Dbanie o relacje z klientem, a wpływ na efekty sprzedażowe – fakty i mity

Firmy, które rozpoczynały swoją karierę 30 czy nawet 40 lat temu, prawdopodobnie z rozrzewnieniem wspominają tamte czasy. Nie tylko ze względu na sentyment, ale przede wszystkim mniejszą konkurencję i łatwiejszy sposób na dotarcie do serc odbiorców.

Dzisiaj, pomimo social mediów, zainteresowanie użytkownika produktem nie jest tak proste. Co ma do tego dbanie o relację z klientem? Bardzo dużo. Oto kilka faktów i mitów na ten temat.

Dbanie o relacje z klientem, a wpływ na efekty sprzedażowe – fakty i mity.
Dbanie o relacje z klientem, a wpływ na efekty sprzedażowe – fakty i mity.
ADNext.pl

FAKT: To, jak traktujesz klienta, ma znaczenie

Czasy, w których bycie wystarczyło, zniknęły bezpowrotnie. Dzisiaj wiele firm po prostu jest, co w żaden sposób nie przekłada się na ich wyniki. Chyba że są monopolistami i mogą sobie na to pozwolić. Jeśli Twoja marka ma konkurencję (a prawdopodobnie tak jest), musisz skupić się na swoim kliencie i pokazać mu, dlaczego akurat Ty zapewnisz mu wszystko to, czego potrzebuje. Bo o to się przecież w tym wszystkim rozchodzi. O sprostanie oczekiwaniom i spełnienie potrzeb. Poznaj potencjalnych klientów, zrozum ich i pokaż, że masz dla nich rozwiązanie. Bez tego nie masz szans na przetrwanie na rynku, a tym bardziej na osiągnięcie sukcesu.

REKLAMA

FAKT: Utrzymanie relacji przekłada się na sprzedaż

Powiedzmy, że kilkaset osób kupiło już Twój produkt. To przyniosło Ci jakiś zysk, jednak przecież nie wystarczy, by rzeczywiście utrzymać firmę. Potrzebujesz regularnej sprzedaży. Masz teraz dwie opcje: albo zostawić w spokoju osoby, które już dokonały zakupu, albo utrzymywać z nimi kontakt. Dzięki marketing automation przypominać się za pomocą remarketingu czy e-mail marketingu? Jak sądzisz, która opcja jest bardziej opłacalna? To oczywiście pytanie retoryczne – utrzymanie kontaktu i przypominanie się o marce i produkcie (bez nachalności), to najlepszy sposób na uzyskanie kolejnej sprzedaży. Jeśli wydaje Ci się, że po jednej sprzedaży możesz zbudować sobie bazę ufających Ci klientów, bardzo się mylisz. To proces, który trwa dość długo. I wymaga kontaktu z Twojej strony.


MIT: wystarczy mieć konto na Facebooku

Dbanie o relacje z klientem to nie tylko obecność. To przede wszystkim zaangażowanie. Nie wystarczy zatem, że Twoja marka ma konto na Facebooku czy Instagramie. Musi być rzeczywiście aktywna w życiu odbiorców, by zwrócić ich uwagę nie tyle na sam produkt, ile właśnie na markę, jej stosunek do klienta, rzeczywistości i wielu kwestii, które potencjalnie mogą wydawać się niezwiązane z produktem. Przypominaj o sobie za pomocą mediów społecznościowych, ale również bezpośredniego kontaktu. Tak, e-mail marketing nadal działa i to bardzo dobrze. Wykorzystaj retargeting, by reklamować się do osób odwiedzających Twoją witrynę. Ale też prowadź swoje social media i poruszaj tematy bliskie grupie odbiorców.

To może wydawać Ci się oczywistością, jednak zdziwiłoby Cię, jak wiele marek zapomina o tak prostych zasadach, faktach i mitach. Ciągłe przekonanie o tym, że wystarczy być, by sprzedać, niestety pokutuje i sprawia, że marki znikają. Szukasz większej ilości informacji na temat działań marketingowych, które mogą przydać się Twojej marce? Zajrzyj na stronę AdNext · Grupa 6 agencji marketingowych.


  • Autor artykułu „Dbanie o relacje z klientem, a wpływ na efekty sprzedażowe – fakty i mity”: Artykuł gościnny opracowany przez stronę partnerską.
  • Ostatnia aktualizacja artykułu: 2023-12-05.
  • Kopiowanie treści blogu zabronione.

Przeczytaj także:

Ankietowe programy partnerskie. Cz.1: Czym są i jak działają.

Kategorie postów:

Angielskojęzyczne (18) Banki (13) Blogowanie (23) Cytaty (3) Dobre programy (43) Najlepsze programy (3) Nowe i Testowane (3) Pod znakiem zapytania (9) Polskojęzyczne strony (42) Procesory płatności (5) Programy partnerskie (17) Płatne ankiety (67) Płatne maile (15) Płatne reklamy (23) Recenzje programów (46) SCAM — nie polecam (12) Wpisy gościnne (42) ySense: posty i artykuły (11) Zarabianie (148)

Sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe..
Zobacz sprawdzone serwisy z ankietami płacące na konto bankowe.

Dodaj komentarz