Już wiem, które witryny ankietowe wysyłają najwięcej ankiet

Najnowsza aktualizacja wpisu: 2023-05-28 przez m-Zarabianie


Najwięcej płatnych ankiet? Sprawdziłem 25 stron z płatnymi ankietami. Zobacz, gdzie wypełniłem najwięcej.

(Dalszy ciąg podsumowania 2021 roku, ale aktualne także w 2023):


D użo ankiet?

Reklama

Istnieje wiele witryn z ankietami. Na pewno słyszałeś o kilku, takich jak ySense czy Panel Opinie. Ale które witryny wysyłają najwięcej ankiet? Co zrobić, aby otrzymywać dużo ankiet? Ja już wiem. Przez lata wypróbowałem wiele witryn z ankietami i wiem, które wysyłają więcej ankiet niż inne.Najwięcej ankiet, zarabianie na ankietach.W 2021 roku wypełniłem 1 012 płatnych ankiet i chętnie podzielę się swoją wiedzą — jak wypełniać dużo ankiet i dzięki temu zarabiać więcej. Sprawdź więc moje darmowe porady i listę witryn, aby otrzymać dużo ankiet (aktualne również w 2023 roku).

Pamiętaj, że doświadczenia każdego z nas mogą się różnić, ale mam nadzieję, że te informacje będą dla Ciebie przydatne. Miłego czytania!


Spis treści:

 1. Ile płatnych ankiet wypełniłem w 2021 roku?
 2. Porady: Co zrobić, żeby wypełnić 1 012 ankiet rocznie i zarabiać więcej dodatkowych pieniędzy?
 3. Lista stron, w których wypełniłem najwięcej ankiet w 2021 roku.
 4. Podsumowanie wpisu w 5 punktach (dla niecierpliwych, aby zaoszczędzić czas).
Zobacz także poprzednie części podsumowania: Raport z internetowego zarabiania <<

# 1. Ile płatnych ankiet wypełniłem w 2021 roku?

Z moich danych wynika, że w 2021 roku wypełniłem 1 012 płatnych ankiet (policzyłem tylko te, które ukończyłem i dostałem za nie wynagrodzenie).

Reklama

Osobiście ukończyłem około:

 • 1 012 ankiet (w 2021 roku), czyli:
 • 84 ankiety miesięcznie;
 • 3 ankiety dziennie.
 • Łącznie zarobiłem za udział w panelach badawczych (bez polecania):
  około 3 044 zł.

Zobacz też poprzedni post: Wypłacalne strony, z których wypłaciłem 15 698 zł w 2021 r.

 1 012 ankiet w ciągu roku  — czy to dużo, czy mało?

Gdybym miał szacować, powiedziałbym, że jest to liczba zbliżona do średniej liczby ankiet, które zaangażowani respondenci (uczestniczący w wielu witrynach z ankietami) wypełniają w ciągu roku. Ale oczywiście zawsze są osoby odstające od średniej i osiągające znacznie lepsze lub gorsze wyniki niż średnia.

Ile ankiet powinieneś wypełnić w ciągu roku?

Więc jeśli zastanawiasz się, ile ankiet powinieneś wypełnić w ciągu roku, odpowiedź prawdopodobnie mieści się w przedziale od 1 do 1 012.

Żartuję — to naprawdę zależy od tego, ile masz wolnego czasu i w ilu firmach zajmujących się ankietami jesteś zarejestrowany.

Dla mnie to dużo, jeśli chodzi o poświęcony czas

Jeżeli przyjmiemy, że wypełnienie 1 ankiety trwa około 15 minut, to wypełnienie 3 zajmuje 45 minut dziennie. Policzyłem tylko czas poświęcony na wypełnienie tych ankiet. Do tego trzeba doliczyć czas potrzebny na codzienne sprawdzanie dostępności ankiet i próby zakwalifikowania się do nich (a zajmuje to dużo czasu).

