NeoBux udostępnia również zarabianie na wypożyczaniu poleconych RR (zakładka „Referrals”).

Czy warto wypożyczać poleconych RR w NeoBux?

Opinie są podzielone. Jedni uważają, że im się to opłaca, a inni, że całkowicie nie warto wypożyczać poleconych RR, że to strata pieniędzy i oszustwo, więc sprawa jest dyskusyjna.

Moim zdaniem na koncie Standard (bezpłatnym) nie warto korzystać z tej opcji.

Na kontach Golden i wyższych też jest to na granicy opłacalności i potrzeba bardzo dużo czasu, aby inwestycja się zwróciła i zaczęła na siebie zarabiać. Więc NIE warto.


# 4. Ocena, zalety i wady NeoBux’a oraz inne uwagi:

⊕ Plusy, co mi się podoba w NeoBux?

 1. Wypłacalność, stabilność, długoterminowość: Neobux wypłaca bezproblemowo od 2008 roku, dowody wypłat znajdziesz w Internecie. Tyle lat na rynku PTC, to świetne osiągnięcie. Większość nowych stron tego typu upada w ciągu kilku miesięcy od rozpoczęcia działalności, a często jeszcze szybciej. NeoBux płaci natomiast bezproblemowo już 15 lat.
 2. Błyskawiczne wypłaty: Do największych plusów należy zaliczyć przede wszystkim szybkość wypłacania pieniędzy. Wypłaty w NeoBux realizowane są w trybie natychmiastowym (instant). Pieniądze pojawiają się na procesorze płatności w kilka minut od zlecenia wypłaty.
 3. Dostępność: NeoBux akceptuje użytkowników z każdego kraju, każdy może dołączyć i zarabiać.
 4. Brak opłat: Uczestnictwo jest bezpłatne, strona nie wymaga żadnych wpłat, „inwestycji” czy zakupów.
 5. Opinie: W większości program cieszy się dobrymi opiniami wśród użytkowników programów typu Paid to Click.
 6. Minimum do wypłaty: Niskie minimum pierwszej wypłaty (2 $).
 7. Forum: Strona posiada forum (jest także polski dział), na którym dowiesz się wielu istotnych rzeczy na temat programu, obejrzysz dowody wypłat, porozmawiasz z innymi użytkownikami oraz obsługą programu.

⊖ Minusy, co mi się nie podoba w NeoBux?

 1. Powolne zarabianie bez poleconych: Jak w każdym programie Paid to Click, żeby zarabiać w miarę szybko, należy zapraszać nowych użytkowników (zbierać poleconych). Zapraszanie poleconych nie jest obowiązkowe, ale zwiększa zarobki i skraca czas do osiągnięcia niezbędnego minimum, potrzebnego do wypłaty.
 2. Niskie stawki: Za pojedynczą, obejrzaną reklamę na koncie Standard (bezpłatnym) program płaci najczęściej $ 0,001 USD.Na koncie Golden jest codziennie 9 dodatkowych reklam o wartości $ 0,01 USD — ale nie warto kupować konta Golden dla samych reklam (nie zwróci się).
 3. Niski potencjał zarobkowy: Zarabianie przez Internet w NeoBux nie zastąpi normalnej pracy lub biznesu. To tylko mały, dodatkowy, internetowy zarobek.
 4. Poleceni RR: Wypożyczanie poleconych RR (Rented Referrals) nie jest opłacalne. Wypożyczeni poleceni po pewnym czasie zaczynają być coraz mniej aktywni i nierentowni. Nie warto szczególnie na koncie Standard (bezpłatnym). Lepiej skupić się na poleconych bezpośrednich DR.
 5. Wysokie ceny kont Premium: Konto Golden, kosztuje w tym programie $ 90 USD.
 6. Limity poleconych DR: Na koncie Standard (bezpłatnym) maksymalnie możesz mieć 30 poleconych bezpośrednich DR (Im będziesz dłużej w programie, tym więcej będziesz mógł mieć poleconych DR).

