Dlaczego warto wybrać pracę zdalną?

Praca zdalna wymaga dostępu do komputera z internetem i… to właściwie tyle. Można ją wykonywać z domu lub dowolnie wybranego miejsca. Pozwala na swobodne planowanie czasu, przy tym nie ogranicza możliwości zarobkowych. Warto postawić na pracę zdalną, jeśli tylko jest to możliwe.

Praca zdalna: Dlaczego warto wybrać pracę zdalną?
Dlaczego warto wybrać pracę zdalną?

Czy praca zdalna daje wolność?

Gros osób na pewno uzna, że tak. Praca zdalna nie musi bowiem oznaczać wykonywania swoich obowiązków w domowym zaciszu. Wielu pracowników decyduje się na takie rozwiązanie właśnie dlatego, że chce podróżować przez cały rok, a nie tylko w krótkim okienku urlopowym. W tym wypadku praca zdalna jest najlepszą odpowiedzią na pytanie o to, jak połączyć pracę z podróżą. Dostęp do internetu stał się tak powszechny, że doprawdy niewiele jest na Ziemi miejsc, z których nie da się pracować zdalnie.

GoWork.pl

W jakich godzinach pracuje się zdalnie?

W większości przypadków w takich, w jakich się chce. Niewielu pracodawców oczekuje świadczenia pracy w godzinach biurowych. Na ogół każdy sam sobie ustala, kiedy chce pracować, oczywiście z zachowaniem wymaganych przez pracodawcę terminów. Dzięki takiej elastyczności można planować czas wolny w zależności od pogody, dostępnych środków transportu itp. Cyfrowi nomadzi pracują, skąd się da – z lotnisk, kawiarni, pociągów, hoteli, ale i kempingów. Bywa, że można spotkać ich na plaży.

REKLAMA

Jak praca zdalna wpływa na życie rodzinne?

Już sam fakt, że niewychodzenie z domu pozwala oszczędzić czas na dojazdach, przekłada się pozytywnie na życie rodzinne. Mniej czasu poza domem, to więcej na wspólne aktywności z partnerem lub dziećmi. Oczywiście praca zdalna nie oznacza, że można ją w dowolnym momencie przerwać, czasem trzeba dać jej pierwszeństwo, jednak w ostatecznym rozrachunku osoby pracujące zdalnie mają lepiej poukładane życie rodzinne i znajdują na nie więcej czasu.

Czy praca zdalna jest dla introwertyków?

Tak. Z całą pewnością. To grupa osób, która zdecydowanie lepiej czuje się we własnym towarzystwie, a praca w samotności w ich przypadku jest efektywniejsza. Wyjście poza strefę komfortu, jaką są ściany własnego mieszkania, może skutkować niepotrzebnym stresem. Takie osoby, w biurze postrzegane jako powolne i nieporadne, mają świetne wyniki w pracy solo. Świetnie sprawdzają się jako wolni strzelcy.


  • Autor wpisu „Dlaczego warto wybrać pracę zdalną?”: Post gościnny opracowany przez stronę: GoWork.pl
  • Ostatnia aktualizacja artykułu: 2023-10-06.
  • Kopiowanie treści blogu zabronione.

Zobacz także:

Kategorie postów:

Angielskojęzyczne (18) Banki (13) Blogowanie (23) Cytaty (3) Dobre programy (43) Najlepsze programy (3) Nowe i Testowane (3) Pod znakiem zapytania (9) Polskojęzyczne strony (42) Procesory płatności (5) Programy partnerskie (17) Płatne ankiety (67) Płatne maile (15) Płatne reklamy (23) Recenzje programów (46) SCAM — nie polecam (12) Wpisy gościnne (42) ySense: posty i artykuły (11) Zarabianie (148)

Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.
Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.

Dodaj komentarz