Przyjąłem sobie, że maksymalnie poświęcam 2 godziny dziennie na płatne ankiety, dlatego z wielu rezygnuję, żeby nie zaniedbywać innych obowiązków. Przykład z panelu Prolific, gdzie zostałem zaproszony do 695 ankiet (w ciągu 4 lat), ale przystąpiłem tylko do 552:

Prolific, ilość ankiet.

Liczba ankiet na moim koncie Prolific (od 2018-10-23 do 2022-04-22).

Przykładowe płatne ankiety w Prolific, z których zrezygnowałem (RETURNED) w kwietniu 2021.
Prolific, ile ankiet.
Przykładowe płatne ankiety w Prolific, z których zrezygnowałem w kwietniu 2021.

Gdybym miał czas, to spokojnie mógłbym wypełnić jeszcze więcej.


# 2. Porady: Co zrobić, aby wypełnić 1 012 ankiet rocznie i zarabiać więcej dodatkowych pieniędzy?

➤ Po pierwsze: Zapisz się do wielu witryn z ankietami, żeby pomnożyć liczbę ankiet i zwiększyć zyski:

Najprostszym sposobem na zwiększenie liczby ankiet i zarobków jest dołączenie (zapisanie się) do wielu witryn z ankietami. Pozwala to na wypełnienie większej liczby ankiet, a tym samym szybsze gromadzenie dodatkowych pieniędzy.

Nie ma w tym żadnej filozofii ani skomplikowanej matematyki, ponieważ: Zapis do wielu paneli ankietowych = dużo płatnych ankiet. Jeśli dołączysz do wielu witryn z ankietami, to zwiększysz swoje szanse na otrzymywanie zaproszeń do ankiet, więc dzięki temu wypełnisz ich więcej i pomnożysz zyski.

Uczestnicząc w wielu panelach ankietowych jednocześnie, nie powinieneś narzekać na małą liczbę ankiet, ponieważ będziesz otrzymywał wiele zaproszeń do badań ankietowych. Ja otrzymuję ich tyle, że nie jestem w stanie wszystkich wypełnić w ciągu dnia, dlatego z wielu rezygnuję:

Gdzie najwięcej ankiet, zarabianie na płatnych ankietach.
Zapis do wielu witryn z ankietami = dużo zaproszeń do płatnych ankiet.

➤ Po drugie: Sprawdzaj, pilnuj, żeby nie przeoczyć nowych ankiet i zarabiać więcej na ankietach:

Jak najczęściej sprawdzaj, czy pojawiły się nowe ankiety, ponieważ mają one limity dostępności. Im częściej sprawdzasz skrzynkę mailową i logujesz się do serwisów, tym masz większą szansę na załapanie się do aktywnej ankiety. Im więcej ich wypełnisz, tym więcej zarobisz. Warto więc sprawdzać systematycznie dostępność ankiet — przynajmniej raz dziennie, a w takich witrynach jak ySense i Prolific — wiele razy w ciągu dnia.

➤ Po trzecie: Wypełnij swój profil w panelach ankietowych, aby otrzymywać więcej ankiet i zarabiać szybciej:

Po dołączeniu do serwisów ankietowych wypełnij starannie swój profil
respondenta. Czyli wypełnij na swoim koncie pierwsze ankiety profilowe (dane demograficzne, preferencje zakupowe, poglądy polityczne, języki, religie itp.). Na podstawie tych danych profilowych (ale nie tylko) — zleceniodawcy wybierają użytkowników do badań ankietowych. Więcej pisałem o tym tutaj <<-

➤ Po czwarte: Aktualizuj swój profil respondenta (od czasu do czasu):

Nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, ale niektóre witryny co jakiś czas proszą o zaktualizowanie profilu. Np. w panelu Prolific, często otrzymuję dodatkowe pytania do uzupełnienia — w zakładce „ABOU YOU”. Podobnie w panelach: Opinie.pl MarketAgent. Zawsze aktualny i w 100% wypełniony profil respondenta zwiększy Twoje szanse na otrzymanie zaproszenia do badania ankietowego.