# 5. Jak zarejestrować się w programie Neobux?

<<– Po wejściu na stronę programu odwiedż zakładkę  „Register” — na górze ekranu i wypełnij krótki formularz rejestracyjny (podaj prawidłowy adres mailowy — otrzymasz na niego link aktywacyjny).

Czasami link aktywacyjny trafia do spamu, więc w przypadku długiego oczekiwania warto tam zajrzeć. 

Formularz rejestracyjny wypełnij według wzoru przedstawionego na obrazkach:

NeoBux — rejestracja NeoBux — logowanie
rejestracja
logowanie

Po rejestracji możesz już zacząć zarabiać. Płatne reklamy dostępne są po zalogowaniu się na stronie programu, w zakładce „View Advertisements” (zakładka w górnym panelu strony).

Warto zainstalować sobie AdAlert, czyli dodatek do przeglądarki, który na bieżąco informuje o nowych reklamach. Dotrze wtedy więcej reklam niż w przypadku logowania się na stronę Neobux raz dziennie.

Uwaga, w recenzji są wykorzystane moje linki polecające. Jeśli zdecydujesz się zapisać do NeoBux (poprzez jakiś link z tej recenzji), to zostaniesz moim poleconym — a ja otrzymam prowizje.

REKLAMA

Nie stanowi to dla Ciebie żadnych kosztów, nie ma też wpływu na rzetelność przedstawianych informacji, ale za to pomaga utrzymać i rozwijać blog m-Zarabianie.

Zapis z linku polecającego (reflinku) jest też podziękowaniem za mój wkład i pracę poświęconą na napisanie tej recenzji. Oczywiście, jeśli nie chcesz zapisywać się z mojego reflinku, to zawsze możesz dołączyć z czystego linku: NeoBux.com


# 6. Czy NeoBux płaci? Podsumowanie i najnowsze uwagi (2023):

Czy NeoBux płaci?

Tak, Neobux jest wypłacalny, poniżej umieściłem własny dowód wypłaty. Płaci bezproblemowo od 2008 roku, czyli już od 15 lat.

Czy zarabianie w NeoBux, to sposób na łatwe i szybkie pieniądze?

Niestety nie. Zarabianie w Neobux jest powolne i nie zastąpi normalnej pracy lub biznesu. To tylko mały, dodatkowy, internetowy zarobek.

Za co Neobux jest chwalony i krytykowany w Internecie?

NeoBux chwalony jest w Internecie za szybkie i terminowe wypłaty, za stabilność i utrzymywanie się na trudnym rynku programów PTC od 2008 roku.

Równie często jest krytykowany — za nieopłacalny system wypożyczania poleconych RR.

Żeby zarabiać, a nie tracić na wypożyczaniu poleconych RR, trzeba mieć szczegółową wiedzę typu: Na jak długo przedłużać wypożyczonych poleconych RR. Kiedy i w jakich liczbach ich wymieniać — na podstawie AVG, czy na podstawie liczby dni od ostatniej aktywności. Kiedy przejść na wyższe konto premium itp.

Bez tej wiedzy najczęściej się traci na wypożyczaniu poleconych RR. Ale nawet mając taką wiedzę i przyjmując odpowiednią strategię i tak zarabianie na wypożyczaniu RR nie przynosi szybkich korzyści i zwrotów. I stąd tak wiele negatywnych opinii.

NeoBux jednak nie gwarantuje i nie zapewnia, że ta opcja zarabiania (wypożyczanie poleconych RR) przyniesie pewny zysk.

Warto więc unikać wypożyczania poleconych RR (ta opcja nie daje żadnej gwarancji zysku i lepiej wypożyczanie poleconych RR sobie odpuścić.).


