Najlepszy hosting dla WordPressa: na co uważać?

Odkryj tajniki wyboru najlepszego hostingu współdzielonego dla WordPressa, aby zapewnić swojej stronie niezawodność, szybkość i bezpieczeństwo. W artykule przedstawiamy kluczowe kryteria wyboru, aby pomóc Ci w podjęciu świadomej decyzji.

Najlepszy hosting dla WordPressa: na co uważać?
Najlepszy hosting dla WordPressa 2023: na co uważać?

Hosting współdzielony jest popularnym rozwiązaniem dla użytkowników WordPressa ze względu na przystępne ceny, łatwość zarządzania i możliwość skalowania zasobów. Oferuje on również szeroką gamę funkcji, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania strony internetowej opartej na WordPressie.

TopHosting.pl

Najlepszy hosting dla WordPressa — spis treści:

 1. Dlaczego WordPress?
 2. Kryteria wyboru najlepszego hostingu dla WordPressa.
  • Backupy danych.
  • Dostęp do WP-CLI i SSH.
  • Limity procesów PHP.
  • Wsparcie dla HTTP/3 i najnowszej wersji PHP.
  • Współpraca z najnowszą wersją PHP.
  • Minimalna częstotliwość taktowania CPU.
  • Minimalna ilość pamięci RAM.
 3. Porównanie dostawców hostingu dla WordPressa.
 4. Podsumowanie i rekomendacje.
 5. Porady dotyczące zarządzania hostingiem dla WordPressa.
  • Optymalizacja wydajności strony.
  • Bezpieczeństwo na poziomie hostingu.
  • Regularne monitorowanie zasobów serwera.

1. Dlaczego WordPress?

WordPress to jedna z najpopularniejszych platform do tworzenia stron internetowych, która zdobyła uznanie na całym świecie. Przyczyn tego fenomenu jest wiele.

Po pierwsze, WordPress jest łatwy w obsłudze, nawet dla osób nieposiadających technicznych umiejętności. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi zarządzania, użytkownicy mogą szybko tworzyć i modyfikować zawartość swoich stron.

Po drugie, WordPress jest niezwykle elastyczny, dzięki bogactwu dostępnych motywów i wtyczek. Umożliwiają one dostosowanie wyglądu i funkcjonalności strony do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Po trzecie, WordPress jest systemem open-source, co oznacza, że jest stale rozwijany przez społeczność programistów na całym świecie. Oferuje to ciągłe aktualizacje, zwiększone bezpieczeństwo oraz wsparcie w przypadku problemów.

Wreszcie, WordPress jest zoptymalizowany pod kątem SEO, co pozwala na lepszą widoczność stron w wynikach wyszukiwania. Wszystkie te czynniki sprawiają, że WordPress jest idealnym wyborem dla zarówno początkujących, jak i doświadczonych twórców stron internetowych.

Wróć do spisu treści.


2. Kryteria wyboru najlepszego hostingu dla WordPressa

Backupy danych

Jednym z kluczowych aspektów wyboru hostingu dla WordPressa jest regularność tworzenia kopii zapasowych. Powinny one być wykonywane co najmniej co 24 godziny, aby zapewnić ochronę przed utratą danych i możliwość szybkiego przywrócenia strony w razie awarii.

Długość przechowywania kopii zapasowych jest kolejnym istotnym elementem. Im dłużej przechowywane są backupy, tym większa szansa na odzyskanie danych w przypadku uszkodzenia lub utraty plików.

Dostęp do WP-CLI i SSH

WP-CLI to narzędzie konsolowe umożliwiające zarządzanie stroną WordPress z poziomu wiersza poleceń. Ułatwia ono wykonywanie wielu zadań administracyjnych, takich jak aktualizacje, zarządzanie motywami czy wtyczkami.

Dostęp do SSH (Secure Shell) umożliwia zdalne zarządzanie serwerem i wykonywanie poleceń na nim. Jest to szczególnie przydatne dla zaawansowanych użytkowników, którzy potrzebują większej kontroli nad swoją stroną internetową.

Limity procesów PHP

Limity procesów PHP mają bezpośredni wpływ na wydajność strony internetowej. Im więcej procesów PHP jest dostępnych, tym więcej zapytań może być obsłużonych równocześnie.

Minimalna ilość procesów PHP powinna wynosić 10, aby zapewnić płynne działanie strony, zwłaszcza podczas wzmożonego ruchu. Warto jednak zwrócić uwagę na oferty z większą liczbą procesów PHP, gdyż mogą one jeszcze lepiej wpłynąć na wydajność witryny.

Wsparcie dla HTTP/3 i najnowszej wersji PHP

HTTP/3 to najnowsza wersja protokołu HTTP, która oferuje lepszą wydajność i bezpieczeństwo w porównaniu z poprzednimi wersjami. Wsparcie dla tego protokołu przez hosting jest istotne ze względu na szybsze ładowanie stron i lepsze zarządzanie połączeniami.

Wsparcie dla HTTP/3 i najnowszej wersji PHP.
Wsparcie dla HTTP/3 i najnowszej wersji PHP.