Prolific, aktualizacja profilu.

Warto więc co jakiś czas zaktualizować swój profil respondenta, żeby otrzymywać dużo ankiet i zarabiać więcej.

Panel Opinie.pl, aktualizacja profilu.

➤ Po piąte: Bądź rzetelnym respondentem, aby otrzymywać dużo zaproszeń do ankiet:

Udzielaj spójnych odpowiedzi, aby firmy nie wykluczyły Cię z ankiet. Ponadto uważaj na podchwytliwe pytania i czytaj ze zrozumieniem. Wypełniając płatne ankiety, trzymaj się tego, co podałeś w pierwszych ankietach profilowych. Serwisy ankietowe weryfikują od czasu do czasu spójność odpowiedzi, sprawdzają, czy piszesz prawdę.

Wspinaj się po rankingach jakości, bądź rzetelnym respondentem:

Niektóre panele ankietowe mają rankingi jakości. Na przykład taki Prolific swoją działalność opiera na jakości i rzetelności. Im będziesz lepiej oceniany przez badaczy, tym więcej zaproszeń do ankiet otrzymasz. Wystarczy poczytać artykuły na oficjalnym blogu Prolificby się o tym przekonać.

Czytaj dokładnie pytania, nie odpowiadaj na chybił trafił.

Uważaj na podchwytliwe pytania. W formularzach ankietowych mogą znajdować się podchwytliwe pytania — sprawdzające uwagę i wiarygodność udzielanych odpowiedzi (przez respondenta). Wypełniając ankietę za szybko lub nawet będąc zwyczajnie zmęczonym zbyt długą i nudną ankietą — łatwo przeoczyć pytanie sprawdzające jakość.

Płatne ankiety.

Sondaże dla telewizji, radia, prasy, sondaże przedwyborcze, badania
dla uniwersytetów i uczelni:

Panele ankietowe przeprowadzają badania i sondaże dla telewizji, radia, prasy, sondaże przedwyborcze, badania dla uniwersytetów i uczelni. Więc nie tylko badania konsumenckie. Jeśli chcą być wiarygodnym źródłem opinii, muszą zadbać o jakość sondaży. Dlatego w ankietach pojawiają się podchwytliwe pytania — sprawdzające uwagę, spójność odpowiedzi, czytanie ze zrozumieniem. Uważaj na takie pytania, aby firmy nie wykluczyły cię ze swoich badań.

Na przykład Instytut Badań Pollster (do którego należy panel ankietowy ReaktorOpinii) przeprowadza sondaże między innymi dla telewizji, radia, prasy, dużych portali internetowych.

Panele ankietowe i podchwytliwe pytania.
Źródło: www.wnp.pl/parlamentarny/sondaze/sondaz-protesty-kobiet-nie-szkodza-pis,849.html

Jakiś czas temu przedwyborczy sondaż Instytutu Badań Pollster (przeprowadzony dla Super Expressu) zajął drugie miejsce w rankingu najdokładniejszych sondaży. Wyprzedził ich tylko Kantar, który realizował przedwyborczy sondaż dla Faktów.

Warto więc dbać o swoje konto i nie narażać się na otrzymanie bezsensownego bana. Panele ankietowe mają mechanizmy i algorytmy sprawdzające jakość odpowiedzi, prawdomówność, spójność odpowiedzi. Wiarygodny respondent = więcej ankiet.


# 3. Oto TOP lista witryn ankietowych, w których wypełniłem najwięcej ankiet w 2021 roku:

Wszystkie witryny z poniższej listy są wypłacalne również w 2023 roku (monitoruję je na bieżąco). Na górze listy są witryny, w których wypełniłem najwięcej płatnych ankiet w 2021 roku. Im niżej listy, tym słabsze witryny pod względem liczby ankiet.

🎖— to moje ulubione witryny w 2021 roku (najbardziej je polecam, również w 2023 roku).