# 7. Neobux — mój dowód wypłaty 2023:

Dowód wypłaty: Informacje o wypłatach:
05-09-2023 dowód wypłaty NeoBux 17,26 $ na PayPal.
Data zlecenia wypłaty: 2023-09-02.
Data wpłynięcia na konto: 2023-09-05.
Czas oczekiwania na wypłatę: 3 dni.
NeoBux, dowód wypłaty 2023. 28,49 $ na PayPal.
Data zlecenia wypłaty: 2023-03-03.
Data wpłynięcia na konto: 2023-03-06.
Czas oczekiwania na wypłatę: 3 dni.
neobux-wyplata 70,01 $ na PayPal.
Data zlecenia wypłaty: 2021-07-03.
Data wpłynięcia na konto: 2021-07-06.
Czas oczekiwania na wypłatę: 3 dni.

Autor wpisu: m-Zarabianie.
Źródło informacji: Własne doświadczenie, oficjalna strona NeoBux (statystyki, warunki uczestnictwa itp.).
Ostatnia aktualizacja wpisu: 2023-09-16.
Kopiowanie treści bloga zabronione.


Przeczytaj także:

Popularne posty: Lista 10 najpopularniejszych postów na blogu.

Sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe..
Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.

63 komentarze

 1. Anonimowy 2014-06-24
 2. Mielno 2014-12-28
 3. m-Zarabianie 2014-12-31
 4. Anonimowy 2015-02-28
 5. Anonimowy 2015-03-23
  • m-Zarabianie 2015-03-23
 6. Anonimowy 2015-03-23
 7. m-Zarabianie 2015-03-23
  • Anonimowy 2015-03-25
  • m-Zarabianie 2015-03-25
 8. Unknown 2015-04-04
  • m-Zarabianie 2015-04-05
 9. AleksS 2015-04-24
  • m-Zarabianie 2015-04-24
 10. AleksS 2015-04-24
  • m-Zarabianie 2015-04-24
 11. djnygas 2015-06-30
  • m-Zarabianie 2015-07-01
 12. Anonimowy 2015-07-21
  • m-Zarabianie 2015-07-22
 13. amo 2016-01-22
  • m-Zarabianie 2016-01-22
 14. amo 2016-01-22
  • m-Zarabianie 2016-01-23
 15. Kacper Jankowski 2016-01-25
  • m-Zarabianie 2016-01-25
 16. Unknown 2016-01-29
  • m-Zarabianie 2016-01-30
  • m-Zarabianie 2016-02-18
 17. Anonimowy 2016-02-01
  • m-Zarabianie 2016-02-01
 18. Anonimowy 2016-02-02
  • m-Zarabianie 2016-02-02
 19. Anonimowy 2016-12-28
  • m-Zarabianie 2017-01-06
 20. Anonimowy 2016-12-30
  • m-Zarabianie 2017-01-02
 21. Anonimowy 2017-01-03
  • m-Zarabianie 2017-01-06
 22. Anonimowy 2017-03-15
  • m-Zarabianie 2017-03-15
 23. Frostweb 2017-03-17
 24. Anonimowy 2017-03-21
  • m-Zarabianie 2017-03-22
 25. Anonimowy 2017-05-15
  • m-Zarabianie 2017-05-16
 26. Anonimowy 2017-05-23
  • m-Zarabianie 2017-05-25
 27. Anonimowy 2017-06-08
  • m-Zarabianie 2017-06-08
   • Anonimowy 2017-06-10
   • Anonimowy 2017-06-10
    • m-Zarabianie 2017-06-11
 28. Marek 2017-07-07
 29. Sławomir Dietrich 2017-07-21
 30. Owl 2017-07-21
 31. Liga Zarabiania 2018-07-18
 32. Anonimowy 2018-07-21
 33. Anonimowy 2018-07-27
  • m-Zarabianie 2018-07-31
 34. www.xmc.pl 2022-04-22
 35. Zarabianie@ 2023-04-24
  • m-Zarabianie 2023-04-25

Dodaj komentarz