Własna strona internetowa — jak ją rozwijać i jak zdobyć nowych odwiedzających?

Najnowsza aktualizacja wpisu: 2022-11-21 przez m-Zarabianie

Wielu początkujących przedsiębiorców rozpoczynających prowadzenie własnego biznesu w Internecie jest przekonana, że wystarczy uruchomienie własnej strony www na przykład w postaci sklepu online, a już można liczyć zyski.

Tymczasem sama witryna to jeszcze nie wszystko. Trzeba nad nią pracować, nieustannie ją rozwijać, aby zdobyć nowych odwiedzających. Jak najlepiej to zrobić?

Własna strona internetowa — jak ją rozwijać i jak zdobyć nowych odwiedzających?
Własna strona internetowa — jak ją rozwijać i jak zdobyć nowych odwiedzających?

Pozycjonowanie stron internetowych 

Pierwszą podstawową kwestią, jaką należy się zająć, jest pozycjonowanie witryny. To pojęcie z pewnością wiele osób już słyszało, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, jak wymagające jest to zadanie. Nie wystarczy bowiem wplecenie określonych słów kluczowych w teksty na stronie, aby przenieść się na możliwie najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania.

Konieczna jest regularna optymalizacja strony www, budowanie linkowania wewnętrznego i zewnętrznego i wiele innych zadań do wykonania równolegle ze wspomnianymi. Tylko bowiem zazębiające się działania pozwalają na osiągnięcie oczekiwanych efektów, co jednak też zajmuje trochę czasu — szacuje się, że w przypadku witryn firmowych z branży mającej dużą konkurencję, pierwsze efekty pozycjonowania przychodzą dopiero po pół roku. I to wariant optymistyczny. Dlatego wiele osób zaczyna zastanawiać się, czy pozycjonowanie stron internetowych jest konieczne, aby osiągnąć sukces w sieci.

Mimo wszystko wiele wskazuje, że tak. Otóż dzięki skutecznemu pozycjonowaniu można zdecydowanie zwiększyć ruch na stronie. A jak wiadomo, większa liczba odwiedzających przełoży się na lepszą konwersję — jest bowiem automatycznie większa szansa, że ktoś dokona zakupu czy zapisze się do newslettera. Gdy strona staje się bardziej widoczna, sprzedaż może wzrosnąć. I to właśnie dlatego pozycjonowanie stron internetowych jest ważne w przypadku biznesów online.


A może kampanie Google Ads?

Oczywiście nie oznacza to, że mamy rezygnować z innych form reklamy. Wręcz przeciwnie, warto prowadzić pozycjonowanie równolegle z płatną reklamą. Najlepszym wyborem wydają się kampanie Google Ads, jednak ich prowadzenie i optymalizacja wymaga pewnej wiedzy, dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się często na zatrudnienie specjalistów w tej dziedzinie. 

Nie da się ukryć, że połączenie profesjonalnego pozycjonowania strony internetowej z efektywną, a więc dobrze zoptymalizowaną kampanią reklamową Google Ads może przynieść firmie zdecydowane korzyści i właśnie dlatego warto wybrać takie rozwiązanie.


  • Autor artykułu „Własna strona internetowa — jak ją rozwijać i jak zdobyć nowych odwiedzających?”: Artykuł gościnny / reklamowy opracowany przez stronę partnerską.
  • Ostatnia aktualizacja artykułu: 2022-11-21.
  • Kopiowanie treści blogu zabronione.

Przeczytaj także:

Jak zdobywać poleconych: 12 wskazówek, dzięki którym i Ty zdobędziesz poleconych <<-

Dodaj komentarz