Najciekawsze występki Guerilla Marketingu

Najnowsza aktualizacja wpisu: 2022-11-21 przez m-Zarabianie

Guerilla Marketing, czyli inaczej Marketing Partyzancki, bazuje na strategii skoncentrowanej na niekonwencjonalnych, niskobudżetowych działaniach, które za sprawą swojej kreatywności dają maksymalne wyniki. Dowiedz się, na czym dokładnie polega i sprawdź najciekawsze występki Guerilla Marketingu!

Guerilla Marketing, czyli inaczej Marketing Partyzancki.
Guerilla Marketing, czyli inaczej Marketing Partyzancki.

Czym jest Guerilla Marketing?

Guerilla wykorzystuje różne narzędzia i to najczęściej w bardzo niestandardowy, zaskakujący sposób. A nie da się zaprzeczyć, że im bardziej uda się zaintrygować odbiorców, tym większa szansa na sukces!

Marketing Partyzancki może być tani, a przy tym niebywale skuteczny. Pozwala na komunikowanie się marki z odbiorcami w odważny, kreatywny i angażujący sposób, co przekłada się na bardzo zadowalające efekty! Zwykle nie są to głośne i dostępne na dużym terenie akcje, a bardziej niespodziewane akcje, które atakują odbiorców z zaskoczenia – tam, gdzie się tego nie spodziewają!


Najciekawsze występki Guerilla Marketingu

  • #FijiGirl na Oscarach

Kelleth Cuthbert – być może nic nie mówią Ci te dane. Ale gdy powiemy o hostessie w niebieskiej sukience z wodami marki Fiji z Oscarów kilka lat temu, może zaświecić się lampka. Dziewczyna ustawiała się na drugim planie na większości zdjęć hollywoodzkich gwiazd. Szybko zostało to wychwycone i odbiło się viralem!

  • #UberHelikopter

W 2017 roku w kilku miastach w Polsce użytkownicy aplikacji Uber mieli możliwość zamówienia helikoptera za… 20 zł! Trzeba było go oczywiście upolować, tak jak i standardowe przejazdy. Kreatywna kampania, która odbiła się głośnym echem.

  • #SpriteShower

A gdyby tak zamienić klasyczne prysznice przy plaży na kreatywną reklamę? Sprite to zrobił! Marka napojów postawiła kontenery z wodą imitujące dystrybutory do nalewania napoju. Zdjęcia i nagrania szybko zrobiły hałas w sieci!

  • #IWCSchaffhausen w autobusach

Szwajcarska marka luksusowych zegarków wyszła poza schematy. W ramach kampanii marketingu partyzanckiego umieściła uchwyty w autobusach komunikacji miejskiej w formie zegarków. Pasażerowie mogli “przymierzyć” zegarki na swoich nadgarstkach i sprawdzić, jak dobrze leżą!

  • #IkeaBusStop

Marketerzy IKEI wpadli na pomysł, by przerobić przystanki autobusowe na salony. Zamiast ławeczek – komfortowe sofy, zamiast brudnych ścianek wiat – firanki! Kreatywna kampania podbiła serca pasażerów i szybko zyskała rozgłos w sieci.

  • #Deadpool na Tinderze

Jak skutecznie promować film o superbohaterze, który przeznaczony jest dla osób dorosłych? Korzystając z niekonwencjonalnych metod! Guerilla Marketing opierał się na stworzeniu konta superbohatera na Tinderze, gdzie czarował on potencjalnych widzów. Ucharakteryzowany Ryan Reynolds działał jako Deadpool i kradł serca widzów, którzy chętnie kupowali bilety na film!

Kręci Cię kreatywny marketing? Sprawdź stronę ekspertów w tej dziedzinie: https://tearsofjoy.pl/.


  • Autor artykułu: Artykuł gościnny opracowany przez stronę partnerską.
  • Ostatnia aktualizacja artykułu: 2022-11-21.
  • Kopiowanie treści blogu zabronione.

Przeczytaj także:

Ankietowe programy partnerskie. Cz.1: Czym są i jak działają

Dodaj komentarz