Współpraca z najnowszą wersją PHP

Korzystanie z najnowszej wersji PHP wpływa na wydajność, bezpieczeństwo oraz kompatybilność z wtyczkami i motywami WordPressa. Dobry hosting powinien oferować wsparcie dla najnowszej wersji PHP, aby umożliwić optymalizację działania strony internetowej.

Minimalna częstotliwość taktowania CPU

Częstotliwość taktowania CPU wpływa na szybkość przetwarzania danych przez serwer. Minimalna częstotliwość powinna wynosić 1 GHz, aby zagwarantować odpowiednią wydajność strony.

Minimalna ilość pamięci RAM

Ilość minimalnej pamięci RAM (min. 1 GB) jest ważna dla płynnego działania strony internetowej, zwłaszcza podczas wzmożonego ruchu. Pamięć RAM wpływa na szybkość wczytywania stron oraz na zdolność serwera do obsługi większej liczby jednoczesnych użytkowników.

Wróć do spisu treści.


3. Porównanie dostawców hostingu dla WordPressa

Poznaj popularnych dostawców hostingu współdzielonego, którzy spełniają wyżej wymienione kryteria.

Zestawienie dostępnych opcji pozwoli na dokonanie świadomego wyboru najlepszego hostingu dla Twojego projektu. Sprawdź, które z dostępnych ofert spełniają nasze wymagania dotyczące backupów, limitów procesów PHP, wsparcia dla HTTP/3, najnowszej wersji PHP oraz minimalnych zasobów serwera.

Rankingi internetowe znajdziesz np. na:

Porównanie dostawców hostingu dla WordPressa.
Porównanie dostawców hostingu dla WordPressa.

Wróć do spisu treści.


4. Podsumowanie i rekomendacje: Najlepszy hosting dla WordPressa

Podsumowując, podczas wyboru hostingu dla WordPressa należy zwrócić uwagę na:

 • Regularne backupy.
 • Dostęp do WP-CLI i SSH.
 • Limity procesów PHP.
 • Wsparcie dla HTTP/3.
 • Najnowszą wersję PHP oraz minimalne zasoby serwera.

Te czynniki wpływają na wydajność i bezpieczeństwo strony, a także na jej kompatybilność z różnymi wtyczkami i motywami.

Wróć do spisu treści.


5. Porady dotyczące zarządzania hostingiem dla WordPressa

Optymalizacja wydajności strony

Aby maksymalnie wykorzystać możliwości wybranego hostingu, warto zastosować różne techniki optymalizacji strony, takie jak kompresja plików, optymalizacja obrazków czy wykorzystanie systemów buforowania. Dzięki temu strona będzie działać płynniej, a jednocześnie zmniejszy się obciążenie serwera.

Bezpieczeństwo na poziomie hostingu

Zapewnienie bezpieczeństwa strony na poziomie hostingu jest kluczowe dla ochrony danych i zachowania ciągłości działania. Warto zwrócić uwagę na funkcje takie jak ochrona przed atakami DDoS, zabezpieczenia przed malware czy systemy monitorowania dostępności strony.

Regularne monitorowanie zasobów serwera

Monitorowanie zasobów serwera, takich jak zużycie CPU czy pamięci RAM, pozwala na wczesne wykrycie ewentualnych problemów z wydajnością strony oraz na podjęcie odpowiednich kroków, aby je rozwiązać. W przypadku przekroczenia limitów zasobów warto rozważyć przejście na wyższy plan hostingu lub zastosowanie dodatkowych optymalizacji strony.

Zastosowanie powyższych porad i kryteriów wyboru hostingu współdzielonego dla WordPressa pozwoli na świadome podejście do tematu i wybór najlepszego dostawcy usług, który spełni wszystkie oczekiwania. Dobry hosting to podstawa prawidłowego funkcjonowania strony internetowej, dlatego warto poświęcić czas na analizę dostępnych ofert i znalezienie tej, która będzie odpowiadała potrzebom naszego projektu.

Wróć do spisu treści.


 • Autor artykułu „Najlepszy hosting dla WordPressa: na co uważać?”: Artykuł gościnny opracowany przez stronę partnerską.
 • Ostatnia aktualizacja artykułu: 2023-09-04.
 • Kopiowanie treści blogu zabronione.

Przeczytaj także:

Jak zacząć zarabiać na swoim blogu.

.NET Developer — kto to jest i jakie są jego obowiązki.

Kategorie postów:

Angielskojęzyczne (18) Banki (13) Baza wiedzy o płatnych ankietach (12) Blogowanie (23) Cytaty (3) Dobre programy (44) Najlepsze programy (3) Nowe i Testowane (3) Pod znakiem zapytania (9) Polskojęzyczne strony (42) Procesory płatności (5) Programy partnerskie (17) Płatne ankiety (68) Płatne maile (15) Płatne reklamy (23) Recenzje programów (46) SCAM — nie polecam (12) Wpisy gościnne (42) ySense: posty i artykuły (11) Zarabianie (149)

Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.
Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.

Dodaj komentarz