TOP Lista programów zarobkowych wysyłających najwięcej ankiet:

Nazwa witryny/
link do recenzji:
Ile ankiet wypełniłem: Średnio
za ankietę (zł):
1. Prolific (recenzja) 178 6,77 zł
2. ySense (recenzja) 🎖
135 2,44 zł
3. Ipsos iSay (recenzja) 135 0,94 zł
4. SWPanel (recenzja) 🎖 70 1,08 zł
5. LifePointsPanel (recenzja) 🎖 55 1,82 zł
6. YouGov (recenzja) 55 1,73 zł
7. Opinie.pl (recenzja) 🎖 49 1,66 zł
8. Panel Ariadna (recenzja) 🎖 36 1,05 zł
9. GreenPanthera (recenzja) 33 1,72 zł
10. MarketAgent (recenzja) 28 1,70 zł
11. Badanie-Opinii (recenzja) 🎖 26 1,60 zł
12. ReaktorOpinii (recenzja) 🎖 26 1,93 zł
13. Bo-Panel (recenzja) 🎖 24 3,75 zł
14. Toluna (recenzja) 🎖 24 1,34 zł
(lub 9,24 zł,
jeśli policzyć
z ankietą specjalną).
15. NorstatPanel (recenzja) 24 3,03 zł
16. AttaPoll (recenzja) 21 1,44 zł
17. Answeo (recenzja) 21 2,24 zł
18. TimeBucks (recenzja) 18 2,1 zł
19. Myvoice-Surveys (recenzja) 15 2,22 zł
20. KlubKantar (recenzja) 🎖 11 5,79 zł
21. „Premie za ankiety Google” (recenzja) 7 0,95 zł
22. ImasOnline (recenzja) 6 3,18 zł
23. SwagBucks (recenzja) 6 1,21 zł
24. CashBackRabat (recenzja) 6 1,09 zł
25. Poznaj.to (recenzja) 3 2,5 zł
Lącznie ankiet: 1 012
Średnio za ankietę: 2,53 zł

Wróć do spisu treści.


# 4. Podsumowując — cały post w 5 punktach (dla niecierpliwych, aby zaoszczędzić czas):

Żeby otrzymywać dużo płatnych ankiet i więcej zarabiać:

 1. Zapisz się do wielu witryn z ankietami (aby otrzymywać ich dużo i zarabiać więcej).
 2. Skorzystaj z mojej listy stron (lista jest wyżej), żeby wybrać już sprawdzone, wypłacalne i najlepsze witryny z ankietami.
 3. Sprawdzaj codziennie dostępność ankiet — systematycznie, wytrwale (jak mnisi z klasztoru Shaolin podczas codziennych treningów…). Dzięki temu nie przeoczysz aktywnych ankiet i zarobisz więcej. Mnisi z klasztoru Shaolin.
 4. Dbaj o aktualizowanie swojego profilu respondenta. Zawsze aktualny profil = więcej zaproszeń do ankiet = więcej zarobionych pieniędzy.
 5. Bądź rzetelnym respondentem — udzielaj spójnych odpowiedzi (aby wspinać się po rankingach jakości i zarabiać więcej).
Miłej zabawy 🙂

Zobacz także poprzednie części podsumowania: 


III część podsumowania: Raport z internetowego zarabiania <

 • Autor wpisu: m-Zarabianie.
 • Źródło informacji: Własne doświadczenie. Interesuję się zarabianiem w Internecie (w tym płatnymi ankietami) od 11 lat.
 • Ostatnia aktualizacja wpisu: 2023-05-28.
 • Kopiowanie treści blogu zabronione.

Przeczytaj także:

Recenzja PayPal: plusy i minusy, opłaty, opinie, opis

Dobre programy, wypłacalne witryny z ankietami.
Zobacz więcej recenzji witryn z płatnymi ankietami.

6 komentarzy

 1. Robert 2021-07-26
 2. AK 2022-03-27
  • m-Zarabianie 2022-03-28
  • m-Zarabianie 2022-03-28
  • m-Zarabianie 2022-03-28
  • m-Zarabianie 2022-03-28

Dodaj komentarz