.NET Developer — kto to jest i jakie są jego obowiązki?

.NET Framework to inaczej samo .NET. Jest to środowisko typu open source, które zostało opracowane i jest rozwijane przez Microsoft. .NET to technologia niebędąca związana z konkretnym językiem programowania. Programy mogą być napisane np. w C#, C++ lub J#.2

NET Developer — kto to jest i jakie są jego obowiązki?
.NET Developer — kto to jest

Czym dokładnie jest framework. NET?

.NET został opracowany przez firmę Microsoft. Jest to platforma programowa, która obejmuje różne języki kodowania, edytory i biblioteki. W ramach .NET można budować wiele aplikacji webowych, mobilnych, gier czy nawet rozwiązań chmurowych. 

.NET jest platformą programistyczną, dzięki której można tworzyć różne aplikacje pod systemy Windows i inne od niego pochodzące. Stanowczo zmniejsza ona koszty operacyjne i oszczędza czas rozwoju. Co więcej, warto wspomnieć, że biblioteka .NET to bezpieczne miejsce, które zapewnia łatwe wdrożenie.

Awareson.

Na czym polega praca .NET Developera?

.NET Developer posiada niejednoznaczne obowiązki — wszystko zależy od opracowanego projektu. Środowisko .NET daje możliwość tworzenia aplikacji na różne platformy — webowe, Azure bądź mobilne. Osoby, które pracują na tym stanowisku, mogą tworzyć klasyczne aplikacje desktopowe, przy wykorzystaniu platformy Windows. Programiści .NET mogą tworzyć proste narzędzia konsolowe, a nawet gry na silnikach Unity.

Chcę zostać specjalistą .NET — jakie umiejętności muszę posiadać?

.NET Developer — jeżeli chodzi o język programowania — posiada bardzo bogaty wybór. W zależności od potrzeb najczęściej wykorzystuje się J#, C#, C++, Python bądź Visual Basic. Istotna jest również umiejętność posługiwania się narzędziami, takimi jak JetBrains czy Pakiet Visual Studio.

Oczywiście, oprócz umiejętności twardych niezwykle ważne są umiejętności miękkie. Najważniejsze z nich to biegła znajomość języka angielskiego, umiejętność rozwiązywania konfliktów, działania pod presją, komunikowania się z innymi czy rozwiązywanie konfliktów. Tak ja w każdej pracy, ceniona jest również otwartość na poszerzanie swojej wiedzy i zdobywanie kolejnych umiejętności.

Czy warto być .NET Developerem?

Stanowisko .NET Developera jest skierowane głównie dla tych, którzy chcą się rozwijać w kierunku Fullstack bądź backendowym. Jest to przyjazny framework, nieposiadający większych dylematów technicznych, dlatego jest dużo chętnych Juniorów.

Całą wiedzę backendową można posiąść samemu, bez konieczności ukończenia określonego kierunku na studiach. .NET to rozbudowana społeczność, oraz mnóstwo rozwiązań, ponieważ jest to technologia, która stale się rozwija. 

Warto również wspomnieć, że bardzo dużo Juniorów decyduje się na stanowiska Frontend Developerów — oznacza to, że wybranie technologii .NET zwiększa szansę na dostanie wymarzonej pracy i wejścia do świata IT.

Czy zostając .NET Developerem, mam szansę na pracę?

Jak najbardziej! Na rynku pracy jest wiele ofert na to stanowisko. Co więcej, pracodawcy zachęcają swoich przyszłych pracowników różnymi benefitami, do których najczęściej należy wysokie wynagrodzenie, stała długość kontraktu czy rekrutacja online.

Programista .NET, w zależności od umowy, średnio zarabia:

  • Junior – 6-9 tysięcy złotych,
  • Mid – 16-22 tysiące złotych,
  • Senior – 14-20 tysięcy złotych.

Wynagrodzenie zależy oczywiście od posiadanych umiejętności i doświadczenia w branży.

Źródło: Awareson


  • Autor artykułu „.NET Developer — kto to jest i jakie są jego obowiązki?”: Artykuł gościnny opracowany przez stronę partnerską.
  • Ostatnia aktualizacja artykułu: 2023-10-06.
  • Kopiowanie treści blogu zabronione.

Przeczytaj także:

Jak udostępnić programistom tymczasowy dostęp do WordPressa.

Kategorie postów:

Angielskojęzyczne (18) Banki (13) Baza wiedzy o płatnych ankietach (12) Blogowanie (23) Cytaty (3) Dobre programy (44) Najlepsze programy (3) Nowe i Testowane (3) Pod znakiem zapytania (9) Polskojęzyczne strony (42) Procesory płatności (5) Programy partnerskie (17) Płatne ankiety (68) Płatne maile (15) Płatne reklamy (23) Recenzje programów (46) SCAM — nie polecam (12) Wpisy gościnne (42) ySense: posty i artykuły (11) Zarabianie (149)

Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.
Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.

Dodaj komentarz