Najciekawsze występki Guerilla Marketingu

Guerilla Marketing, czyli inaczej Marketing Partyzancki, bazuje na strategii skoncentrowanej na niekonwencjonalnych, niskobudżetowych działaniach, które za sprawą swojej kreatywności dają maksymalne wyniki. Dowiedz się, na czym dokładnie polega i sprawdź najciekawsze występki Guerilla Marketingu!

Guerilla Marketing, czyli inaczej Marketing Partyzancki.
Guerilla Marketing, czyli inaczej Marketing Partyzancki.
Tearsofjoy.pl

Czym jest Guerilla Marketing?

Guerilla wykorzystuje różne narzędzia i to najczęściej w bardzo niestandardowy, zaskakujący sposób. A nie da się zaprzeczyć, że im bardziej uda się zaintrygować odbiorców, tym większa szansa na sukces!

Marketing Partyzancki może być tani, a przy tym niebywale skuteczny. Pozwala na komunikowanie się marki z odbiorcami w odważny, kreatywny i angażujący sposób, co przekłada się na bardzo zadowalające efekty! Zwykle nie są to głośne i dostępne na dużym terenie akcje, a bardziej niespodziewane akcje, które atakują odbiorców z zaskoczenia – tam, gdzie się tego nie spodziewają!

REKLAMA

Najciekawsze występki Guerilla Marketingu

  • #FijiGirl na Oscarach

Kelleth Cuthbert – być może nic nie mówią Ci te dane. Ale gdy powiemy o hostessie w niebieskiej sukience z wodami marki Fiji z Oscarów kilka lat temu, może zaświecić się lampka. Dziewczyna ustawiała się na drugim planie na większości zdjęć hollywoodzkich gwiazd. Szybko zostało to wychwycone i odbiło się viralem!

  • #UberHelikopter

W 2017 roku w kilku miastach w Polsce użytkownicy aplikacji Uber mieli możliwość zamówienia helikoptera za... 20 zł! Trzeba było go oczywiście upolować, tak jak i standardowe przejazdy. Kreatywna kampania, która odbiła się głośnym echem.

  • #SpriteShower

A gdyby tak zamienić klasyczne prysznice przy plaży na kreatywną reklamę? Sprite to zrobił! Marka napojów postawiła kontenery z wodą imitujące dystrybutory do nalewania napoju. Zdjęcia i nagrania szybko zrobiły hałas w sieci!

REKLAMA
  • #IWCSchaffhausen w autobusach

Szwajcarska marka luksusowych zegarków wyszła poza schematy. W ramach kampanii marketingu partyzanckiego umieściła uchwyty w autobusach komunikacji miejskiej w formie zegarków. Pasażerowie mogli “przymierzyć” zegarki na swoich nadgarstkach i sprawdzić, jak dobrze leżą!

  • #IkeaBusStop

Marketerzy IKEI wpadli na pomysł, by przerobić przystanki autobusowe na salony. Zamiast ławeczek – komfortowe sofy, zamiast brudnych ścianek wiat – firanki! Kreatywna kampania podbiła serca pasażerów i szybko zyskała rozgłos w sieci.

  • #Deadpool na Tinderze

Jak skutecznie promować film o superbohaterze, który przeznaczony jest dla osób dorosłych? Korzystając z niekonwencjonalnych metod! Guerilla Marketing opierał się na stworzeniu konta superbohatera na Tinderze, gdzie czarował on potencjalnych widzów. Ucharakteryzowany Ryan Reynolds działał jako Deadpool i kradł serca widzów, którzy chętnie kupowali bilety na film!

Kręci Cię kreatywny marketing? Sprawdź stronę ekspertów w tej dziedzinie: https://tearsofjoy.pl/.


  • Autor artykułu: Artykuł gościnny opracowany przez stronę partnerską.
  • Ostatnia aktualizacja artykułu: 2023-11-02.
  • Kopiowanie treści blogu zabronione.

Przeczytaj także:

Ankietowe programy partnerskie. Cz.1: Czym są i jak działają

Kategorie postów:

Angielskojęzyczne (17) Banki (13) Blogowanie (22) Cytaty (3) Dobre programy (43) Najlepsze programy (3) Nowe i Testowane (2) Pod znakiem zapytania (9) Polskojęzyczne strony (41) Procesory płatności (5) Programy partnerskie (17) Płatne ankiety (66) Płatne maile (15) Płatne reklamy (23) Recenzje programów (45) SCAM — nie polecam (12) Wpisy gościnne (39) ySense: posty i artykuły (11) Zarabianie (144)

Sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe..
Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.

Dodaj komentarz