Wpływ na efekty a budowanie społeczności

Nowoczesny marketing to nie tylko przekonywanie klientów, żeby wybrali akurat Twoją ofertę. Dziś konsumenci oczekują, że firma będzie podchodzić do nich jak do partnerów, a nie tylko do pozycji w arkuszu kalkulacyjnym, od której zależy jej zysk. Właśnie po to warto postawić na budowanie społeczności wokół swojej marki. Jakie działania podjąć, by robić to umiejętnie?

Wpływ na efekty a budowanie społeczności.
Wpływ na efekty a budowanie społeczności.
Fabrykamarketingu.pl

Budowanie społeczności wokół marki – w jakim celu to robić?

Przede wszystkim po to, by zyskać grono stałych klientów. Jeśli chcesz, by Twoje działania marketingowe przynosiły stały pozytywny efekt, nie powinieneś skupiać się wyłącznie na doprowadzeniu do końca pojedynczych transakcji. Jeżeli sprzedasz usługę lub produkt i „zapomnisz” o swoim kliencie, najprawdopodobniej on zapomni także o Tobie.

Jeśli natomiast zadbasz również o opiekę posprzedażową i remarketing, jest bardzo duża szansa, że zadowolony konsument będzie do Ciebie wracał. Dodatkowo może polecić Cię znajomym, a jak wiadomo, takie rekomendacje są bardzo skuteczne.

Budowanie społeczności wokół marki to pójście o krok dalej. Twoja firma przestaje być tylko podmiotem, który dostarcza określone produkty i usługi. Staje się centralnym punktem grupy skupionej wokół wspólnych zainteresowań czy wartości.

Nie w każdej dziedzinie takie działanie przyniesie tak samo dobre skutki, ale warto próbować. Z kolei niektóre branże wprost idealnie nadają się do tego, by budować społeczność wokół marki. Są to firmy działające w takich obszarach, jak:

  • zdrowie i uroda,
  • sport (na przykład fitness, crossfit),
  • produkty dla dzieci,
  • produkty dla zwierząt.

Każda z tych branż świetnie nadaje się do tego, by skupić wokół firmy grupę osób o podobnych zainteresowaniach. Zobacz, jak to zrobić.


Jak budować społeczność wokół marki?

Osoby, które będą tworzyć społeczność, oczekują tego, że nie będzie ona oparta wyłącznie na kupowaniu Twoich produktów. Jeśli więc chcesz podjąć takie działania, musisz pamiętać, aby nie prowadzić nachalnych działań marketingowych.

Do budowania społeczności świetnie nadają się media społecznościowe. Możesz kreować w nich swoją firmę jako eksperta w branży, zamieszczając porady lub zachęcając użytkowników, by dzielili się swoimi doświadczeniami. Co ważne, niekoniecznie muszą to być doświadczenia ze stosowania Twojego produktu.

Jeśli działasz w branży sportowej, na przykład sprzedajesz sprzęt do ćwiczeń, możesz zaproponować użytkownikom przesyłanie zdjęć swoich metamorfoz lub zachęcić do dzielenia się trudnościami na początku przygody z treningami.

Internauci zaczną nawiązywać relację nie tylko z Tobą, ale przede wszystkim pomiędzy sobą nawzajem. Twoja firma może natomiast wypowiadać się z pozycji eksperta, który doradza określone rozwiązania.

Dzięki temu zacznie być postrzegana nie tylko w kontekście marketingowym, ale także partnerskim. To z kolei jest doskonałym sposobem na budowanie grona zaufanych, stałych klientów. Więcej na temat budowania społeczności wokół marki przeczytasz tutaj: https://fabrykamarketingu.pl/.

Warto się na to zdecydować, niezależnie od tego, w jakiej branży działasz.


  • Autor artykułu „Wpływ na efekty a budowanie społeczności”: Artykuł gościnny opracowany przez stronę partnerską.
  • Ostatnia aktualizacja artykułu: 2024-03-21.
  • Kopiowanie treści blogu zabronione.

Przeczytaj także:

Jak zdobywać poleconych: 12 wskazówek, dzięki którym i Ty zdobędziesz poleconych.

Kategorie postów:

Angielskojęzyczne (18) Banki (13) Baza wiedzy o płatnych ankietach (12) Blogowanie (23) Cytaty (3) Dobre programy (44) Najlepsze programy (3) Nowe i Testowane (3) Pod znakiem zapytania (9) Polskojęzyczne strony (42) Procesory płatności (5) Programy partnerskie (17) Płatne ankiety (68) Płatne maile (15) Płatne reklamy (23) Recenzje programów (46) SCAM — nie polecam (12) Wpisy gościnne (42) ySense: posty i artykuły (11) Zarabianie (149)

Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.
Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.

Dodaj komentarz